Tucson NX4
Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Masz problem z układem wydechowym - Tucson NX4? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
Krzysztof Kow
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2022, 14:49
Lokalizacja: Ełk
Twój samochód: 1.6 t-gdi manual
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Krzysztof Kow » 11 mar 2022, 17:15

Dzisiaj dzwoniłem do Hyundai Motor Polska z pytaniem co mam teraz robić skoro mam nowy samochód za 130 tys. Który ma dopiero miesiąc i 900 km przebiegu a już zapaliła się kontrolka GPF. Jak mam wypalić to cholerstwo skoro nie mam w promieniu 50 km żadnej drogi szybkiego ruchu i nie chcę dawać wypalać filtra w serwisie na postoju (mam samochód na dotarciu i nie wyobrażam sobie wypalania metodą cegła na gaz w nowym silniku). Miły pan powiedział że nie wie jak mi pomóc i poradził mi kontakt z serwisem. Postanowiłem więc zadzwonić do serwisu Daszuta w Olsztynie. Powiem tak. Ręce i w sumie wszystko mi opadło. Pan z serwisu powiedział że wszystkiemu jest winna norma euro 6 i moja jazdya na krótkich dystansach. Więc ja się pytam jak według niego należy użytkować samochód skoro w książce obsługi nie ma nic na temat zaleceń jazdy Tucsonem tylko na trasach powyżej x kilometrów. Poza tym jeżeli nie potrafią spełnić normy emisji spalin w taki sposób żeby można było normalnie jeździć samochodem to niech się nie biorą za ich produkcję lub niech robią tylko elektryki. Poza uważam że jeżdżę normalnie (wyłączam start stop, nie jeżdżę w trybie eko i utrzymuje obroty co najmniej 2000. W mieście rzadko jeżdżę na biegu wyższym niż 3).W innych samochodach taki filtr jest bezobsługowy. Miły pan polecił mi wypalenie GPF zgodnie z opisem z instrukcji. Słysząc to poinformowałem go że pomimo prób nie byłem w stanie pozbyć się tego cholerstwa. Pan oświadczył że za 180 zł wypali mi go w serwisie. Sakramencko się wkur....łem i spytałem się czy w takim wypadku co miesiąc (w takim czasie nastukałem 900km) mam doliczać do domowego budżetu 180 zł do kosztów samochodu. Pan nie był w stanie odpowiedzieć. Wtedy rzuciłem słuchawką bo nie chciałem go zwyzywać wyładowując na nim swoją frustrację. Jakbym mógł się cofnąć w czasie nie kupiłbym tego samochodu.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 11 mar 2022, 19:49

ziomal261 pisze:
11 mar 2022, 15:28
No ale nie do końca widzę związek.... wyższa dawka paliwa w silniku benzynowym, z tego co zrozumiałem nie oznacza podwyższenia temperatury.
W silniku z bezpośrednim wtryskiem do podniesienia temperatury stosuje się zubożoną mieszankę, ponieważ bogatsza - wtryskiwana do cylindra chłodzi ten cylinder. Mniejsza zawartość paliwa w mieszance schładza cylinder w mniejszym stopniu więc temperatura komory spalania i samych spalin rośnie. Bogatsza mieszanka jest podawana kiedy silnik jest zimny - ale nie po to, żeby się szybciej ogrzał, tylko żeby zapewnić łatwiejsze spalanie, żeby się zimny silnik nie zadławił. Kiedyś w silnikach gaźnikowych trzeba było wyciągnąć dzwignię i uruchomić dodatkową dyszę paliwową w gażniku a potem pamiętać, żeby ją zamknąć kiedy silnik miał już temperaturę roboczą, bo inaczej chlał jak stary alkoholik.
Krzysztof Kow pisze:
11 mar 2022, 17:15
Dzisiaj dzwoniłem do Hyundai Motor Polska z pytaniem co mam teraz robić skoro mam nowy samochód za 130 tys. Który ma dopiero miesiąc i 900 km przebiegu a już zapaliła się kontrolka GPF. Jak mam wypalić to cholerstwo skoro nie mam w promieniu 50 km żadnej drogi szybkiego ruchu i nie chcę dawać wypalać filtra w serwisie na postoju (mam samochód na dotarciu i nie wyobrażam sobie wypalania metodą cegła na gaz w nowym silniku). Miły pan powiedział że nie wie jak mi pomóc i poradził mi kontakt z serwisem. Postanowiłem więc zadzwonić do serwisu Daszuta w Olsztynie. Powiem tak. Ręce i w sumie wszystko mi opadło. Pan z serwisu powiedział że wszystkiemu jest winna norma euro 6 i moja jazdya na krótkich dystansach. Więc ja się pytam jak według niego należy użytkować samochód skoro w książce obsługi nie ma nic na temat zaleceń jazdy Tucsonem tylko na trasach powyżej x kilometrów. Poza tym jeżeli nie potrafią spełnić normy emisji spalin w taki sposób żeby można było normalnie jeździć samochodem to niech się nie biorą za ich produkcję lub niech robią tylko elektryki. Poza uważam że jeżdżę normalnie (wyłączam start stop, nie jeżdżę w trybie eko i utrzymuje obroty co najmniej 2000. W mieście rzadko jeżdżę na biegu wyższym niż 3).W innych samochodach taki filtr jest bezobsługowy. Miły pan polecił mi wypalenie GPF zgodnie z opisem z instrukcji. Słysząc to poinformowałem go że pomimo prób nie byłem w stanie pozbyć się tego cholerstwa. Pan oświadczył że za 180 zł wypali mi go w serwisie. Sakramencko się wkur....łem i spytałem się czy w takim wypadku co miesiąc (w takim czasie nastukałem 900km) mam doliczać do domowego budżetu 180 zł do kosztów samochodu. Pan nie był w stanie odpowiedzieć. Wtedy rzuciłem słuchawką bo nie chciałem go zwyzywać wyładowując na nim swoją frustrację. Jakbym mógł się cofnąć w czasie nie kupiłbym tego samochodu.
Samo życie. Hyundai ma to niezmiennie centralnie w doopie i cieszą się kiedy różni mądrale na fb pieprzą bzdury, że "nie można zamulać" i jeździć "cza". Ja tylko czekam kiedy takim ekspertom wypierdzieli ikonkę i wtedy zobaczymy co mądrego powiedzą.

Olałem ten temat i nie mam ochoty już się w nim udzielać, bo zamiast wspólnie wywierać presję na HMP próbujemy sobie wmawiać, że wina leży w użytkownikach, a może to, a może tamto. Taką filozofią nic nie zostanie zdziałane, a jak zacznie się pieprzyć co innego to Hyundai będzie miał to równie centralnie w doopie, bo co mu zrobimy - to samo co z gpf.

Póki co przetestuję sobie https://allegro.pl/oferta/archoil-ar690 ... 7024675377 - zobaczymy co będzie.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Krzysztof Kow
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2022, 14:49
Lokalizacja: Ełk
Twój samochód: 1.6 t-gdi manual
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Krzysztof Kow » 11 mar 2022, 20:26

Zibi daj znać jak rezultaty po teście tego specyfiku.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 11 mar 2022, 20:36

Zibi,o ile pamiętasz udzielam się w temacie, moim pomysłem była pikieta :D
Tak poważnie, wczoraj kolejny raz napisałem do HMP, i wkleiłem historię omawianą wyżej (po 900km)…a robię to bo swojego jeszcze nie odebrałem,a walczę we wspólnej sprawie.
Odpowiedź standardowa, nr sprawy nadany,co nowe,to na samym końcu było dodane zdanie,że zanim się udamy do serwisu, proponują spróbować samemu wypalić....
Co to za środek, który dodajesz do paliwa? Czy u Cbie GPF się zapalił?jaki masz przebieg do tej pory.
Podejście z luzowaniem złości pewnie wynika z tego,że HMP jest bierny, a nikt nie chce się wiecznie wku... w końcu są to nowe samochody, często odżałowane, poświęcone, oszczędzone długi czas, i każdy ma nadzieję że wszystko jest ok. Nawet jak się zapali kontrolka. Rodzi się pytanie,co z tymi wszystkimi osobami, które pisały o kontrolce? Poradzili sobie? wypalają? jeżdżą? ignorują?

Krzysztof Kow
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2022, 14:49
Lokalizacja: Ełk
Twój samochód: 1.6 t-gdi manual
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Krzysztof Kow » 11 mar 2022, 20:41

Ziomal261 podaj mi kontakt do HMP to też naskrobie jakąś wiadomość. Dzisiaj dzwoniłem ale odebrał jakiś młody chłopak żel który był ciężko przestraszony. Wolę napisać aby mieć jakąś podkładkę w razie sprawy sądowej.

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 11 mar 2022, 21:18

Standardowo najzwyczajniej. Strona główna Hyundai,kontakt,kilka pól do wypełnienia i walisz do nich :twisted:
Na początek uprzejmie poinformują że dziękują za zgłoszenie, i z reguły na drugi, trzeci dzień jest odpowiedź.
To tyle,nic nadzwyczajnego. Zastanawiam się,czy nr sprawy który nadają w jakikolwiek sposób skutkuje u nich... może jest liczony do statystyk,czegokolwiek? Może to sposób jest,oficjalne zgłoszenia.

Krzysztof Kow
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2022, 14:49
Lokalizacja: Ełk
Twój samochód: 1.6 t-gdi manual
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Krzysztof Kow » 11 mar 2022, 21:43

Dzięki za info. Zamierzam popłynąć z tematem i obszernie opisać problem. Mam nadzieję że czytający to pracownik HMP poczuje wyrzuty sumienia że sprzedają taka niedoróbki.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 11 mar 2022, 22:29

Krzysztof Kow pisze:
11 mar 2022, 20:26
Zibi daj znać jak rezultaty po teście tego specyfiku.
@Krzysztof Kow - to trochę potrwa - czekam na przesyłkę ale teraz mało jeżdżę bo pracuję z domu, ale z pewnością dam znać jeśli mimo zastosowania specyfiku ta zasrana kontrolka się pojawi. Jeszcze inna rzecz, że zbliża się wiosna więc problem może pojawiać się rzadziej.
ziomal261 pisze:
11 mar 2022, 20:36
Zibi,o ile pamiętasz udzielam się w temacie, moim pomysłem była pikieta :D
Tak poważnie, wczoraj kolejny raz napisałem do HMP, i wkleiłem historię omawianą wyżej (po 900km)…a robię to bo swojego jeszcze nie odebrałem,a walczę we wspólnej sprawie.
Odpowiedź standardowa, nr sprawy nadany,co nowe,to na samym końcu było dodane zdanie,że zanim się udamy do serwisu, proponują spróbować samemu wypalić....
Co to za środek, który dodajesz do paliwa? Czy u Cbie GPF się zapalił?jaki masz przebieg do tej pory.
Podejście z luzowaniem złości pewnie wynika z tego,że HMP jest bierny, a nikt nie chce się wiecznie wku... w końcu są to nowe samochody, często odżałowane, poświęcone, oszczędzone długi czas, i każdy ma nadzieję że wszystko jest ok. Nawet jak się zapali kontrolka. Rodzi się pytanie,co z tymi wszystkimi osobami, które pisały o kontrolce? Poradzili sobie? wypalają? jeżdżą? ignorują?
@ziomal261 - Pamiętam i bardzo to szanuję. Jesteś jednym z pozytywnych wyjątków. W razie potrzeby też będę wspierał.
Ja mam niecałe 1000 km i póki co nie miałem kontrolki ale nie wierzę w przypadki i uważam postawę HMP i Hyundai jako zwykłe chamstwo i olewactwo a to powoduje bunt, bo zapowiada jak będą traktować inne kwestie i klientów jako takich.
Co do specyfiku - czytałem o nim - nie znam go jeszcze, ale opinie ma bardzo dobre i w teście czystości spalin robi różnicę - https://youtu.be/OFDbJe-JrQk
Krzysztof Kow pisze:
11 mar 2022, 21:43
Dzięki za info. Zamierzam popłynąć z tematem i obszernie opisać problem. Mam nadzieję że czytający to pracownik HMP poczuje wyrzuty sumienia że sprzedają taka niedoróbki.ObrazekObrazek
Tja... Już widzę jak nie śpi po nocach i szlocha do poduszki ;)

Obrazek
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Krzysztof Kow
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2022, 14:49
Lokalizacja: Ełk
Twój samochód: 1.6 t-gdi manual
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Krzysztof Kow » 11 mar 2022, 22:58

Pewnie masz rację że HMP ma nas w d.... ale i tak zamierzam napsuć im krwi tak jak oni nam tym bublem GPF.

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 12 mar 2022, 6:39

Gdyby pozytywny wpływ tego środka się potwierdził,ergo wypalanie po kilku tysiącach np kilometrów, jest to mega poprawa i do akceptacji. Tylko czy gwarancji szlag nie trafi?gdyby znaleźli,że coś było dolewane do paliwa? Nie wiem,pytam.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu