Tucson NX4
Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Masz problem z układem wydechowym - Tucson NX4? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 09 lut 2022, 13:27

Tak czy inaczej to nienormalne....wskażcie mi inny samochód, który po tak małych przebiegach musi mieć taką procedurę! mam paska B7, prawie 300k nalotu, ooczywiście DPF (model B7), wypala kiedy musi, przerywam kiedy muszę, dokańcza zaraz kiedy może przy kolejnym razie (nieważne miasto, autostrada, nieważne!!!). Potrafi to sam zrobić. Jak sobie wyobrażać jazdę co jakiś czas extra po autostradzie...akurat do najbliższej mam 90km! Jezu, w sobotę mam jazdę próbną. Co radziecie :shock: :shock: :shock: ?

Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1103
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: rwicik » 09 lut 2022, 13:41

Moim dieslem jeżdżę głównie po mieście i filtr wypala się nawet co 150 km.
Kontrolka nie zapaliła się nigdy. Piąty rok eksploatacji.
Często przerywam wypalanie, ale za drugim bądź trzecim daje radę wypalić do końca.
Córka na diesla z filtrem z przebiegiem ponad 330 000 i tez bez problemów.

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 09 lut 2022, 13:53

Dokładnie, jak do nich dotrzeć!!??? :?: :?: :?: :?: Żeby chociaż napisali "tak, widzimy, że cos jest nie tak, diagnozujemy problem, wrócimy z odpowiedzią"...a tutaj jeździmy nie tak? A podobno DPF taki zły (no nie potwierdzę). Wygląda na to, że Hyunadi NX4 GPF jest nie ok. I tylko ten. Do kogo tam kur...napisać, bo za chwile nikt tego nie kupi...Oczywiście mogę kupic co innego, mój wybór, ale podoba mi się, uważam że jest kozacki... :P :P :P

Krystiangdba
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2022, 21:32
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-gdi executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Krystiangdba » 09 lut 2022, 18:25

Na forum fb hyundai pojawił się komentarz użytkownika że aso wymieniło filtr gpf w jego nx4 - czyżby światełko w tunelu ??? Może ktoś z Was ma więcej informacji w tej sprawie? Kolejny użytkownik napisał że zgłaszał w aso problemy z filtrem coś przy przebiegu 8000 i był zbywany, przy przebiegu 13000 kontrolka zaczęła migać i aso odrazu wzięło się roboty.
Może tak powinniśmy podchodzić do serwisów np jeżeli próby wypalania zgodnie z instrukcją nic nie dają to dalej jeździć z tą kontrolną a jak zacznie migac oddać na naprawę lub wymianę , w końcu mamy 5 lat gwarancji.

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 09 lut 2022, 18:48

Ok, ale czy to rozwiązuje problem? Bo jeżeli tak, to mamy wadliwe filtry....pytanie, czy to rozwiązanie, czy udawanie że rozwiązanie. Ktoś coś więcej może się dowiedzieć? jakieś szczegóły....?

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 09 lut 2022, 18:55

Krystiangdba pisze:
09 lut 2022, 18:25
Na forum fb hyundai pojawił się komentarz użytkownika że aso wymieniło filtr gpf w jego nx4 - czyżby światełko w tunelu ??? Może ktoś z Was ma więcej informacji w tej sprawie? Kolejny użytkownik napisał że zgłaszał w aso problemy z filtrem coś przy przebiegu 8000 i był zbywany, przy przebiegu 13000 kontrolka zaczęła migać i aso odrazu wzięło się roboty.
Może tak powinniśmy podchodzić do serwisów np jeżeli próby wypalania zgodnie z instrukcją nic nie dają to dalej jeździć z tą kontrolną a jak zacznie migac oddać na naprawę lub wymianę , w końcu mamy 5 lat gwarancji.
Być może to byłaby dobra strategia. "Być może" - mówię tak dlatego, że teraz zaczęli coś robić - wymieniać, ale nie wiadomo pod wpływem czego i na jakich zasadach. Jeśli natomiast ludzie zaczną im się zwalać na wymiany w większej liczbie, mogą zrobić w tył zwrot i znów zacząć swoje pierniczenie o winie użytkownika, a wtedy ktoś może zostać z zapchanym filtrem i ręką w nocniku.
Ja niestety całkowicie straciłem zaufanie do przedstawicieli marki H. Tli się jeszcze resztka zaufania do samego samochodu - choć ma te swoje przypadłości, umówmy się, że nie jest taki zły. Gdyby HMP robiło co do nich należy i zabrało się za rozwiązywanie problemów a nie zwalanie na klientów - zamiast kopać ich w d. sam bym bronił marki.
No ale mamy jak mamy.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: daniel.tucson4 » 09 lut 2022, 22:54

Oby nie wymieniali filtra GPF na taki sam - gdyż, byłoby to tylko odwleczenie w czasie, problem potencjalnie wróci.. no i irytacja też, jeszcze większa... :evil:

Na pocieszenie można wnioskować, że sprawa jest "dość świeża" i w H może zbierają liczby i "myślą"... nadzieja umiera ostatnia, oby przetrwała a z nią nasze naprawione hujdaje 8-)

Ciekawi mnie też, że to się pojawia głównie w manualach, ale też w MHEV 150 i 180 KM :roll: :idea: czy ktoś ma jakieś konkluzję czemu nie w HEV'ach tego nie ma, oprócz słabego tropu rzekomego "podgrzewacza spalin" :?: :?:

Vampiszon
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2022, 9:12
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: Focus mk3 titanium 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Kolor: czerwony

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Vampiszon » 10 lut 2022, 9:31

Witam. Jestem nowy na tym forum i choć nie posiadam Tucsona, ani nie zamierzam, to obecnie oczekuję na jego siostrę Kie, która ma się pojawić koło czerwca:)
No i mocno zainteresował mnie ten temat bo jak wiadomo w Kia są te same bebechy. Zastanawiam się właśnie kiedy pojawią się (jeśli) pierwsze posty w temacie GPF bo już jest sporo wersji "M" które w salonach widzę dostępne są od ręki. Za 3-4 m-ce ludzie powinni mieć ponabijane te kilka tysi km. Ja zamówiłem HEV'a w automacie i tutaj właśnie chciałem się odnieść do posta kolegi powyżej:
daniel.tucson4 pisze:
09 lut 2022, 22:54

Ciekawi mnie też, że to się pojawia głównie w manualach, ale też w MHEV 150 i 180 KM :roll: :idea: czy ktoś ma jakieś konkluzję czemu nie w HEV'ach tego nie ma, oprócz słabego tropu rzekomego "podgrzewacza spalin" :?: :?:
Moim skromnym zdaniem trzeba to rozpatrzyć na zasadzie udziału w rynku. Wydaje mi się, że powiedzmy na 100 sprzedanych samochodów 60 jest w manualu, 30 w automacie a tylko 10 to hybrydy. No i siłą rzeczy, w ankiecie na 10 przypadków z GPF, 6 będzie miało w manualu, połowa z tego w automacie a tylko 1 na 10 z HEV. Ja to tak widzę, ale zaznaczam że nie opieram się o żadne dane statystyczne, są to moje domysły.
Przykro się czyta te wszystkie posty o problemach ludzi z GPF. Mam nadzieję, że Hyundai się ogarnie szybko i poprawi wizerunek firmy jakimś konkretnym rozwiązaniem i akcją serwisową.
Pozdrawiam i życzę łatwości w przepalaniu filtrów:)

Tom
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 09 lut 2022, 17:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Twój samochód: 1,6t-gdi
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Niebieski

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Tom » 10 lut 2022, 11:16

Witam, chcę dołączyć swoje spostrzeżenia co do średnio działającego GPF w Tucsonie. Mój NX4 benzyna w manualu po 4200 km pokazał tą nieszczęśliwą kontrolkę, serwis, wypalanie (pierwsze darmowe, kolejne płatne 180 zł), po następnych 1100 km ( większość jazda w mieście) znowu zapala się kontrolka. Telefon do serwisu oni na to że trzeba jezdzić na trasie to będzie ok. Postanawiam sam wypalić jadę 22 km do S3, tam prędkość 130 po ok 20 kilometrach gaśnie kontrolka. Sukces , można wracać ( jeszcze do najbliższego zjazdu kolejne 20 km) do domu po dwóch godzinach i prawie 130 km przejechanych bez celu. Ręce opadają kupiłem auto za kupę siana do jazdy po drogach szybkiego ruchu, nisko emisyjne jak to reklamuje Hyundai którym trzeba jeżdzic bez celu. A gwarancja nowego auta to mit zastanawiam się czy jest sens płacić za przeglądy w takiej sytuacji. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: daniel.tucson4 » 10 lut 2022, 14:56

Tom pisze:
10 lut 2022, 11:16
Witam, chcę dołączyć swoje spostrzeżenia co do średnio działającego GPF w Tucsonie.
...
Tom, po pierwsze :arrow: NAPISZ PORZĄDNE PISMO o już zaistniałych sytuacjach i Twojej irytacji; po drugie :arrow: :arrow: pisz zawsze zarówno do ASO (gdzie zakupiłeś) i do HMP jednocześnie. Po trzecie :arrow: :arrow: :arrow: każde kolejne problemy - czyli bardzo szybkiego zaświecenia lampki GPF - co :?: PISMA :idea: :shock:

Poza tym, jak masz ochotę - a powinna ona być - komentuj na Google maps pod ASO i Hyundai Polska oraz wpisz się na fb na listę GPF'owców.

Na razie to najbardziej odpowiedni oręż... później się zobaczy. Bądź TU na bieżąco, gdyż im więcej Nas tym większy mamy potencjał ofensywy dyplomatycznej ;) oraz ogólne rozeznanie óe sytuacji etc. 8-)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu