Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Kosso
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI mHEV 180KM Platinum SUN
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Kosso » 29 gru 2021, 20:50

Sytams pisze:
29 gru 2021, 20:17
w ramach negocjacji mam 14k rabatu od ceny wyjściowej, dywaniki, matę, 10% na akcje serwisowe i te opony od kierownika.
|
ciekawe ile mają prowizje za auto? 1% ?
Z ciekawości @Sytams te 14k rabatu miałeś już w momencie podpisywania umowy zamówienie? Czy coś ci mówili o zmianie ceny w związku z tym, że samochód w 2022 roku? Chyba, że on już gdzieś stoi na jakimś placu tylko nie ma VINu - wtedy ma rok produkcji 2021. Ale tutaj próbujemy dojść jak to jest z tym magicznym wzrostem cen aut zamówionych w poprzednich a do odbioru w przyszłym roku.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 29 gru 2021, 21:08

Kosso pisze:
29 gru 2021, 20:50
Z ciekawości @Sytams te 14k rabatu miałeś już w momencie podpisywania umowy zamówienie? Czy coś ci mówili o zmianie ceny w związku z tym, że samochód w 2022 roku? Chyba, że on już gdzieś stoi na jakimś placu tylko nie ma VINu - wtedy ma rok produkcji 2021. Ale tutaj próbujemy dojść jak to jest z tym magicznym wzrostem cen aut zamówionych w poprzednich a do odbioru w przyszłym roku.
Z różnych doniesień nie wynika jeden obraz - to, że nie ma vin w systemie to jedno, na logikę ten vin jest już wybity na aucie i jest z rocznika 2021, ale jeśli w systemie pojawi się w 2022 to niektórzy cwani dealerzy ćwierkają, że no... hm... cena może się zmienić bo np. od 1 stycznia zmieniają się rabaty dla grup zawodowych - oczywiście będą niższe.
Jasne, że to nie powinno mieć żadnego znaczenia, bo umowa zawarta a opóżnienie to wina fabryki, ale niektórzy chcą cwaniakować.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Buczacznik
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:48
Lokalizacja: Lubuskie
Twój samochód: Hyundai Tucson NX4 , Executive , 1.6 GDI 150 KM , 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Buczacznik » 29 gru 2021, 21:18

Dla przypomnienia moje zamówienie u dilera to 5 październik ( nie wiem kiedy diler zamawiał do produkcji , dużo wcześniej ale nie wiem kiedy ) Executive 2021 + klapa elektryczna , manual , benzyna 150 KM , czarny ( z przymusu bo wyboru już nie było ) Odbiór zapisany w umowie to 28.02.2022
No i dzisiaj „ super wieści ” . Zadzwoniłem sobie dzisiaj tak kontrolnie w ramach walki z nudą do mojego dilera ( mocno podkreślam że to ja zadzwoniłem do niego ) z pytaniem jak tam nasza ścieżka podejścia do auta no i się dowiedziałem że ścieżka się już skończyła i jest już nie aktualna . Anulowali zamówienie i tego auta z umowy nie będzie . Tak więc na pytanie co dalej … to powiedział że oczywiście czekamy dalej , ALE .. rok produkcji to już 2022 no i cena oczywiście z cennika 2022 . Pan diler bardzo miły , ale co mi z tej jego uprzejmości , ja wolał bym jego kompetencje . Już nawet nie chciało mi się go pytać kiedy zamierzał mi to powiedzieć że auta nie będzie bo nie liczył bym nawet na normalną odpowiedź .
Oczywiście teraz to już mam szanse zmienić kolor na taki jak bym chciał bo to auto które pójdzie do nowej produkcji to i kolor można jeszcze zmienić . Tyle w tym plusów :) :) .
Generalnie ręce mi opadły i myślę co z tym począć dalej . Miałem jeszcze kiedy ochotę na nową KIA Sportage ale to jeszcze w okresie jak była jeszcze tylko na obrazkach . Jutro jadę sobie ją pooglądać i może pójdę tą drogą … no jeszcze się zastanawiam . Dzisiaj dzwoniłem pytałem o terminy to manual 4 miesiące , automat 6 miesięcy

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pedr » 29 gru 2021, 21:32

Buczacznik pisze:
29 gru 2021, 21:18
Tak więc na pytanie co dalej … to powiedział że oczywiście czekamy dalej , ALE .. rok produkcji to już 2022 no i cena oczywiście z cennika 2022 . Pan diler bardzo miły , ale co mi z tej jego uprzejmości , ja wolał bym jego kompetencje . Już nawet nie chciało mi się go pytać kiedy zamierzał mi to powiedzieć że auta nie będzie bo nie liczył bym nawet na normalną odpowiedź
Jprdl :shock: a czekamy teraz na co? Może jednak przez przypadek się wyprodukuje?

Kosso
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI mHEV 180KM Platinum SUN
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Kosso » 29 gru 2021, 21:37

Buczacznik pisze:
29 gru 2021, 21:18
Dla przypomnienia moje zamówienie u dilera to 5 październik ( nie wiem kiedy diler zamawiał do produkcji , dużo wcześniej ale nie wiem kiedy ) Executive 2021 + klapa elektryczna , manual , benzyna 150 KM , czarny ( z przymusu bo wyboru już nie było ) Odbiór zapisany w umowie to 28.02.2022
No i dzisiaj „ super wieści ” . Zadzwoniłem sobie dzisiaj tak kontrolnie w ramach walki z nudą do mojego dilera ( mocno podkreślam że to ja zadzwoniłem do niego ) z pytaniem jak tam nasza ścieżka podejścia do auta no i się dowiedziałem że ścieżka się już skończyła i jest już nie aktualna . Anulowali zamówienie i tego auta z umowy nie będzie . Tak więc na pytanie co dalej … to powiedział że oczywiście czekamy dalej , ALE .. rok produkcji to już 2022 no i cena oczywiście z cennika 2022 . Pan diler bardzo miły , ale co mi z tej jego uprzejmości , ja wolał bym jego kompetencje . Już nawet nie chciało mi się go pytać kiedy zamierzał mi to powiedzieć że auta nie będzie bo nie liczył bym nawet na normalną odpowiedź .
Oczywiście teraz to już mam szanse zmienić kolor na taki jak bym chciał bo to auto które pójdzie do nowej produkcji to i kolor można jeszcze zmienić . Tyle w tym plusów :) :) .
Generalnie ręce mi opadły i myślę co z tym począć dalej . Miałem jeszcze kiedy ochotę na nową KIA Sportage ale to jeszcze w okresie jak była jeszcze tylko na obrazkach . Jutro jadę sobie ją pooglądać i może pójdę tą drogą … no jeszcze się zastanawiam . Dzisiaj dzwoniłem pytałem o terminy to manual 4 miesiące , automat 6 miesięcy
Anulowali zamówienie i nie raczyli poinformować... Dobrze, że to "tylko" samochody, a nie na przykład mieszkania... Wygląda jak totalny chaos na styku dealerzy-HMP-fabryka w Nosovicach

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 29 gru 2021, 21:53

Buczacznik pisze:
29 gru 2021, 21:18
Oczywiście teraz to już mam szanse zmienić kolor na taki jak bym chciał bo to auto które pójdzie do nowej produkcji to i kolor można jeszcze zmienić . Tyle w tym plusów :) :) .
Generalnie ręce mi opadły i myślę co z tym począć dalej . Miałem jeszcze kiedy ochotę na nową KIA Sportage ale to jeszcze w okresie jak była jeszcze tylko na obrazkach . Jutro jadę sobie ją pooglądać i może pójdę tą drogą … no jeszcze się zastanawiam . Dzisiaj dzwoniłem pytałem o terminy to manual 4 miesiące , automat 6 miesięcy
Da się jeszcze znaleźć taką konfigurację - szukaj. Na początek zacznij od tego - https://ligeza.hyundai.pl/oferta/promoc ... 3fc093852d

Ogłoszenie jest aktualne - dziś rozmawiałem, bo jeszcze do mnie dzwonią ze spóźnionymi ofertami.
Można jeszcze znaleźć w Rybniku - ale ze szklanym dachem i MM Cars Katowice ma dwa - czekające na Homologację.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Buczacznik
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:48
Lokalizacja: Lubuskie
Twój samochód: Hyundai Tucson NX4 , Executive , 1.6 GDI 150 KM , 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Buczacznik » 29 gru 2021, 22:06

Pedr pisze:
29 gru 2021, 21:32
Jprdl :shock: a czekamy teraz na co? Może jednak przez przypadek się wyprodukuje?
Czekamy dalej … w sensie na tego co już będzie z roku produkcji 2022 . No chyba że ja się wycofam z tej zabawy w kolejne czekanie :)
Pytałem czy będziemy pisali jakąś nową umowę to powiedział że nie ma potrzeby . Dopiszemy wzmiankę o tym w tej starej umowie :D :D
Normalnie jest moc :D :D
Bo tak w sumie na marginesie to po co ta umowa jak oni zapiszą sobie w niej jedno a zrobią sobie drugie
Jaki sens pisać nowy termin , nową cenę , nowy rok . Przecież patrząc na ich podejście to możemy sobie napisać tam wszystko :D :D
W sumie w ogóle mogli by to sobie pisać na takiej tablicy zmazywalnej . Wtedy jednym ruchem sru i klient " załatwiony " włącznie z numerem telefonu , przecież i tak nie dzwonimy i nie informujemy o takich pierdołach jak anulowanie zamówienia :D :D

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pedr » 29 gru 2021, 22:18

Teraz ja zacząłem się zastanawiać czy też żyję w błogiej nieświadomości i może mojego zamówienia nie ma. Sprzedawca zapewniał mnie, że nie mowy o zmianie ceny nawet jeśli będzie z 2022.

Buczacznik
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:48
Lokalizacja: Lubuskie
Twój samochód: Hyundai Tucson NX4 , Executive , 1.6 GDI 150 KM , 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Buczacznik » 29 gru 2021, 22:19

Zibi70 pisze:
29 gru 2021, 21:53
Da się jeszcze znaleźć taką konfigurację - szukaj. Na początek zacznij od tego - https://ligeza.hyundai.pl/oferta/promoc ... 3fc093852d

Ogłoszenie jest aktualne - dziś rozmawiałem, bo jeszcze do mnie dzwonią ze spóźnionymi ofertami.
Można jeszcze znaleźć w Rybniku - ale ze szklanym dachem i MM Cars Katowice ma dwa - czekające na Homologację.
Zibi70 dzięki za podpowiedź . Tym bardziej że wiem że też mocno grzebiesz . Jutro popatrzę na Sportage może się napale i poczekam na nią :) . A jak nie to może usiądę do telefonu i obdzwonię Polskę za Tucsonem może rzeczywiście jak mówisz coś wybiorę co mnie uraduję :) . A jak nie to wrócę do miłego pana z salonu i powiem mu że dalej czekamy na ten z roku produkcji 2022 i dołożę im to co by tam sobie chcieli :)

Buczacznik
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:48
Lokalizacja: Lubuskie
Twój samochód: Hyundai Tucson NX4 , Executive , 1.6 GDI 150 KM , 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Buczacznik » 29 gru 2021, 22:26

Pedr pisze:
29 gru 2021, 22:18
Teraz ja zacząłem się zastanawiać czy też żyję w błogiej nieświadomości i może mojego zamówienia nie ma. Sprzedawca zapewniał mnie, że nie mowy o zmianie ceny nawet jeśli będzie z 2022.
Szkoda że nie mam nagranego tego co powiedział mój sprzedawca , bo jeszcze raz usłyszał byś dokładnie to samo co powiedział Twój :D :D .
Powiem Wam że jak przeglądam na bieżąco te forum i czytam co piszą inni to oczywiście że jestem zły na tą sytuację , ale jakoś takoś miałem przeczucie że nie to czy mnie też to spotka ale bardzie pytanie było kiedy to nastąpi :roll: :roll:

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu