Tucson TL
Podwyższenie mocy - silniki diesla

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
Krzych1
Weteran
Posty: 278
Rejestracja: 15 mar 2018, 18:28
Lokalizacja: Koluszki
Twój samochód: 1,7 Comfort 2WD
Kolor: Biały

Re: Podwyższenie mocy - silniki diesla

Post autor: Krzych1 » 15 paź 2020, 12:49

Dziękuję za informację, będę do nich dzwonił i umawiam wizytę. W Renault podnosiłem moc i byłem zadowolony.

valve
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2020, 7:54
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.7CRDI 2WD 116KM
Kolor: Beżyk

Re: Podwyższenie mocy - silniki diesla

Post autor: valve » 21 paź 2020, 22:21

Wilku pisze:
02 lis 2017, 15:35
Generalnie samochód powinien mniej palić, bo lepiej jest dobrany skład mieszanki. Ja nie jestem akurat miarodajnym przykładem ponieważ jeżdżę bardzo szybko, więc automatycznie spalanie mam dość wysokie. Producent box'a podaje, że spalanie jest niższe do 15%
Wiem że post stary ale to nie trzyma się kupy i rodzi mój sprzeciw. Zawsze ze wzrostem mocy spalanie rośnie gdyż silnik zamienia energię chemiczną paliwa na pracę.
Jeszcze perpetum mobile nie wymyślono .Można podwyższyć ciśnienie paliwa ale kosztem pompy i wtrysków,
Najrozsądniejsze jest zrobienie nowej mapy pod konkretny silnik.
Ale jak dla mnie 116 KM z 1.7 CRDI zupełnie wystarcza do sprawnego poruszania się , owszem trzeba wachlować biegami .
Flaszkę temu kto wyciska choćby 90% możliwości swojego Tucsona .

Krzych1
Weteran
Posty: 278
Rejestracja: 15 mar 2018, 18:28
Lokalizacja: Koluszki
Twój samochód: 1,7 Comfort 2WD
Kolor: Biały

Re: Podwyższenie mocy - silniki diesla

Post autor: Krzych1 » 22 paź 2020, 8:54

To musimy wypić tą flachę. U mnie nawet dochodzi do 100%, a po podniesieniu mocy ma auto lżej i nie wciskasz gazu tak jak przy mniejszej mocy i spalanie zawsze spada albo pozostaję na tym samym poziomie, jak zrobione jest to prawidłowo.

TomRaw
Twórca
Posty: 149
Rejestracja: 20 gru 2018, 20:30
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: 1.6 CRDi 7DCT 2WD Premium
Kolor: Micron Grey

Re: Podwyższenie mocy - silniki diesla

Post autor: TomRaw » 22 paź 2020, 19:22

Krzych1 pisze:
22 paź 2020, 8:54
To musimy wypić tą flachę. U mnie nawet dochodzi do 100%, a po podniesieniu mocy ma auto lżej i nie wciskasz gazu tak jak przy mniejszej mocy i spalanie zawsze spada albo pozostaję na tym samym poziomie, jak zrobione jest to prawidłowo.
Zgadzam się w zupełności - większa moc silnika, lepsze przyspieszenie - wciskamy mniej gazu, auto pali tyle samo lub mniej (zależne od techniki jazdy).

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu