Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 27 gru 2021, 21:24

@Kosso
Skoro masz zadatek i nie ma w umowie kaluzul wyłączających dwukrotność (z definicji) odszkodowania to sprzedawca się zasłaniać - w toalecie.
Zawarł umowę na konkretnych warunkach - co Cię obchodzi dlaczego nie dotrzymał. Jeśli nie dotrzymał z winy leżącej po stronie HMP, to powinien dochodzić odszkodowania od HMP - to nie Twój problem.

Ja bym na zapewnienia typu "coś się urwie" nawet przez chwilę nie dał się nabrać. Sprzedawca wie doskonale, że jest w d... i opowie Ci wszystko - bez wyjątku - byle odwlec sprawę i doprowadzić do sytuacji, w której nie będziesz miał wyjścia - albo opcję czekać na nowe zamówienie - kolejne 10 miesięcy.
Jeśli chce coś zaproponować - to teraz na papierze - pod określonymi rygorami kar pieniężnych a nie to pa pa - oddawać zadatek x 2 i cześć - szukaj gdzie indziej, chyba że dostaniesz jakieś konkrety.
Realnie na urwanie 8 tys bym nie liczył - za koła wołąją ponad 5 (17') a 19" jeszcze więcej.

Przy okazji - u którego dealera masz tę umowę?
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Kosso
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI mHEV 180KM Platinum SUN
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Kosso » 28 gru 2021, 11:03

Zibi70 pisze:
27 gru 2021, 21:24
@Kosso
Skoro masz zadatek i nie ma w umowie kaluzul wyłączających dwukrotność (z definicji) odszkodowania to sprzedawca się zasłaniać - w toalecie.
Zawarł umowę na konkretnych warunkach - co Cię obchodzi dlaczego nie dotrzymał. Jeśli nie dotrzymał z winy leżącej po stronie HMP, to powinien dochodzić odszkodowania od HMP - to nie Twój problem.

Ja bym na zapewnienia typu "coś się urwie" nawet przez chwilę nie dał się nabrać. Sprzedawca wie doskonale, że jest w d... i opowie Ci wszystko - bez wyjątku - byle odwlec sprawę i doprowadzić do sytuacji, w której nie będziesz miał wyjścia - albo opcję czekać na nowe zamówienie - kolejne 10 miesięcy.
Jeśli chce coś zaproponować - to teraz na papierze - pod określonymi rygorami kar pieniężnych a nie to pa pa - oddawać zadatek x 2 i cześć - szukaj gdzie indziej, chyba że dostaniesz jakieś konkrety.
Realnie na urwanie 8 tys bym nie liczył - za koła wołąją ponad 5 (17') a 19" jeszcze więcej.

Przy okazji - u którego dealera masz tę umowę?
Zobaczymy, na razie czekam na nową propozycję cenową. Albo rabatami i dodatkami wrócimy do ceny pierwotnej, albo... zadatek x2, zawiadomienie do UOKiK + "oprawa medialna".

A dealer to Auto GT.

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Amat » 28 gru 2021, 11:24

Syriusz1969 pisze:
27 gru 2021, 19:25
Z tego co pamietam z zamawiania to-to iz dealer mowil ze jesli zamowie do 10 sierpnia to bede jeszcze w jakims pakiecie produkcyjnym.po 10ym sierpnia wszystko sie przesowa o minimum miesiac.auta ktore podpisywal umowy we wrzesniu mowil ze juz sa wyrzucone odrazu na 2022rok.moze od samego poczaku ktos scieme Tobo wciskal.
Inny salon, inne zamówienie (lipiec) ale ta sama wersja. Zamówienia z lipca po starej cenie! Coś w tym musi być skoro to wszyscy potwierdzają. Po nowym roku wybieram się do nich osobiście. Zobaczymy co powiedzą 😃
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 28 gru 2021, 12:03

Kosso pisze:
28 gru 2021, 11:03
Zobaczymy, na razie czekam na nową propozycję cenową. Albo rabatami i dodatkami wrócimy do ceny pierwotnej, albo... zadatek x2, zawiadomienie do UOKiK + "oprawa medialna".

A dealer to Auto GT.
Trochę jestem zaskoczony, że to Auto GT. Ja mam z nimi pozytywne doświadczenia i po przeczytaniu Twojego posta niemal byłem pewien, że chodzi o innego dealera - mojego "ulubionego" :twisted: .
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Kosso
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI mHEV 180KM Platinum SUN
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Kosso » 28 gru 2021, 12:24

Zibi70 pisze:
28 gru 2021, 12:03
Trochę jestem zaskoczony, że to Auto GT. Ja mam z nimi pozytywne doświadczenia i po przeczytaniu Twojego posta niemal byłem pewien, że chodzi o innego dealera - mojego "ulubionego" :twisted: .
To mój pierwszy kontakt z Hyundaiem i też nie ukrywam rozczarowania. Nie tyle opóźnieniami, bo rozumiem problem globalny. Ale chodzi o podejście i kontakt z klientem. Wszystko było dobrze do momentu wpłacenia zadatku i wysłania wszystkich papierków. Po kilku tygodniach bez kontaktu okazało się, że handlowiec który ogarniał moje zamówienie... "już nie współpracuje". Inny handlowiec, który przejął temat skontaktował się na ostatnią chwilę (5 dni przed ostatecznym terminem z umowy), i nawet nie miał kompletu dokumentów które przesłałem na początku wraz z umową.

Kosso
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI mHEV 180KM Platinum SUN
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Kosso » 28 gru 2021, 12:33

A jeszcze podnoszą ciśnienie wrzucając takie reklamki...

"Zamów Hyundai TUCSON
✔️ do końca grudnia 2021 r.
✔️ z odbiorem w styczniu 2022 r.,
✔️ odbierz upominek od AUTOGT"

https://www.facebook.com/autogtbemowo/p ... 77887776:0

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 28 gru 2021, 12:56

Kosso pisze:
28 gru 2021, 12:24
handlowiec który ogarniał moje zamówienie... "już nie współpracuje". Inny handlowiec, który przejął temat skontaktował się na ostatnią chwilę (5 dni przed ostatecznym terminem z umowy), i nawet nie miał kompletu dokumentów które przesłałem na początku wraz z umową.
Nie dziwię się, że już nie pracuje - ale tacy "spece" u innych pracują nadal.

Takie gównoreklamówki, o których wspominasz wrzucają wszyscy jak leci i też mnie to wpienia.
Jeszcze bardziej wpieniają mnie dealerzy, którzy wrzucają regularnie "dostępne od ręki" na olx, a kiedy dzwonisz i pytasz to... Eeee, nie, nie tego już nie ma - sprzedał się trzy tygodnie temu ale mamy... i tu następuje loteria: Smarta / do odbioru w kwietniu / coś się wymyśli i co tam komu w duszy gra. Generalnie - mam wrażenie, że bardzo wielu sprzedawców nie ma żadnych zahamowań przed opowiadaniem kosmicznych bzdur byle złapać jelenia. Na szczęście nie wszyscy tacy są i nadal spotyka się takich, którzy trzymają się znacznie bliżej ziemi.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Kosso
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI mHEV 180KM Platinum SUN
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Kosso » 29 gru 2021, 13:40

Zibi70 pisze:
28 gru 2021, 12:56
Nie dziwię się, że już nie pracuje - ale tacy "spece" u innych pracują nadal.

Takie gównoreklamówki, o których wspominasz wrzucają wszyscy jak leci i też mnie to wpienia.
Jeszcze bardziej wpieniają mnie dealerzy, którzy wrzucają regularnie "dostępne od ręki" na olx, a kiedy dzwonisz i pytasz to... Eeee, nie, nie tego już nie ma - sprzedał się trzy tygodnie temu ale mamy... i tu następuje loteria: Smarta / do odbioru w kwietniu / coś się wymyśli i co tam komu w duszy gra. Generalnie - mam wrażenie, że bardzo wielu sprzedawców nie ma żadnych zahamowań przed opowiadaniem kosmicznych bzdur byle złapać jelenia. Na szczęście nie wszyscy tacy są i nadal spotyka się takich, którzy trzymają się znacznie bliżej ziemi.
@Zibi70 widzę w podpisie zmianę dealera! Czyli nowe zamówienie, od zera? Jestem ciekaw gdzie i jaki termin rzucili? Czyżby pojawiły się szansę na załapanie się na jakąś sztukę po tym gdy ktoś nie wytrzymał i się wycofał?

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 29 gru 2021, 14:36

No i tu Cię @Kosso zapewne zdziwię.

Po doświadczeniach z Motortest szukałem po całym kraju - nawet w Szczecinie. W MM Cars znalazłem sympatycznego sprzedawcę - Pana Damiana, który zaoferował samochód z dostawą na styczeń, jednak choć wóz jest w systemie jako produkcja zakończona - od ponad dwóch tygodni przesuwa mu się termin opuszczenia fabryki i nie ma VIN.
Wydzwaniałem też do Korea Motors i GT Auto - na ich stronie znalazłem info, że mają kilka Tucosnów (Smart) i jednego Executive. Zadzwoniłem do handlowca, z którym wcześniej miałem sporo pozytywnych kontaktów (Pan Piotr) i w rozmowie wyszło, że do kupienia jest executive 6 MT - bordowy z czarnym dachem. To generalnie nie dla mnie ale wziąłem żonę i pojechałem. Po obejrzeniu nadal bym się nie zdecydował ale przy okazji poszwędaliśmy się po sali i wypatrzyłem Executiva N-Line. Zapytałem o niego, był zarezerwowany, ale po sprawdzeniu okazało się, że czas rezerwacji się skończył więc... Zarezerwowałem dla siebie - żeby zyskać czas, aby się zastanowić - bo kolor jak dla mnie trudny w utrzymaniu i do tego N-line, który wydawał mi się zbędny (może oprócz tapicerki foteli), a do tego koła 19" (mniejszy komfort, droższe opony). ​
Wyczytałem też, że N-line ma twardsze zawieszenie. Wczoraj zadzwoniłem i chciałem o tym pogadać - dostałem więc zaproszenie na jazdę N-linem, żeby ocenić. Po jeździe jeszcze chwila rozmowy, małe negocjacje do upustu na grupę zawodową 8% + dywaniki gumowe i welurowe + mata do bagażnika + symboliczny upust na pierwsze tankowanie i podpisy na umowie. Samochód od razu z tabliczką Sprzedany", został zamknięty, żeby już się nikt do niego nie pakował i na koniec dnia wyprowadzony z ekspozycji. Odbiór na początku lutego - czeka na homologację.

Nie wiem jak inni handlowcy w GT Auto, ale kontakty z Panem Piotrem oceniam bardzo pozytywnie - znacznie ponad przeciętna. Słowny, cierpliwy (dwa razy z nim miałem jazdy testowe + samochód do testu na całe popołudnie). Wcześniejsze oferty, które od niego miałem były zawsze lepsze od innych. Niestety sprzedawca z Motortest dał mi jedną - nieco lepszą i jej wybór był bardzo dużym błędem, a bajzel i podejście jakie mają w Motortest to m a s a k r a!
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Syriusz1969
Twórca
Posty: 162
Rejestracja: 05 sie 2021, 22:39
Lokalizacja: Czersk
Twój samochód: 1,6 TGDI hybryd 230KM Platinum N-line
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Red sun

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Syriusz1969 » 29 gru 2021, 15:32

No niestety u mnie nie jest tak kolorowo.nadal czekam.mialo byc dzisiaj.czyli 29.12.2021 i d*** blada.teraz 31.12.2021🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣.raczej odpuszczam z dopytywaniem sie.bo to juz robi sie smieszne.od 26go 11.2021 przestawiane o dwa,trzy dni.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu