Tucson NX4
Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Masz problem z układem wydechowym - Tucson NX4? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
Bibusz
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 14 lut 2022, 12:58
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1,6 T-GDI, 150 KM Executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Bibusz » 17 lut 2022, 14:29

Myślę, że tych wyprodukowanych w grudniu i później jest na tyle jeszcze mało "w obrocie" - ewentualnie jeżdżą już ale mają mikro-przebiegi - że to stanowczo za wcześnie by twierdzić, że po listopadzie coś się zmieniło.
Bibusz

Ravager
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2021, 13:14
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150KM MHEV Executive N-Line
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Shadow Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Ravager » 17 lut 2022, 15:00

Bibusz pisze:
17 lut 2022, 14:29
Myślę, że tych wyprodukowanych w grudniu i później jest na tyle jeszcze mało "w obrocie" - ewentualnie jeżdżą już ale mają mikro-przebiegi - że to stanowczo za wcześnie by twierdzić, że po listopadzie coś się zmieniło.
Bibusz
Moje autko ma datę produkcji grudniową. Jeśli dosięgnie mnie problem GPF to z pewnością dam znać.

Jeśli chodzi o datę produkcji grudzień 2021 - nie mam pewności czy auto nie zostało wyprodukowane dużo wcześniej i czekało na placu na brakujące podzespoły.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 17 lut 2022, 15:15

Bibusz pisze:
17 lut 2022, 14:09
W wątku ankietowym kolega old_mushroom napisał, że w serwisie "Na pytanie czy to powszechny problem, odp. że może jedno auto na 400 zgłasza ten problem."
Pomijam kwestię tego skąd on wziął liczbę 400, bo jakoś szczerze wątpię by tyle NX sprzedali w jednym salonie, tak samo jak wątpię że tylko jeden klient zgłosił im ten problem. Może jeden był tak upierdliwy, że go zapamiętali, bo nie dał się zwieść czczym gadkom i im nawtykał oraz kazał sobie wpisać zgłoszenie do książki.
Tja - już to łykamy ;)
To oczywiste, że pan z serwisu na bieżąco śledzi statystyki i dostaje codzienne raporty o liczbie zgłoszeń DPF na 400 Tucsonów.

A teraz dlaczego miły pan z serwisu pieprzy bzdury:

W ciągu roku 2021 sprzedano 9 500 szt. Hyundai Tucson (zaokrąglam i nie biorę pod uwagę stycznia 22 bo za wcześnie by problem się objawił). - Żródło: https://motofocus.pl/informacje/nowosci ... e-w-2021-r

Skoro problem dotyczy 1 na 400 to 9 500 / 400 = 23,75, czyli ok. 24 osób.

Serio?
Tylko na fb jest ich co najmniej dwa razy tyle - a nie każdy ma facebooka i nawyk pisania o takich rzeczach w sieci. Wg statystyk z fb korzysta ok 42% populacji - ale to nie oznacza aktywności na fb. Facebook jest też najpopularniejszy wśród pokolenia do ok 34 r.ż. Czyli jednak osób dosyć młodych, dla których Tucson na ogół nie jest pierwszym wyborem. Realnie ta reprezentacja problemu na FB to tylko czubek góry lodowej i z palcem w nosie w Polsce są setki, jeśli nie tysiące osób, które miały problem - niemal w każdym ASO już go znają.

Po wtóre - wiemy, że problem dotyczy w lwiej cześci 150KM z MT i tutaj skala jest bez porównania większa.
Słowem kolejne brednie mądrali z HMP i ASO.

Obrazek
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Tafla
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2022, 9:33
Lokalizacja: Toruń
Twój samochód: Tucson NX4 1.6 T-GDi
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky BRonze

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Tafla » 17 lut 2022, 16:34

Zibi70 pisze:
17 lut 2022, 15:15
Serio?
Tylko na fb jest ich co najmniej dwa razy tyle - a nie każdy ma facebooka i nawyk pisania o takich rzeczach w sieci. Wg statystyk z fb korzysta ok 42% populacji - ale to nie oznacza aktywności na fb. Facebook jest też najpopularniejszy wśród pokolenia do ok 34 r.ż. Czyli jednak osób dosyć młodych, dla których Tucson na ogół nie jest pierwszym wyborem. Realnie ta reprezentacja problemu na FB to tylko czubek góry lodowej i z palcem w nosie w Polsce są setki, jeśli nie tysiące osób, które miały problem - niemal w każdym ASO już go znają.

Po wtóre - wiemy, że problem dotyczy w lwiej cześci 150KM z MT i tutaj skala jest bez porównania większa.
Słowem kolejne brednie mądrali z HMP i ASO.
To Twoje założenia na podstawie IDzD. Nie wiemy jaka faktycznie jest skala problemu i nie jest ona do ustalenia na podstawie fb lub danych z tego forum. Większość ludzi która ma pozytywną opinię zostawia ją dla siebie, natomiast jeśli ktoś ma problem to idzie z nim na fb lub szuka rozwiązania na forum. Więc może być to nadreprezentacja w danej grupie. Ale to też tylko domysł, bo po prostu nie ma danych na których można to oprzeć.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2022, 17:06 przez Tucson, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przypisy: IDzD - Instytut Danych z D...py

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 17 lut 2022, 16:57

Powyższe to dla odmiany Twoje założenia na podstawie IDzD. :D

Zajmuję się tym co nieco zawodowo. Ale faktem jest, że nie znamy rzeczywistej skali i możemy wnioskować wyłącznie na podstawie obserwacji. Niemniej 3/4 ludzi nawet jeśli ma jakiś kłopot, nie robi z tego szumu w internecie. Zdecydowana większość jest bierna - czyta ale, nie włącza się do dyskusji. Staram się być jak najbardziej obiektywny w tym swoim IDzD - dlatego dopuszczam, że mogę się mylić.
I skala problemu z GPF jest większa niż przypuszczam :D
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Bibusz
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 14 lut 2022, 12:58
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1,6 T-GDI, 150 KM Executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Bibusz » 17 lut 2022, 17:18

Zgadzam się z tym co pisze Zibi, a dodatkowo musimy przyjąć, że wielu użytkowników NX, którzy mają kłopoty z GPF albo nie wie, że jest takie forum jak to, czy grupa na FB, a nawet jak wie to nigdy tu i tam nie była.

Powiem jak było ze mną, a pierwszą akcję z GPF miałem już na początku grudnia (odbiór auta w połowie września). Po nieudanym wypalaniu wbiłem wtedy oczywiście do googlarki temat "gpf w tucsonie" i kilka innych podobnych i ... g. mi wyskoczyło. Same popierdółki - ogólnie o GPF, a właściwie to głównie o DPF (bo to jak wiadomo system starszy i ogólnie znany). FB nie mam od 2 lat, więc tam nie szperałem. W konsekwencji uznałem, że nie ma jakiegoś ogólnego problemu z GPF w nowym HT, tylko mi się jakiś feler trafił i porzuciłem dalsze poszukiwania. I dopiero jak 3 dni temu trafiłem do ASO z powodu ponownego zapalenia się kontrolki, to miła panna co mi auto sprzedawała szepnęła konspiracyjnie na ucho, że oficjalnie, to ona nic nie wie o problemie, ale żebym zajrzał na forum HT, to się dużo dowiem. No i wtedy dopiero trafiłem tutaj na forum i na odpowiedni wątek. I takich osób myślę, że jest znacznie więcej. Plus tacy, o jakich mówi Zibi, że są, czytają, ale się nie udzielają.

old_mushroom
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2022, 9:17
Lokalizacja: Toruń
Twój samochód: TUCSON NX4 1.6 T-GDI 150KM MANUAL
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: old_mushroom » 17 lut 2022, 19:01

Bibusz pisze:
17 lut 2022, 14:09
W wątku ankietowym kolega old_mushroom napisał, że w serwisie "Na pytanie czy to powszechny problem, odp. że może jedno auto na 400 zgłasza ten problem."
Odniosłem wrażenie że Pan z ASO mówi o wszystkich modelach Hyundaia sprzedawanych przez nich w jednym miesiącu (ta liczba 400), nie tylko Tucsów. Coś głośno liczył - ale i tak za bardzo tego nie słuchałem wiedząc, że to ściema.

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 17 lut 2022, 19:10

Mi powiedział, że na 200 sprzedanych kilka zgłosiło problem. A podobno sprzedają tylko praktycznie Tucsony. Fakt, na placu do odbioru stały tylko nx4...Ookoło 20 miesięcznie sprzedaję. Oczywiście, duża poprawka na to co mówi.
Salon Hyundai Mago Piła :D

userTucson
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2022, 18:23
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 180 KM, DCT, MHEV, 4WD, Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Phantom Black

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: userTucson » 17 lut 2022, 20:15

To by było na tyle w temacie jeśli ktoś uważa, że dziennikarze pomogą i się zaangażują w ten temat. Lobby producentów działa.

Przypadek, że Pan Kornacki akurat teraz daje ten filmik ?
https://youtu.be/WF0PBmRBWcU

fonzo
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 27 sty 2022, 22:31
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna/LPG
Kolor: Biały

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: fonzo » 17 lut 2022, 21:21

Ochrona środowiska :lol: fuck logic: filtr ma chronić żeby sadza nie szkodziła roślinkom i zatrzymuje ja w sobie, ale bardzo często trzeba dac po garach żeby zebrana sadzę wypierdolić roslinkom na gwałt, bo jeszcze chwila a filterek się zapcha.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu