Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 27 paź 2021, 14:14

Marcinus00 pisze:
27 paź 2021, 14:05
...Wszyscy na grudzień, a wówczas podobno ma być przerwa technologiczna i to cały grudzień.
:o Marcinus, no co Ty, poważnie, czeski film :!: W Nosovicach :?: Po co im to, jak są w plecy przez postoje, to może sobie darują...

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2885
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Tucson » 27 paź 2021, 14:30

Jeszcze trochę i UOKiK wkroczy do akcji, bo pewnie ludzie się zbiorą aby chronić swoje interesy, co jest poniekąd słuszne. Z punktu widzenia rynku to sprzedający pojazdy oferują coś czego nie ma (tak było) i coś nowego: oferują coś na bliżej nieokreślone "kiedyś" czego nie są w stanie dostarczyć. Sprawa się robi rozwojowa...

Awatar użytkownika
knocked
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2021, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Silky Bronze

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: knocked » 27 paź 2021, 14:44

Marcinus00 pisze:
27 paź 2021, 14:05
Ja zamawiałem początkiem czerwca czekam, kolega po mnie+/- 5 dni czeka, kolega w maju, czeka. Wszyscy na grudzień, a wówczas podobno ma być przerwa technologiczna i to cały grudzień.
Czyli że jak zamówiłem przedwczoraj z zapewnieniem że auto będzie początek grudnia no max koniec i w to uwierzyłem to jestem frajer i pompka? :lol:

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 27 paź 2021, 15:03

Speedor pisze:
27 paź 2021, 13:55
To nie te czasy gdzie klient patrzy w rok rejestracji. Dealer nie będzie trzymał na placu niezarejestrowanego, sprzedanego auta. A co z ubezpieczeniem auta ???
Owszem - klient nie patrzy na rok rejestracji, ale już przy odsprzedaży to rok rejestracji ma znaczenie, bo pozwala realnie oceniać czas przez jaki samochód był w użytku.
Dealer na placu będzie trzymał takie auto - zgodnie z umową przez 14 dni od terminu który wyznaczy jako możliwy do odbioru + furtka na inne ustalenia. Dealerowi bardziej chodzi o to, żeby zapłacić w terminie. Ubezpieczenie jest niezbędne w dniu kiedy samochód wyjeżdża z salonu - czyli na dzień przekazania samochodu. Wcześniej nie jest Ci do niczego potrzebne.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 27 paź 2021, 15:13

knocked pisze:
27 paź 2021, 14:44
Czyli że jak zamówiłem przedwczoraj z zapewnieniem że auto będzie początek grudnia no max koniec i w to uwierzyłem to jestem frajer i pompka? :lol:
ASO to pompki - bo nas pompują, a my nadzieją dajemy się "wyfrajerowywać", czyli wiadomo kim jesteśmy. Na koniec dnia to ani fabryki, ani ASO, no i my nie chcieliśmy tego, ani nie chcemy, bo wszyscy na tym tracą i nikt (z tych 3 stron) nie ma interesu opóźniać cokolwiek. Tylko sobie tak myślę - a to jest już z zasady niebezpieczne :) - że jak dostałem kalkulację leasingu dajmy na to pół roku temu, to za te pół roku czekania dostanę NOWĄ kalkulację i to ciekawe o ile WYŻSZĄ ratę: przy nowy stopach kredytów i sytuacji takiej, że banki i pracownicy ASO i same ASO mają niedomiar obrotów to będą chcieli zarobić na tych wytrwałych klientach, którzy czekali na auta i na nich sobie "odbić" straty poprzez zawyżone marże, prowizje etc. :roll: :idea:

Marcinus00
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI 2WD
Napęd 4x4: Tak
Kolor: White

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Marcinus00 » 27 paź 2021, 15:20

knocked pisze:
27 paź 2021, 14:44
Czyli że jak zamówiłem przedwczoraj z zapewnieniem że auto będzie początek grudnia no max koniec i w to uwierzyłem to jestem frajer i pompka? :lol:
Chyba grudzień 2022 r. :)

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Amat » 27 paź 2021, 16:01

Może kogoś pocieszę :) przed chwilą wyczytane w sieci: Analitycy firmy Exact System prognozują, że w przyszłym roku nowe auto - w zależności od segmentu - może być droższe od 15 do 25%, niż w tym roku. (ceny komponentów, energii, paliw i kosztów pracy)
Co do terminu odbioru "grudzień" jest to możliwe o ile cały czas idzie produkcja na "plac"
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

Awatar użytkownika
knocked
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2021, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Silky Bronze

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: knocked » 27 paź 2021, 16:02

Marcinus00 pisze:
27 paź 2021, 15:20
Chyba grudzień 2022 r. :)
W zamówieniu napisane stoi: 31.12.2021 r. ale z tego co tu czytam to możesz mieć rację 8-)

Awatar użytkownika
knocked
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2021, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Silky Bronze

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: knocked » 27 paź 2021, 16:07

Amat pisze:
27 paź 2021, 16:01
Co do terminu odbioru "grudzień" jest to możliwe o ile cały czas idzie produkcja na "plac"
Tak mówił sprzedawca, że to auto zamawiane było w kwietniu 2021, ale chyba nawet w tym wątku gdzieś widziałem że 70% produkcji "na plac" anulowane, więc szanse są raczej małe.
Nie wiem co ona tam widzi w kompie.

1misiek1
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2021, 8:39
Lokalizacja: Pl
Twój samochód: Brak
Napęd 4x4: Tak
Kolor: Biały

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: 1misiek1 » 27 paź 2021, 16:46

Papier przyjmie wszystko. Pierwsza konfiguracja na ktora sie zdecydowalem w lipcu ( przez dealera zamowiona w kwietniu) miala byc do odbioru w polowie wrzesnia. Oczywiscie sie opoznila najpierw o miesiac a potem standardowo przesuwana o kilka dni. Druga konfiguracja (zmienilem zdanie co do koloru i opcji wyposazenia) tez zamowiona w kwietniu, miala sie wyprodukowac z koncem wrzesnia, w salonie do konca pazdziernika. Historia ta sama - przesuwany termin zakonczenia produkcji o 2-3 dni od miesiaca juz.

@knocked - jezeli zalezy Ci na czasie to proponuje zadzwonic do kilku salonow w calym kraju i pytac co maja. Bylem zaskoczony tym ze praktycznie w wiekszosci miejsc cos mieli, bo to klient sie rozmyslil bo zalatwili mu inne auto itp. Mi w ten sposob udalo sie znalesc samochod dostepny od reki w takiej konfiguracji jaka chcialem. Akurat tego dnia przyjechal laweta.

W ktoryms z salonow uslyszalem ze te przewidywane terminy i to co system pokazuje to jest jedna wielka loteria. Jak auto nie ma nadanego VINu to wszystko jest mozliwe. Wtedy myslalem ze specjalnie tak mowi zebym sie na jego auto zdecydowal, teraz po 4 miesiacach musze mu jednak przyznac racje.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu