Tucson NX4
Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Masz problem z układem wydechowym - Tucson NX4? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
arbi
Weteran
Posty: 340
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: arbi » 14 lut 2022, 8:08

jak nie po VINie to choćby po szybach
tam będzie data... niekoniecznie data montażu
GPFa na linii... ale zawsze to jakaś wskazówka

mpek
Twórca
Posty: 169
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:58
Lokalizacja: Włocławek
Twój samochód: 1.6 T-GDi Smart
Rok produkcji: 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: mpek » 14 lut 2022, 8:45

U mnie znowu auto zaczęło szarpać. Nosz ... mać 🤬

tucsontdp
Twórca
Posty: 147
Rejestracja: 13 sie 2017, 21:05
Lokalizacja: Śląskie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI (180KM), MHEV, PLATINUM, 4WD + Sun, Leather, Safety
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: czarny

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: tucsontdp » 14 lut 2022, 8:52

Kosso pisze:
13 lut 2022, 22:54
Taka "ciekawostka" - nie wiem na ile prawda. Odbierając Tucsona MHEV handlowiec przekazał mi, że wieść wśród mechaników Hyundaia niesie, że egzemplarze produkowane od grudnia 2021 nie mają już "takich" problemów z GPF.
takie "filozofowanie" panów z ASO. Mój jest z marca 2021 i przejechałem niecałe 17000 km bez zapalenie kontrolki. Sami nie wiedzą, więc wymyślają teorie na poczekaniu.

arbi
Weteran
Posty: 340
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: arbi » 14 lut 2022, 9:37

mpek pisze:
14 lut 2022, 8:45
U mnie znowu auto zaczęło szarpać. Nosz ... mać 🤬
może właśnie "wypala" ?

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 14 lut 2022, 10:09

Priam pisze:
14 lut 2022, 7:57
Jak sprawdzić miesiąc produkcji?
Dokładną datę produkcji mamy wpisaną w homologacji.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Tom
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 09 lut 2022, 17:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Twój samochód: 1,6t-gdi
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Niebieski

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Tom » 14 lut 2022, 19:10

po ostatnim wypaleniu GPF na trasie wizyta w ASO po diagnostyce komputerowej czysto (błędów brak) filtr wypalony, podniesiony poziom oleju ok centymetra ponad stan ( ASO twierdzi że to po wypaleniu GPF i na początku sugerują wymianę oleju). Szczęka mi opadła na posadzkę bo to miała być płatna wymiana, pytając ich czy po każdym wypaleniu GPF będę musiał wymieniać olej twierdzą że tak, później zmieniają zdanie i twierdzą że nie. Mieli odciągnąć nadmiar oleju, obserwacja i oczywiście jazda co jakiś czas w trasę ( zadałem pytanie co to znaczy co jakiś czas, brak odpowiedzi). Pytanie na jakim dokładnie oleju jeżdżicie pełne oznaczenie chciałbym porównać z tym co u mnie.

old_mushroom
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2022, 9:17
Lokalizacja: Toruń
Twój samochód: TUCSON NX4 1.6 T-GDI 150KM MANUAL
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: old_mushroom » 14 lut 2022, 20:01

Coraz gorzej to wygląda. U mnie też jest podniesiony poziom oleju (może 5mm ponad max), wypalanie miałem przy 2200 km i 4300 km , samodzielnie na autostradzie, a olej wymieniany tuż przed pierwszym wypaleniem, ok. 2200 km. Nawiasem mówiąc, wchodził w grę tylko ten ich Shell 0w20, jak pytałem czy mogę swój (chciałem Millersa EE 0w20) to stwierdzili że na moje ryzyko - jak coś się stanie to może być podstawa do nieuznania gwarancji.
Nie chciałem z tym jechać do ASO bo po prostu nie mam czasu na takie cyrki, pomyślałem że będę co jakiś czas sprawdzał. Chyba jednak do nich podjadę. Albo zmienię olej sam i nic im o tym nie będę wspominał.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 14 lut 2022, 20:02

To jest przerażające.
Mechanicy w ASO a pieprza takie bzdury o wymianie oleju w związku z wypalaniem GPF :shock:
Pieprzy im się z DPF, ale co tam - kto by się tam przejmował - można skroić jeleni na oleju, się wleje rzepakowy i będzie majonez (na korku wlewu oleju głównie).

A teraz:
Proroctwo z wczoraj:
1. Ten Typ Tak Ma (TTTM),
2. Źle jeździsz samochodem - trzeba jeździć na dłuższych odcinkach,
3. To nowoczesny samochód - rosnący poziom oleju to nowa usługa - nadwyżki można sprzedać albo palić w piecu olejowym,
4. Wszystko jest dobrze - nadmiar oleju odciągnięty - jeździć - obserwować.
I rzeczywistość:
Mieli odciągnąć nadmiar oleju, obserwacja i oczywiście jazda co jakiś czas w trasę ( zadałem pytanie co to znaczy co jakiś czas, brak odpowiedzi).
Jeśli odrzucić pkt 3 który był żartem to sprawdzalność 75% - chyba puszczę Lotto.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 14 lut 2022, 20:12

old_mushroom pisze:
14 lut 2022, 20:01
(chciałem Millersa EE 0w20) to stwierdzili że na moje ryzyko - jak coś się stanie to może być podstawa do nieuznania gwarancji.
Brednie, bujdy bajki i majaczenia niedorobionych marketingowców. Olej ma spełniać parametry określone w wymaganiach producenta - koniec i kropka. Nie ma mowy o tym, że musi pochodzić z zaczarowanej beczki ASO w której jest $%^ wie co.
Mają wpisać do książeczki olej klienta - marka i typ i tyle - żeby nie bylo niedomówień. Jeśli olej jest zgodny z wymaganiami mogą klienta cmoknąc w filtr gpf. Ciekawe jak zamierzaliby udowodnić, że przyczyną czegoś jest zła jakość oleju Millers - po ogłoszeniu takich rewelacji raczej widzę ich w samych skapetkach.

Panowie - nie dajcie się tak rolować.

Polecam - https://daytonamotors.pl/2020/05/15/aso ... a-jakosci/ - zamiast bajki na dobranoc.
Jest tam szczególnie interesujący akapit - Wymiana oleju silnikowego.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Tom
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 09 lut 2022, 17:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Twój samochód: 1,6t-gdi
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Niebieski

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Tom » 14 lut 2022, 20:47

Tak Zibi70 miałeś rację prawie w 100 procentach, chociaż sam też tak czułem że wina spadnie na mnie. Odbyłem długą rozmowę z doradcami, wytykając im bzdurne kampanię naprawcze w stylu wymiana przycisków na kierownicy, a poważny problem GPF zamiatany pod dywan.Najgorsze że oni widzą problem ale nie mogą nic z tym teraz zrobić póki HMP nic nie zrobi.Jeszcze jedno pytając o zapaloną kontrolkę GPF to twierdzą (chociaż mnie nie przekonali) że ona sygnalizuje po nieudanych próbach samoczynnego wypalenia przez komputer konieczność wypalenia na trasie ( niby kontrolka nie sygnalizuje błędu zapchanego GPF tylko informuje o konieczności wypalenia), wszystko pisane palcem po wodzie.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu