Co w naszych samochodach wymagało naprawy

Akcje serwisowe oficjalne i nieoficjalne dotyczące samochodu Hyundai Tucson.
marekj
Nowicjusz
Auto: 2.0 CRDI 136KM
Kolor: Czarny

Re: Co w naszych samochodach wymagało naprawy

Post autor: marekj » 10 cze 2019, 15:51

Co wymagało naprawy? Ech...
pomijając akcje serwisowe to:
- tuleje met-gum amortyzatorów
- czekam na wymianę turbiny (ponoć puszcza olej do dolotu co jest powodem bardzo częstego wypalania DPF'a <100km)
- przy okazji DPF'a mają czyścić
- nie działa start/stop - powodem rzekomo jest nienaładowany akumulator ale to tez mi nie pasuje bo nawet bo dłuższej trasie nie działa, no chyba że aku padł po 3,5 roku. BTW dwa dni temu nagle zaczęło działać ale już przestało.
- zaczęły potwornie huczeć łożyska z przodu (chyba łożyska - bo jeszcze ASO tego nie diagnozowało, początkowo myślałem, że opony ale zamieniłem przód tył, lewa/prawa, użyłem zapasu i bez zmian)
- rok temu skończyły się przednie tarcze i klocki - no ale to powiedzmy, że eksploatacja
Jak na 78kkm i 3,5 roku to dla mnie to jest dramat.

marekj
Nowicjusz
Auto: 2.0 CRDI 136KM
Kolor: Czarny

Re: Co w naszych samochodach wymagało naprawy

Post autor: marekj » 23 cze 2019, 23:26

Update:
- turbina wymieniona - na razie nie stwierdziłem zmiany w częstotliwości wypalania DPF - przejadę niebawem 2000km to się okaże,
- start/stop - doładowali aku i narazie działa - nie jestem przekonany, bo jeśli niedoładowanie było faktycznie przyczyną to czemu auto samo sobie z tym nie radzi - w końcu alernator powinien bez problemu doładowywac aku do pełna,
- łozysko, a właściwie w/g papierów cała piasta lewego przedniego koła wymieniona - jest cicho

ODPOWIEDZ