Tucson NX4
Tucson NX4 czy RAV4?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Awatar użytkownika
knocked
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2021, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Silky Bronze

Tucson NX4 czy RAV4?

Post autor: knocked » 25 paź 2021, 13:14

Dzień dobry.

Przymierzam się do zakupu nowego auta (o ile się uda, bo ponoć bryndza na rynku półprzewodników).
Jeżeli chodzi o wygląd, i wyposażenie bardziej pasuje mi Tucson 1.6 T-GDI + hybryda 4x4 (230KM) w wersji platinum.

Boję się jednak trochę tego Turbo 1.6 czy aby nie za bardzo wysilony (poprzednie auta raczej wolnossące benzyny) no i spalania, mimo że hybryda, może być spore.

Planuję raczej długą eksploatację przekraczającą gwarancję.
I tu przychodzi mi na myśl Toyota RAV4 2.5 bez turbo, hybryda. Osiągi niby podobne, spalanie mniejsze, ale to wszystko na papierze, (wyposażenie w "tych samych pieniądzach" oczywiście było by słabsze).
Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia, sugestie, które pomogły by mi rozwiać wątpliwości?

Z góry dziękuję.

Syriusz1969
Twórca
Posty: 162
Rejestracja: 05 sie 2021, 22:39
Lokalizacja: Czersk
Twój samochód: 1,6 TGDI hybryd 230KM Platinum N-line
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Red sun

Re: Tucson NX4 czy RAV4?

Post autor: Syriusz1969 » 25 paź 2021, 13:26

Witam. Również miałem taki dylemat. Dokladnie te dwa auta brałem pod uwagę. Wygral Tucson. Wersja 230km napęd na przód, platinum, n-line. Odpadł napęd 4/4 ze względu na wyższe spalanie. Odpadla Toyota ze względu na hałas wewnątrz oraz za prowadzenie się auta. Polecam filmiki z serii (maniobra de esqiva)

Awatar użytkownika
knocked
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2021, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Silky Bronze

Re: Tucson NX4 czy RAV4?

Post autor: knocked » 25 paź 2021, 14:22

Dziękuję za odpowiedź.
Rozumiem, że wyboru kolega nie żałuje?

Jutro jazdy próbne - pewnie się coś wyjaśni.

Syriusz1969
Twórca
Posty: 162
Rejestracja: 05 sie 2021, 22:39
Lokalizacja: Czersk
Twój samochód: 1,6 TGDI hybryd 230KM Platinum N-line
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Red sun

Re: Tucson NX4 czy RAV4?

Post autor: Syriusz1969 » 25 paź 2021, 15:44

Zawsze czegos mozna zalowac. nie ma idealnego auta. jesli ktos czegos szuka to w koncu musi dokonac wyboru. od 4ech lat posiadam Tucsona z wolnossaca benzyna. przed zakupem tamtego tez mialem obawy. wyszlo tak ze auto okazalo sie rewelacyjne. moze nie osiagi. ale spalanie. bezawaryjnosc. jak kazde auto chce odpowiedniego uzytkowania. w moim przypadku wiekszosc to bedzie jazda w miescie oraz odleglosci do 50km i do 100km drogami na ktorych auto z tym ukladem hybrydowym powinno wypasc rozsadnie. dodam ze do wersji platinum i n-line zamowilem wszystkie pskiety. wiec ciekaw jrstem calosci.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Tucson NX4 czy RAV4?

Post autor: Zibi70 » 25 paź 2021, 15:54

Miałem to samo, jestem tutaj. Trochę się wyleczyłem z Toyoty - za jej ceną nie koniecznie idzie ta mityczna jakość. Blachy, lakier - wszystko "papierowe", jako tako jest z niezawodnością ale z komfortem i ekonomiką eksploatacji (spalanie, ceny części i przeglądów) to już bardzo dbają, żeby przypadkiem klientowi za dobrze nie było. Do kolekcji porównań jeden z filmików:
https://www.youtube.com/watch?v=EdO808yax2o
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Syriusz1969
Twórca
Posty: 162
Rejestracja: 05 sie 2021, 22:39
Lokalizacja: Czersk
Twój samochód: 1,6 TGDI hybryd 230KM Platinum N-line
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Red sun

Re: Tucson NX4 czy RAV4?

Post autor: Syriusz1969 » 25 paź 2021, 16:52

I tu zgadzam sie z Toba.naprawde wystarczy spokojnie poszukac,poczytac,.zobaczyc jakis film.dotego przejazdzka do salonu i juz jakies tam sie ma zdanie o tym czy o innym aucie.Rav4 ponoc bije na glowe w spalaniu.ok.ale przy jakich prędkościach?to spalanie na autostradzie juz nie jest tak mile 🥺.dalej-kamery a raczej ich jakosc obrazu.pamietajmy o gwarancji.choc chyba teraz Toyota tez podniosla gwarancje do 5lat.mnie jednak chyba najbardziej przekonal ten test Łosia ktorego Rav4 poprostu nie zaliczyla.

Marcinus00
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI 2WD
Napęd 4x4: Tak
Kolor: White

Re: Tucson NX4 czy RAV4?

Post autor: Marcinus00 » 25 paź 2021, 17:18

Miałem przyjemność Tucosnem 230 hybryda, i RAV-4 222 hybryda 4*4, Zamówiłem Tucosna, wygląd w środku przepaść (XX w) w Toyocie. Hasał, Tucson cisza, Toyota no jak depniesz słychać wycie motoru, brak turbiny (+/-). Można się dopierniczyć do tematu że Toyota już od lat hybrydy, jakość itd., jak TV SONY japoński, nie co Samsung, LG. Ale Tucson to XXI w. Wg mnie bez Tucson wygrywa w tym zestawiniu, Toyota prześwit i gabaryty większe ale 4*4, słabiej, i te fotele EKOskóra.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Tucson NX4 czy RAV4?

Post autor: Zibi70 » 25 paź 2021, 18:05

SONY to był dobry 20 lat temu :) Teraz to niczym nie wyróżniający się, całkiem przeciętny sprzęt jakich wiele, czesto o oszczędnościowych możliwościach, choć cena nadal wyższa. Za to serwis gwarancyjny to najlepszy... przykład jak spieprzyć wizerunek niegdyś porządnej marki - synonimu jakości. Tyle offtopu. :)
9 lat temu też byłem nastawiony na RAV 4. Poczytałem jednak opinie użytkowników na forach i porównałem wykresy ocen poszczególnych generacji w casie. Jak w pysk strzelił widać było, że co generacja RAV 4 to oceny coraz niżej. Odwrotnie było przy KIA Sportage - tu była tendencja wzrostowa, a krzywe ocen dawno się przecięły. Bałem się trochę koreańczyka, ale zaryzykowałem - ani trochę nie żałuję. Toytoye miałem dwa - służbową Avensis i Corollke dla żony. Ani jedno ani drugie nie było żadnym pozaziemskim wynalazkiem. Samochód jak samochód a corollka była u nas dłużej - w okolicach 8 - 9 lat zaczęła się sypać - może nie jakoś poważnie ale... zgnity zbiornik paliwa? Trochę słabo - w żadnym innym samochodzie takie cudo się nie pojawiło. Teraz średnia ocen RAV4 to mniej więcej średnia dla segmentu (https://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/rav4/v/) a dla poprzedniego modelu Tucsona - 4 % powyżej średniej (https://www.autocentrum.pl/oceny/hyundai/tucson/iii/).
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Lookas
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 25 lip 2021, 9:13
Lokalizacja: podkarpackie
Twój samochód: 1.6 HEV Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Shimmering silver

Re: Tucson NX4 czy RAV4?

Post autor: Lookas » 25 paź 2021, 23:05

Marcinus00 pisze:
25 paź 2021, 17:18
...., Toyota prześwit i gabaryty większe ale 4*4, słabiej, i te fotele EKOskóra.
Niestety Tucson to też ekoskóra w większości. Potwierdził sprzedawca w salonie. Obecnie aby w katalogu nazywać "skórzane siedzenia" wystarczy fragment skórzany.
Sprytnie w materiałach reklamowych nie znajdziemy słowa naturalna skóra / prawdziwa skóra itp. Tylko skórzane siedzenia, a pod tą nazwą może być - i jest - wszystko.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Tucson NX4 czy RAV4?

Post autor: Zibi70 » 25 paź 2021, 23:50

Skóra to teraz tylko w premium - i to takim prawdziwym, za bardzo grubą kasę. Wszędzie poza, w najlepszym razie wstawki pod tyłkiem - tam gdzie eko by długo nie wytrzymała (choć jak ktoś pamięta siedzenia w starych Ikarusac, to tam dawała radę dłuuugo) ;)
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu