Tucson NX4
Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Masz problem z układem wydechowym - Tucson NX4? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 08 lut 2022, 16:17

No. I jak liczyście na akcję naprawczą to już wiecie co i jak.
Nie "umicie" jeździć i "się obsługiwać" takim nowoczesnym samochodem.
Czyli trzeba kupować inne - nie tak nowoczesne, w których probl... znaczy funkcja działa magicznie w przestarzały sposób czyli nie powoduje problemu.

Także w ramach akcji serwisowej wymyślili sobie wymówkę i winę zrzucają na użytkownika bo przecież wiedzą jak jeżdził - w telewizji widzieli.
Trzeba im przyp... tak, żeby im w tym pustym łbie dzwoniło przez tydzień.

Pier... głupoty o wygrzaniu - ciekawe, że znacznie mniej wygrzewane hybrydy nie mają problemu.
Ciekawe, że ludzie wracając z trasy, często nie żałując gazu mają problemy.
Ciekawe, że zasrana "procedura" piłowania silnika na wysokich obrotach, nie powoduje zgaśniecia powiadomienia.

Obrazek

@ziomal261

Czy mógłbys ich teraz zapytać dla odmiany o funkcje stukającego wahacza oraz rosnącego poziomu oleju w silniku?

Do wszystkich.
Jeśli chcielibyście docenić troskę i opiekuńczość jaką otacza nas - matołków nieobeznanych z nowoczesną techniką nasz zbawca i opiekun - HMP, to możecie opisać swoją radość w opiniach google tutaj: https://www.google.com/search?gs_ssp=eJ ... afe=active
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

mpek
Twórca
Posty: 169
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:58
Lokalizacja: Włocławek
Twój samochód: 1.6 T-GDi Smart
Rok produkcji: 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: mpek » 08 lut 2022, 18:48

Częste uruchomienia, no popatrz, to po co start/stop? 😏 Samochód do jazdy latem i w trasie 😁

krowa
Weteran
Posty: 204
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6GDI Comfort 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: krowa » 08 lut 2022, 20:13

Co wiedzieć przed zakupem Hyundai Tucson 2021 NX, jakie Hyundai Tucson 2021 NX ma usterki?

Otóż:
ziomal261 pisze:
08 lut 2022, 15:57
Słuchajcie, wklejam wszystko co przysłali.
(...)
Niskie temperatury otoczenia plus bardzo zachowawcze najczęściej metody prowadzenia pojazdu niskie obroty i wysoki bieg) wykluczają samooczyszczenie filtra bez ingerencji użytkownika czy serwisu.
(...)
Krótkie odcinki jazdy, korki, częste uruchomienia, gromadzą sadzę nie dając możliwości osiągnięcia wymaganej technologicznie temperatury do jej usunięcia.
Taki papier to myślę, że jest już jakąś podstawą do żądań na podstawie rękojmi. Uważałbym taki samochód za niezgodny z umową.
Dziwnym trafem w poprzedniej wersji 2015-2020 problem nie występuje.

ziomal261
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2022, 12:46
Lokalizacja: Szamocin
Twój samochód: 1.6 t-GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Grey

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: ziomal261 » 08 lut 2022, 20:25

Zastanawiam się, pewnie macie manuale, ja jeszcze nie...potwierdzcie tylko,że nie ma tam takiej informacji. Odpisze do nich z argumentami... oczywiście że wszystkim się podzielę....

adamm
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2022, 9:02
Lokalizacja: Rybnik
Twój samochód: 1.6 GDI smart
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: teal

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: adamm » 09 lut 2022, 9:13

Witam, jestem nowy z tym samym problemem:
Szanowny Panie,

Serdecznie dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Hyundai Motor Poland.

W nawiązaniu do przesłanego przez Pana zgłoszenia z dnia 08.02.2022, o treści:

"Witam,
W ubiegłym tygodniu zapaliła mi się kontrolka żółta filtra cząstek stałych przy stanie licznika 4200km. Postąpiłem zgodnie z instrukcją - dwie próby, niestety nie przyniosło to rezultatów jestem umówiony dzisiaj do ASO Keller w gliwicach na "wypalenie" filtra za kwotę 250 zł.? Jeżdżę normalnie długie trasy kraków zakopane wrocław czestochowa, sosnowiec katowice wisła oraz lokalnie Rybnik. Mam kilka pytań bo jak się okazuje nie jestem sam z tym problemem problem-filtrem-czastek-stalych-gpf-kil ... 9-250.html :
1. Czy za każde wypalenie będę płacił w ASO 250 zł - następne zapchanie może być po 300 -1000 przejechanych kilometrach?? - samochód na gwarancji-5 lat!!!! jest lista osób które miały juz 3 takie "zdarzenia"
2. Dlaczego ASO w Bielsku - Białej bierze za tą "usługę" 150 zł, ASO Zabrze i kilka innych za darmo natomiast ASO Rybnik i Gliwice 250 zł.
3. Czy mogę zwrócić samochód - nie stać mnie na taka drogą eksploatację za każde 1000 km przejechanych może wizyta w aso + czas i koszty dojazdu do ASO (prawie 400 zł ) NIE O TAKIM SAMOCHODZIE MARZYŁEM !!!!
HYUNDAI TUCSON

"Nowy TUCSON stanowi kamień milowy na naszej drodze w projektowaniu i jest punktem odniesienia łączącym wszystkie modele Hyundaia".
- SangYup Lee - Szef Hyundai Global Design Center w Hyundai Motor Company
- CIEKAWE ):
informujemy, iż Pana zgłoszeniu został nadany następujący numer sprawy: HMP0209584.


Uprzejmie informujemy, że zgodnie informacjami zawartymi w instrukcji obsługi:
Lampka ostrzegawcza filtra GPF zapala się na stałe gdy sadza osiąga pewien poziom. (jest to właśnie informacja dla kierowcy aby przeprowadzić procedurę regeneracji filtra GPF). Wyłączy się ona po przejechaniu ok 30 min, z prędkością pow. 80 km/h, powyżej 3. Biegu z obrotami silnika w zakresie 1500-4000 obr/min.
Jeżeli pomimo tego lampka miga (na wyświetlaczu też zostanie wyświetlona informacja) zalecane jest sprawdzenie ukł. GPF w serwisie.
Pragniemy wyjaśnić, że na częstotliwość i skuteczność dopalenia filtra GPF ma wpływ wiele czynników takich jak temperatura, warunki drogowe, ciśnienie atmosferyczne czy nawet wysokość terenu (m. n.p.m.). Czas i warunki skutecznej regeneracji filtra mogą się różnić w zależności od wymienionych warunków. Ponadto muszą być spełnione warunki przez kierowcę tzn. odpowiednia ilość paliwa (zaleca się min. pół zbiornika) a także temperatura silnika (musi być robocza), proces regeneracji nie zostanie również przeprowadzony podczas jazdy na tempomacie.

Pomimo spełnienia warunków przez kierowcę samochód może nie wejść w procedurę wypalania filtra lub wejść z nią z opóźnieniem. Również może dojść do sytuacji, gdzie procedura z jakichś względów zostanie przerwana (np. korek na drodze, zatrzymywanie się na światłach itp.) wtedy proces regeneracji zacznie się od początku po spełnionych ponownie warunkach. Należy także pamiętać, że przy środowisku regeneracji filtra GPF jest wiele zmiennych i proces ten może trwać dłużej lub krócej lub przy nieco innych warunkach niż podane w instrukcji obsługi. Zawiera ona informacje w jakiej konfiguracji samochód powinien się znajdować do powodzenia regeneracji natomiast nie uwzględnia wielu zmiennych, które mają wpływ na długość i częstotliwość procedury dopalania filtra GPF.

Kierowca może wyczuć, że trwa regeneracja poprzez podwyższone chwilowe zużycie paliwa (szczególnie widoczne na biegu jałowym), głośniejszą i „twardszą” pracę silnika a także pracę wentylatorów celem zapewnienia odpowiedniego chłodzenia przy podwyższonej temperaturze podczas regeneracji filtra.

Odnośnie do wypalania filtra w serwisach ASO, decyzja jest tylko i wyłącznie Serwisu wykonującego obsługę. W przypadku braku potwierdzenia nieprawidłowości w funkcjonowaniu filtra, Serwis może pobrać opłatę za wykonaną usługę. Pragniemy dodatkowo wyjaśnić, że każdy Dealer Hyundai jest odrębnym od Hyundai Motor Poland podmiotem gospodarczym, dysponującym prawem do wykonywania napraw oraz serwisowania samochodów marki Hyundai.

Uprzejmie informujemy, że nasz dział techniczny skontaktował się z ASO Keller w Gliwicach i poinformował o metodzie obecnej diagnostyki oraz możliwości rozliczenia pierwszego wypalenia bezpłatnie.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.



Z poważaniem




Zespół Centrum Obsługi Klienta
Hyundai Motor Poland Sp. z o.o
Email: hyundai@ccp.com.pl
z siedzibą w Warszawie, ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa, Poland (6. piętro)
Wysokość kapitału zakładowego: 86 431 000 zł, NIP: 521-03- 35-531
Zarejestrowana pod nr KRS 00000 67 315 w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie

old_mushroom
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2022, 9:17
Lokalizacja: Toruń
Twój samochód: TUCSON NX4 1.6 T-GDI 150KM MANUAL
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: old_mushroom » 09 lut 2022, 10:30

Można by ich przy okazji spytać czemu nie-manuale, mają jakieś tam układy podgrzewania spalin , a my nie. Niech też to zamontują.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: Zibi70 » 09 lut 2022, 10:41

ziomal261 pisze:
08 lut 2022, 20:25
Zastanawiam się, pewnie macie manuale, ja jeszcze nie...potwierdzcie tylko,że nie ma tam takiej informacji. Odpisze do nich z argumentami... oczywiście że wszystkim się podzielę....
Obstawiam, że nie dostaniesz już żadnej odpowiedzi. Oni nie odpowiadają po raz drugi - w każdym razie ja się nie doczekałem.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

arbi
Weteran
Posty: 336
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: arbi » 09 lut 2022, 11:21

old_mushroom pisze:
09 lut 2022, 10:30
Można by ich przy okazji spytać czemu nie-manuale, mają jakieś tam układy podgrzewania spalin , a my nie. Niech też to zamontują.
No właśnie przeszukuje różno-języczne fora w temacie tego podgrzewania
i ni chu chu... nigdzie poza naszym forum i paru wzmianek na FB nic w temacie...
może to plotka...

adamm
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2022, 9:02
Lokalizacja: Rybnik
Twój samochód: 1.6 GDI smart
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: teal

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: adamm » 09 lut 2022, 12:56

Trzecia próba przed wizytą w aso: wczoraj 3/4 baku, start/stop -wyłączony, normal, 5 bieg, ok 120-130km/h 3000-3500 obrotów, ok.30km autostrada A1 25 minut wypalone dziadostwo - sukces tymczasowy):

adamm
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2022, 9:02
Lokalizacja: Rybnik
Twój samochód: 1.6 GDI smart
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: teal

Re: Problem z filtrem cząstek stałych GPF po kilku tysiącach km

Post autor: adamm » 09 lut 2022, 13:22

dalej drążę temat:
Dzień dobry,

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem że wasze silniki benzynowe posiadają filltr cząstek stałych na pewno nie kupiłbym hyundaia. Powiem więcej wolę jeździć samochodem żony lub mojego syna, żeby znowu się nie zapaliła żółta kontrolka za 300 lub 400km........ tak jak opisują użytkownicy problem-filtrem-czastek-stalych-gpf-kil ... 9-250.html , jest lista osób którym to się stało już 3 krotnie. najlepiej umyć samochód i postawić w garażu z kokardką na masce!!! - jak w salonie.
Z odpowiedzi uzyskanej wnioskuję, że nie widzicie problemu wadliwego produktu, proszę podać przykład w której marce samochodu za wyjątkiem hyundaia trzeba wypalać filtr cząstek stałych za wyjątkiem silników diesla?
Taką odpowiedź jaką otrzymałem wysyłacie wszystkim użytkownikom tucsona? - gdzieś już to czytałem
GWARANCJA 5 letnia - niestety ona nie obejmuje filtra - dlaczego??? przecież pojazd eksploatuje zgodnie z instrukcją obsługi??? czyli slogan bez pokrycia jak tekst z kamieniem milowym na naszej drodze w projektowaniu.......
Następnym aspektem jest obciążenie silnika podczas takiego procesu? po 5 latach naprawa pogwarancyjna "regeneracja silnika"? - dziękuję.
I ostatnie zagadnienie - ktoś może zasłaniać się ekologią - ostatnio modny temat. Filtr "zbiera" cząstki i się zapycha się - ok, ale i tak trzeba przejechać dodatkowo ok. 40 km i wypalić te dziadostwo wpuszczając do naszej atmosfery - hipokryzja.
i grzeczna wymijająca odpowiedź:
Szanowny Panie,

Serdecznie dziękujemy za ponowny kontakt z Centrum Obsługi Klienta Hyundai Motor Poland.

Uprzejmie informujemy, że Pana zgłoszenie zostało skierowane do Dziełu Technicznego Hyundai Motor Poland oraz Hyundai Motor Europe. Oczekujemy na odpowiedź.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Z poważaniem


Zespół Centrum Obsługi Klienta
Hyundai Motor Poland Sp. z o.o

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu