Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Marcinus00
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI 2WD
Napęd 4x4: Tak
Kolor: White

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Marcinus00 » 22 paź 2021, 13:29

Cześć.
To ja zapytam z innej beczki, czy znacie kogoś kto zrezygnował z auta za zbyt długi okres oczekiwania? ja sytuacja ze zwrotem x2 krotności wpłaty? Może sami przerabialiście ten temat, czy było "użeranie" czy bez gadania "od ręki" zwracają?

Pietrow
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2021, 8:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 2 WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Miękka hybryda - MHEV - "zady i walety" - czyli Wasze wrażenia

Post autor: Pietrow » 22 paź 2021, 13:46

Zibi70 pisze:
22 paź 2021, 11:14
Ja tej daty nie traktuję serio 8-)

Zakładam, że nastąpi kolejna obsuwa. Nawet jeśli nie i przyjedzie na tego 28 grudnia, to i tak w tym roku go nie odbiorę i nie zarejestruję. Raz, że nie zarejestruję w ostatnim dniu roku, żeby mieć datę rejestracji 2021 a dwa, że w grudniu mogą znów być jakieś ograniczenia w pracy urzędów i firm związane z przewidywanym szczytem IV fali covid. Nie wiem ile teraz się czeka na rejestrację, ale z tego co słychać 3-5 dni a jak będzie w grudniu?
Te kilka dni nie zrobi mi różnicy a zawsze jednak inaczej jest mieć o jeden rok młodszy samochód ;)
W zasadzie wcale bym się nie obraził, gdyby mój został wyprodukowany np w pierwszym tygodniu stycznia (nie wcześniej niż 3 - żeby Pepiki zdążyły wytrzeźwieć) - wtedy razem obchodzilibyśmy urodziny - niechby sobie przyjechał w połowie stycznia i wtedy dla mnie byłoby optymalnie.
Zibi70 jeżeli nie wyprodukują w tym roku, to myślisz że produkcja w 2022 r. może się odbyć na podstawie umowy którą zawarłeś ze sprzedawcą? Nie zerwą umowy, bo będą chcieli podpisać nową po nowych cenach i czas oczekiwania od początku?

Buczacznik
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:48
Lokalizacja: Lubuskie
Twój samochód: Hyundai Tucson NX4 , Executive , 1.6 GDI 150 KM , 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Buczacznik » 22 paź 2021, 14:28

Zibi70 pisze:
22 paź 2021, 13:03
No to panowie - jakby było mało, coś na dokładkę: https://magazynauto.pl/wiadomosci/niedo ... i,aid,1548
To prawda że jest to kolejny problem który wpływa bądź wpłynie na nasz długi okres oczekiwania na upragnione autka . Nie dawno omawiano też właśnie problem z pozyskaniem magnezu w TVN24 . Ale jeżeli chodzi o tego typu artykuły to jest na pewno ich dużo więcej które poruszają obecny problem z produkcją aut . Jeden z nich moim zdaniem dość ciekawy , link poniżej . Najgorsze że kumulacja tych wszystkich niewiadomych czyli co i kiedy zostanie dostarczone czy wyprodukowane jest tak duża że nie ma już co się dziwić że ciężko gdziekolwiek uzyskać wiążącą informacje kiedy będzie auto do odbioru . Zapewne już każdy coś odpowiada nam takiego żeby nas pocieszyć a nie rozłożyć rąk przed nami i poruszać ramionami i powiedzieć „ a sąd mi to wiedzieć ” :) :)

Kryzys na rynku półprzewodników. "Największy od dekad"

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Miękka hybryda - MHEV - "zady i walety" - czyli Wasze wrażenia

Post autor: Zibi70 » 22 paź 2021, 15:25

Pietrow pisze:
22 paź 2021, 13:46
Zibi70 jeżeli nie wyprodukują w tym roku, to myślisz że produkcja w 2022 r. może się odbyć na podstawie umowy którą zawarłeś ze sprzedawcą? Nie zerwą umowy, bo będą chcieli podpisać nową po nowych cenach i czas oczekiwania od początku?
Sprzedawca zapewniał mnie, że nie. Mam też znajomych, którzy mieli podobna sytuację kiedyś - w Audi i mimo przejścia rocznika umowa pozostała w mocy. Może więc z pewnym (nie całkiem uzasadnionym) optymizmem przypuścić, że umowę z datą realizacji na 2021 może oznaczać pewnego rodzaju zobowiązanie ze strony sprzedawcy, a za zgodą kupującego termin jej realizacji może zostać wydłużony. Zasadniczo nie ma tam w jakiś szczególny sposób zaznaczonej informacji, że samochód musi zostać wyprodukowany w 2021. Jest podany jedynie termin realizacji, o którym już teraz wiadomo, że nie zostanie dotrzymany.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 22 paź 2021, 15:27

Marcinus00 pisze:
22 paź 2021, 13:29
Cześć.
To ja zapytam z innej beczki, czy znacie kogoś kto zrezygnował z auta za zbyt długi okres oczekiwania? ja sytuacja ze zwrotem x2 krotności wpłaty? Może sami przerabialiście ten temat, czy było "użeranie" czy bez gadania "od ręki" zwracają?
To byłoby ciekawe - jak dotąd nie słyszałem o takim przypadku, ale to niczego nie wyklucza.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Buczacznik
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:48
Lokalizacja: Lubuskie
Twój samochód: Hyundai Tucson NX4 , Executive , 1.6 GDI 150 KM , 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Buczacznik » 22 paź 2021, 21:15

Buczacznik pisze:
17 paź 2021, 22:13
Witam wszystkich

Zamówienie auta do produkcji z 5 października i odbiór wpisany do umowy na ostatniego lutego . Nic tylko pozostaję się uzbroić w cierpliwość i mieć nadzieję że nie będzie to dłużej niż na wstępie założono :)

Hyundai Tucson NX4 , Executive , 1.6 GDI 150 KM , Phantom Black
Takie info z ostatniej chwili :
Sprzedawca stwierdził że gdyby się okazało że z jakiś przyczyn nie wyprodukują tego auta w tym roku to mocno na to liczy że umowa zostanie w mocy a ja dostanę auto z roku 2022 z ceną którą mam wpisaną w obecną umowę .
To tak mniej więcej są słowa mojego sprzedawcy .
W sumie nie dopytałem go czy pisząc datę odbioru na koniec lutego wpisał ją mocno asekuracyjnie bo tak musiał ale liczy że może auto będzie w tym roku czy od razu zakładał że w tym roku na pewno już go nie będzie .
Przy następnym kontakcie dopytam :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 22 paź 2021, 22:09

@Buczacznik - i oby dotrzymali słowa. Może Koreańczycy mają więcej odpowiedzialności i honoru - oby nie okazało się to naiwnością i złudzeniem.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Jol_a
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 sty 2020, 11:39
Lokalizacja: Wroclaw
Twój samochód: 1.6 GDI (132KM) Style 2WD
Kolor: Stellar blue

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Jol_a » 22 paź 2021, 22:30

Marcinus00 pisze:
22 paź 2021, 13:29
Cześć.
To ja zapytam z innej beczki, czy znacie kogoś kto zrezygnował z auta za zbyt długi okres oczekiwania? ja sytuacja ze zwrotem x2 krotności wpłaty? Może sami przerabialiście ten temat, czy było "użeranie" czy bez gadania "od ręki" zwracają?
A w umowie/na zamówieniu jest zaliczka, czy zadatek? Bo zadatek z zasady działa, tak, że sprzedawca zwraca dwukrotność wpłacone kwoty. No ale pozostaje pytanie, z czyjej winy umowa nie dochodzi do skutku: deleara? Przecież on nie obiecywał, że samochód będę wyprodukowany dokładnie 3.11.2021 o 16:30. Także pewnie zapis jest, że termin może ulec zmianie... Zresztą jak i wszędzie na świecie teraz

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pedr » 22 paź 2021, 22:47

Sądzę, że jeśli ktoś zamawiał jeszcze przed wakacjami to może miał szanse na w miarę uczciwą umowę. Moja jest tak skonstruowana, że jest zapis o możliwym przesunięciu terminu z przyczyn niezależnych od dealera ale nie ma informacji jak długie może być to opóźnienie. Jak już pisałem, jest zadatek + brak możliwości domagania się zwrotu x2. Próbowałem negocjować, żeby pojawiła się klauzula: zadatek x2 gdy samochód nie wyprodukuje się w tym roku ale nic z tego. Z jednej strony zapewniają, że będzie w tym roku ale z drugiej strony chcą zostawić sobie furtkę na wypadek gdyby jednak nie dotarł.

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pedr » 22 paź 2021, 22:57

Jak rozglądałem się za samochodem, to ciekawe było podejście sprzedawców: w zależności od salonu - od wersji typu „mieliśmy opóźnienia ale teraz samochody zjeżdżają nawet przed terminem” (gezet) do brutalnej prawdy „sytuacja jest zła, a będzie gorzej i nie możemy zagwarantować odbioru w tym roku” (korea Hyundai) no i wersje pośrednie: zamówiliśmy w kwietniu i powinien być w październiku. Na coś takiego się zdecydowałem, a październik się kończy…

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu