Tucson NX4
Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Masz problem z układem wydechowym - Tucson NX4? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Priam » 14 mar 2022, 18:23

3000km i mam ikonkę.
Info wrzucę do wątku z ankietą.

mHev 150 DCT.

Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Priam » 14 mar 2022, 18:35

W ankiecie nie ma daty produkcji, więc tu wrzucam.
Na świstku z szyby po odbiorze mam wybite 07-12-2021

Mirgos5840
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 28 paź 2021, 10:20
Lokalizacja: Gdańsk, pow. Gdańsk
Twój samochód: 1,6
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: SB

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Mirgos5840 » 14 mar 2022, 18:39

Informacja z serwisu:
Problem znany , dość powszechny,
Pierwsza próba na komputerze, druga na odpalonym silniki, trzecia wymiana gwarancyjna gpf ( kolejność zapalających się ikonek)

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


ww.wojtas
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2022, 19:30
Lokalizacja: RADOM
Twój samochód: 1,6TGDI 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: CZARNY

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ww.wojtas » 14 mar 2022, 19:48

Dzień dobry wszystkim, jestem nowy na forum ale nie jest dla mnie nowiną problem z GPF ,pierwszy raz zobaczyłem nieszczęsną kontrolkę przy 8000km,drugi raz 9040km ,mam ochotę to "gówno" sprzedać ale żona nie pozwala bo wygląd naszych aut na razie powala i tyle w nich dobrego ,jak dla mnie to H... dał du... po całości i ma nas w du....,, problem GPF nie występuje w innych markach ba nie występuje w poprzedniku gdzie był montowany niemal przez dwa lata.

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 15 mar 2022, 7:42

Mirgos5840 pisze:
14 mar 2022, 18:39
Informacja z serwisu:
Problem znany , dość powszechny,
Pierwsza próba na komputerze, druga na odpalonym silniki, trzecia wymiana gwarancyjna gpf ( kolejność zapalających się ikonek)

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
hej, czyli jak rozumiem po trzeciim zapaleniu kontrolki GPF i wczesniejszych nieudanych próbach jego wypalenia filtr jest wymieniany na nowy, tak? A czy ktoś z szanownych wie, czy po wymianie GPF na nowy problem nadal występuje? zastanawiam się, czy żeby przyoszczędzić, nie robią akcji w stylu "wiemy że są wadliwe, ale poczekamy aż sukcesywnie przyjedziecie i je wymienimy na prawidłowe, żeby nie robić akcji po całości...". Gdyby wymiana na nowy eliminowała problem, wiele by to wyjaśniało...Kolejne pytanie, co z modelami ze świeżej produkcji ?? :shock:

Mirgos5840
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 28 paź 2021, 10:20
Lokalizacja: Gdańsk, pow. Gdańsk
Twój samochód: 1,6
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: SB

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Mirgos5840 » 15 mar 2022, 7:45

Taką informację otrzymałem

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


krowa
Weteran
Posty: 204
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6GDI Comfort 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: krowa » 15 mar 2022, 8:41

ziomal261 pisze:
15 mar 2022, 7:42
filtr jest wymieniany na nowy, tak?
Naiwność razi po oczach, aż łzawią.
Poczekaj aż komuś wymienią, a potem wyciągaj wnioski. Obecnie olewają w ogóle cały temat, mówią, że źle jeżdżone. To jest przeciwległy biegun do "wymieniamy jak trzeci raz się zaświeci".

Podpowiem - nic nie wymienią, a sprzedawca wciska kit, żeby się klient odczepił. Przestańmy tu w końcu opierać swoje działania na podstawie obietnic sprzedawców. Jedyne, na podstawie czego można podejmować decyzje to ich działania. A te są marne.

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 15 mar 2022, 11:10

No chyba nie do końca, bo wiem z forum FB, że po trzeciej próbie wypalania komuś wymienili filtr, niestety nie mogę odnaleźć posta, żeby dopytać jak się teraz sprawuje samochód. Z czapy sobie nikt tego nie wziął, czy Tobie odmówili wymiany? czy miałeś problem? Wypalałeś? Serwis?
A to, że jeszcze czekając na samochód ileś osób jest zainteresowanych tym, czy HMP zrobił w tej kwestii coś lub planuje to normalna rzecz. Z drugiej strony, przy braku jasnego stanowiska producenta na czyich informacjach mamy się opierać? Tych którym się kontrolka zapaliła, którzy przy okazji są jak zwykle po sto kroć głośniejsi niż ci, którzy jeżdża bez tego problemu?
W tym momencie nie mamy faktycznego obrazu i sytuacji. Kilkaset wpisów wielokrotnie powtarzanych, kilka wypalań z powodzeniem lub bez, i...? no właśnie, co się stało dalej? Wypalone, niewypalone, wymienione, jeżdżone, ignorowane? Takie ogólniki w stylu "ktoś coś zrobi lub nie zrobi, na pewno nie zrobi, oleje, w duoopie ma" niczego nie wnoszą do choćby podstawowoej analizy która zobrazuje faktycznie sytuację i skalę. A ten temat w tym wydaniu zaczyna tracić sens, bo doszliśmy do punktu, w którym mielimy w koło te same zdania i żale, bez żadnych konkretnych akcji.

Czy każdy z nas kontaktował się z serwisem? jaka jest odpowiedź serwisów? czy po kilkuset kilometrach i kolejnych zapalaniach lampki jeździmy wypalać GPF? Czy ignorujemy? Uważam, że jest to mało systemowe i konsekwentne działanie...gdyby każdy z problematycznych samochodów kontaktował sie za każdym razem z serwisem i zaraz po tym dzielił się ustaleniami i zaleceniami, to może mielibyśmy obraz całości i skali, z jaka się mierzymy.
W tym momencie jest to hałas grupowo/forumowy, których każda marka ma mnóstwo, i który w tym wydaniu nic nie zmieni. Niestety.
tak jak poprzednio napisał kolega Zibi, temat się wymęczył strasznie i ograniczył w zasadzie do hasła #meetoo :-). Co się dzieje z tymi wszystkimi pechowymi samochodami i wpisami. To serio pytanie do wszystkich ;) ;)

Mirgos5840
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 28 paź 2021, 10:20
Lokalizacja: Gdańsk, pow. Gdańsk
Twój samochód: 1,6
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: SB

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Mirgos5840 » 15 mar 2022, 11:17

Potwierdzam, wymieniali

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 15 mar 2022, 11:47

Kiedy wymieniali? ile przejechałeś od tego momentu? jaki przebieg miałeś przy wymianie? czego udało ci się dowiedzieć z serwisu? skoro wymienili filtr to znaczy, że jest wadliwy? część z nich jest wadliwa?
Wiem, kilka pytań bardziej do serwisu, nie Ciebie :D

Dzięki za odpowiedzi, bo to chyba tutaj pierwszy przypadek, który był na tyle konsekwentny w działaniu, że doprowadził do wymiany filtra.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu