Tucson NX4
Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Masz problem z układem wydechowym - Tucson NX4? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 17 lut 2022, 21:43

No dobrze proszę wycieczki. Skoro Pan Adam zabrał głos i edukuje towarzystwo, to pozwoliłem sobie w naszym imieniu napisać komentarz - reprodukcja w załączniku.
Teraz moi drodzy marsz na Youtube i przy komentarzu dajecie łapkę w górę - dzięki temu będzie on sortowany jako najtrafniejszy i ma szansę zostać zauważonym przez Pana Kornackiego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 17 lut 2022, 21:46

Też machnąłem komentarz, no ale do Cbie to nie ma startu...lece dać łapkę :D :D :D

Bennyn
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 14 wrz 2021, 13:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Twój samochód: Tucson nx4 1.6 tgdi smart
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Bennyn » 17 lut 2022, 22:19

Też coś tam wypociłem ale żaden ze mnie Mickiewicz. Trzeba wszędzie...wszyscy.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 17 lut 2022, 22:42

Nie trzeba nam Mickiewicza tylko tego, żeby nasz problem został zauważony więc śmiało. Potrzebujemy więcej łapek, bo jakieś plity o wycinaniu filtra mają więcej uwagi.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: daniel.tucson4 » 17 lut 2022, 23:22

Zibi70 pisze:
17 lut 2022, 21:43
No dobrze proszę wycieczki. Skoro Pan Adam zabrał głos i edukuje towarzystwo, to pozwoliłem sobie w naszym imieniu napisać komentarz - reprodukcja w załączniku.
Teraz moi drodzy marsz na Youtube i przy komentarzu dajecie łapkę w górę - dzięki temu będzie on sortowany jako najtrafniejszy i ma szansę zostać zauważonym przez Pana Kornackiego.
Zibi, kilka poprawek, które i tak nic nie wnoszą, ale jednak 8-) :arrow: :arrow: :
:arrow: recenzjonował MHEV czyli 180 KM, nie 230
:arrow: problem z GPF pojawia się też w automatach 150 i 180 KM

Mimo to... po znajomości masz łapkę na YT :D

święty
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2022, 9:28
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 150KM M/T 2WD MODERN
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: święty » 18 lut 2022, 9:48

Witam wszystkich. Właśnie się zarejestrowałem żeby dodać swoją historię, mimo iż wątek śledziłem od kilku tygodni. Jestem użytkownikiem Tucsona z silnikiem benzynowym 1.6 150KM w manualu. Chyba będę rekordzistą, u mnie kontrolka zapaliła się po... TA DA... 660km. Samochód odebrałem w połowie grudnia a już w połowie stycznia zaświeciła się kontrolka. Pojechałem na autostradę w celu próby wypalenia. W jedną stronę jechałem ok 120-130km/h przez ok 30 min. W drodze powrotnej ustawiłem tempomat na 90km/h i 5 bieg. Kontrolka nie zgasła, więc umówiłem się do serwisu. W serwisie byłem dopiero przedwczoraj i miałem przejechane pond 1000km, więc zaświeconą kontrolką zrobiłem blisko 300km i nie zauważyłem żeby miała wpływ na jazdę, poza tym że start/stop nie działał.
W serwisie przy zdawaniu auta najpierw mi powiedziano że przepalą za darmo ale kolejne przepalenie będzie już płatne. Nie skomentowałem tego :)
Natomiast jak oddawali mi auto to mechanik przyznał że faktycznie przebieg mały jak na zapchany filtr i że TTTM, oni zgłaszali HMP problem i czekają na dalsze wytyczne, bo często mają takie zgłoszenia. No i w związku z małym przebiegiem nie ma mowy o płatnym przepalaniu, co innego jakby to było ponad 10tys km.
Do momentu zapalenia się kontrolki auto jeździło tylko w mieście na krótkich dystansach (przedszkole/zakupy/przychodnia), z czego przeważnie w trybie EKO. Teraz będę jeździł tylko w trybie normal/sport i bede sie staral unikac uzywania start/stop. Zobaczymy czy to pomoże. Po to wymieniłem 16 letniego diesla na benzyne żeby nie katować auta w jeździe miejskiej, ale widocznie może nie być to takie łatwe.
Szczęście w nieszczęsciu polega na tym że ja auto mam w najmie na trzy lata, więc mniej mnie to boli niż tych co są właścicielami.
Ale w tym miejscu mam pytanie, czy jest ktoś na forum kto też najmuje Tucsona i ma porblem z GPF? Zgłaszał to do finasującego (właściciela)? Co oni na to, bo wg mnie to ich też powinno bardzo interesować, gdyż w przypadku nie rozwiązania problemu z GPF, wartość samochodu będzie mniejsza niż zakładali w kalkulacjach. Ktoś? Coś?

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: daniel.tucson4 » 18 lut 2022, 11:25

Dobra, 8-)

Proste pytanie: czy komuś zaczęła migać kontrolka GPF i ... co wtedy... czy auto się unieruchomiło czy coś innego się stało :?:

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 18 lut 2022, 12:15

Może trochę przesadzamy z tą kontrolką, że po zapaleniu pierwsze co to dzida żeby wypalić....a może, poczekać, pojeździć, zacznie mrugać...do serwisu, niech wymieniają na gwarancji, może wymienią na "lepszy model"...

Tak poważnie, oczywiście też jestem mokry jak widzę nieoczekiwaną kontrolkę z błędem, tym bardziej jak ją zobacze w nowym samochodzie...oczywiście to cyrk na kółkach, ten cały GPF (pisze to tylko dlatego, żeby mnie nikt źle nie zrozumiał :shock: :shock: :shock: )

Przy takiej okazji info do servisantów, że wypalaliśmy, ale się nie udało, no co zrobisz panie, nie działa...wymieniajcie!

Tak tylko luźne dywagacje, bo przecież jakiś sposób musi być... ;) ;) ;)

Byc może jak ileś tam filtrów wymienią, i może zacznie ich brakować, to HMP ruszy temat...

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 18 lut 2022, 13:31

daniel.tucson4 pisze:
17 lut 2022, 23:22
Zibi, kilka poprawek, które i tak nic nie wnoszą, ale jednak 8-) :arrow: :arrow: :
:arrow: recenzjonował MHEV czyli 180 KM, nie 230
:arrow: problem z GPF pojawia się też w automatach 150 i 180 KM

Mimo to... po znajomości masz łapkę na YT :D
Racja - to był biały MHEV 180 KM 4WD - ale w materiale była mowa także o 230 i tak mi zostało. Widziałem ten materiał kilka razy ;)
Co do automatów - jasne, ale skala jest zupełnie inna.
Chodziło mi o uchwycenie głównej prawidłowości.
ziomal261 pisze:
18 lut 2022, 12:15
Może trochę przesadzamy z tą kontrolką, że po zapaleniu pierwsze co to dzida żeby wypalić....a może, poczekać, pojeździć, zacznie mrugać...do serwisu, niech wymieniają na gwarancji, może wymienią na "lepszy model"...
(...)
Byc może jak ileś tam filtrów wymienią, i może zacznie ich brakować, to HMP ruszy temat...
Oczywiście jest opcja takiego podejścia tylko skoro cudujemy i nie śpimy po nocach bo mamy przed oczyma kontrolkę GPF a to niepotrzebne, to niech HMP wyda oficjalne stanowisko, żeby sytuacja była klarowna.

Obawiam się, że jak zacznie im się zwalać więcej ludków z zapchanym filtrem i migającą ikonką to nie wymienią w ramach gwarancji bo powiedzą, że to wina użytkownika. Przecież nie będą płacić ze swoich pieniędzy.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: daniel.tucson4 » 18 lut 2022, 16:39

Hyundai... już dostał po renomie i przez pocztę pantoflową funkcjonuje czarny pijar... Już za późno, co H straciło to jego... Nawet ja dziś na fb odradziłem miłej pani zakup HT i podziękowała... na oficjalnej stronie fp HMP. 8-)

Ich stanowisko :?: będą pindolić, że to tylko kontrolka i ona jest unowocześnieniem :arrow: informuje nas bla, bla... :roll:

Czekamy, aż komuś zacznie migać, a w konsekwencji odmówi posłuszeństwa pojazd. Oby to przewidzieli w myśl ogólnych standardów bezpieczeństwa, bo jak podczas wypalania ktoś będzie posuwał 150 km/h i odetnie mu zapłon, oby nie elektronikę też, hamulce i wspomaganie, tragedia może być :!: :shock:

Na fb gościówa pisała, że przy 3-krotnej kontrolce wymienili jej GPF na nowy... ponoć kosztuje parę K zł... Jak ruszy akcja to może się wezmą do akcji :idea:

Kto pierwszy będzie owym "bohaterem"... :?: :arrow: :arrow: :arrow: obyśmy się tego NIE doczekali, tylko skutecznej reAKCJI szanownego H M P :roll:

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu