Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
1misiek1
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2021, 8:39
Lokalizacja: Pl
Twój samochód: Brak
Napęd 4x4: Tak
Kolor: Biały

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: 1misiek1 » 26 paź 2021, 10:40

W moim przypadku auto mialo byc wyprodukowane do konca wrzesnia (zamowione przez dealera w kwietniu), no i niestety ta sama sytuacja jak u innych osob - przesuwany termin o 2-3 dni. Na szczescie udalo mi sie znalesc auto dostepne od reki w takiej samej konfiguracji. Wiec gdyby ktos byl zainteresowany i moze poczekac to mam do odstapienia Platinum HEV, 4x4, Leather, Safety i Sun.

Awatar użytkownika
knocked
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2021, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Silky Bronze

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: knocked » 26 paź 2021, 10:54

Ja złożyłem zamówienie wczoraj (25.X).
Na zamówieniu jest termin "do 31.XII.2021" ale sprzedawca mówił, że powinien być na początku grudnia (wybierałem z zamówionych w kwietniu 2021, także były "kompromisy").
No cóż - zobaczymy ;)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 26 paź 2021, 10:55

Jeszcze wczoraj na dobicie mówili o przedłużanym oczekiwaniu na nowe auta w Faktach w TVN, półprzewodniki na pierwszym planie. Mam też pytanie: ja u siebie na umowie nie mam żadnej kwoty zadatku i kary. Zamówienie takie "bezkwotowe" - czy też ktoś tak ma? Czy był to zabieg świadomy ze strony ASO w celu łatwiejszego, potencjalnego zerwania umowy zamówieniowej etc :?:

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 26 paź 2021, 12:48

daniel.tucson4 pisze:
26 paź 2021, 10:55
Jeszcze wczoraj na dobicie mówili o przedłużanym oczekiwaniu na nowe auta w Faktach w TVN, półprzewodniki na pierwszym planie. Mam też pytanie: ja u siebie na umowie nie mam żadnej kwoty zadatku i kary. Zamówienie takie "bezkwotowe" - czy też ktoś tak ma? Czy był to zabieg świadomy ze strony ASO w celu łatwiejszego, potencjalnego zerwania umowy zamówieniowej etc :?:
Teraz tylko takie - nic nie warte zobowiązania podejmują. Nawet jeśli ktoś wpłacił zaliczkę, to nic nie zmienia - zaliczkę można zwrócić i pa! Bo się spieszysz. Niektórym udało się zawrzeć umowę rezerwacyjną z zadatkiem, ale i tu pojawiaja się dodatkowe klauzule, że jak @#$% bombki strzeli, to oddadzą tylko zadatek bez prawa domagania się jego standardowego powiększenia o 100%. Czyli to tak naprawdę zaliczka, dla picu nazwana zadatkiem.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Osklex
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2020, 22:10
Lokalizacja: Staszów
Twój samochód: 1.6 t gdi executive
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Kolor: Czarny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Osklex » 26 paź 2021, 18:07

Bez klauzuli też nie ma co liczyć na podwójny zwrot zdatku, tłumaczenie Covid.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 26 paź 2021, 18:31

Dziś ponowny kontakt z ASO: potwierdzili, że skasowali wszystkie zamówienia na plac, realizowane są tylko zamówienia indywidualne. Uspokajali, że nie zerwą umowy nawet bez zadatku i, że nie mieli takiej sytuacji, aby zerwali z winy producenta. I teraz "truskawka" na torcie: pracownik mówił, że 15 listopada auto w systemie wchodzi do produkcji, to może ulec przesunięciu. Suma summarum produkcja powinna zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. Iiii.... :!: "w tym roku auto POWINNO być wyprodukowane." :lol: :lol: Musiałem pana poprosić o sprostowanie, ale już tego nie obronił, wygadał się :? :?:

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pedr » 26 paź 2021, 20:19

daniel.tucson4 pisze:
26 paź 2021, 18:31
Suma summarum produkcja powinna zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. Iiii.... :!: "w tym roku auto POWINNO być wyprodukowane." :lol: :lol: Musiałem pana poprosić o sprostowanie, ale już tego nie obronił, wygadał się :? :?:
To jeszcze dostarczenie do dealera, papierki i może się okazać, że samochód będzie do odbioru w styczniu. Ja wolałbym aby wstrzymali się z tą produkcją do stycznia i wówczas mieć samochód z datą 2022 :roll: U mnie zakończenie produkcji teoretycznie 04.11 ale termin pewnie przesunie się kolejny raz.

arbi
Weteran
Posty: 352
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: arbi » 26 paź 2021, 20:37

daniel.tucson4 pisze:
26 paź 2021, 18:31
Dziś ponowny kontakt z ASO: potwierdzili, że skasowali wszystkie zamówienia na plac, realizowane są tylko zamówienia indywidualne. Uspokajali, że nie zerwą umowy nawet bez zadatku i, że nie mieli takiej sytuacji, aby zerwali z winy producenta. I teraz "truskawka" na torcie: pracownik mówił, że 15 listopada auto w systemie wchodzi do produkcji, to może ulec przesunięciu. Suma summarum produkcja powinna zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. Iiii.... :!: "w tym roku auto POWINNO być wyprodukowane." :lol: :lol: Musiałem pana poprosić o sprostowanie, ale już tego nie obronił, wygadał się :? :?:
No ok...
a zagadnąłeś może w temacie: co będzie gdy...
auto z datą 2021 przyjedzie w 2022 (lub wtedy będzie odbiór,
bo dealer ma święta, brak ludzi itp itd...)
co wtedy zamierzają ?

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 26 paź 2021, 20:55

arbi pisze:
26 paź 2021, 20:37
No ok...
a zagadnąłeś może w temacie: co będzie gdy...
auto z datą 2021 przyjedzie w 2022 (lub wtedy będzie odbiór,
bo dealer ma święta, brak ludzi itp itd...)
co wtedy zamierzają ?
Jak co?
Nic 8-)
To taki trochę śmiech przez zęby, bo mnie się kroi podobny scenariusz i zasadniczo nie zamierzam rejestrować samochodu dostarczonego (teoretycznie) po 20 grudnia w 2021 r. Zarejestruję w 2022 - przynajmniej tak będę miał rocznik 22.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pedr » 26 paź 2021, 21:14

A tu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o czasie oczekiwania na samochody. https://www.leaseplan.com/pl-pl/blog/au ... PMdcPSWvbM

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu