Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Pietrow
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2021, 8:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 2 WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pietrow » 20 paź 2021, 9:09

Zibi70 pisze:
19 paź 2021, 19:45
Może faktycznie termin zrobił swoje. We wrześniu nie było szans na taki zapis - przynajmniej nie tam gdzie udało się zamówić samochód już zamówiony a nie na produkcję. Natomiast dziś rozmawiałem ze sprzedawcą i twierdzi, że nie ma mowy, żeby zamówienie zostało anulowane i samochód nie poszedł do produkcji skoro już jest w kolejce.
Czy sprzedawca poinformował Cię, co w przypadku, jeżeli nie wyprodukują samochodu w tym roku? Bo np. zabrakło "czegoś tam" do produkcji? Pytam bo niepokoi mnie to, iż zerwą umowę, będą chcieli podpisać nową po nowych stawkach i czas oczekiwania od początku.

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: wąski » 20 paź 2021, 10:13

Pietrow pisze:
20 paź 2021, 8:15
Czy ktoś z forumowiczów ma anulowaną umowę na wyprodukowanie samochodu w tym roku? Jeśli tak to co dalej? Zamówienie od początku i czas oczekiwania również od początku?
Mnie poinformowano, że jeżeli zamówienie zostanie anulowane przez fabrykę to zaczynamy zabawę od nowa, czyli nowe zamówienie, nowe ceny, nowy czas oczekiwania.
Na umowie mam zapis, że w przypadku niewywiązania się salonu z umowy wypłacą zaliczkę oraz 300 zł kary umownej i tyle...

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Amat » 20 paź 2021, 10:18

Wiadomość z przed kilku minut z salonu: moja "tośka" za dwa tygodnie w salonie. To mniej więcej tyle trwa transport. Dla przypomnienia zamówienie 22. 07 hybryda platinum.
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: wąski » 20 paź 2021, 10:45

Amat pisze:
20 paź 2021, 10:18
Wiadomość z przed kilku minut z salonu: moja "tośka" za dwa tygodnie w salonie. To mniej więcej tyle trwa transport. Dla przypomnienia zamówienie 22. 07 hybryda platinum.
WOW gratulacje, to Ci się poszczęściło!!! Ja zamawiałem miesiąc wcześniej też platinium w hybrydzie i cisza ale to potwierdza co mi powiedział sprzedawca w salonie, że nie ma żadnej reguły z tymi zamówieniami. Lista oczekujących swoje a realizacja swoje.
Tak czy inaczej gratuluję, pochwal się po odebraniu!!!

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Amat » 20 paź 2021, 11:17

Podchodzę do terminu z dużym dystansem. Jak mi powiedziano to jest bardzo "mniej więcej" dwa tygodnie temu sprawdzano innego klienta i podobnie termin był 2 tygodnie, a za dwa dni podjechała laweta. W drugą stronę też bywa. Jak zobaczę na placu to napiszę, ale nadziei kupa :)
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

dominikp24
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 15 paź 2021, 11:28
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Oczekuje na Tucson 2021 HEV 230KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: dominikp24 » 20 paź 2021, 11:25

Amat pisze:
20 paź 2021, 11:17
Podchodzę do terminu z dużym dystansem. Jak mi powiedziano to jest bardzo "mniej więcej" dwa tygodnie temu sprawdzano innego klienta i podobnie termin był 2 tygodnie, a za dwa dni podjechała laweta. W drugą stronę też bywa. Jak zobaczę na placu to napiszę, ale nadziei kupa :)
A ile razy i o jaki okres czasu miałeś przesuwaną produkcję? Moje zamówienie wpadło do kolejki 30.lipca, więc podobnie, a produkcję cały czas mi przesuwają o 2-3 dni, obecny termin na dzisiaj.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 20 paź 2021, 11:52

dominikp24 pisze:
20 paź 2021, 11:25
A ile razy i o jaki okres czasu miałeś przesuwaną produkcję? Moje zamówienie wpadło do kolejki 30.lipca, więc podobnie, a produkcję cały czas mi przesuwają o 2-3 dni, obecny termin na dzisiaj.
To fajnie, ja mam z 21 lipca i s-dawca oznajmij uroczyście, że może w grudniu :!: Ja pier#@*^! co za dziki zachód i cowboy'ie GangNam Style - Psy-chole, nie wytrzymie zara ;) ... :lol:

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Amat » 20 paź 2021, 11:59

Do Dominik! Też 30 lipca. O terminy nigdy nie pytałem miało być za 3 miesiące to cierpliwie czekałem. 2 tygodnie temu odezwał się salon z informacją że coś się dzieje. Prosili o kontakt za 2 tygodnie
Zadzwoniłem.... i taką. Informacje otrzymałem.
Wygląda na to że wypychają hybrydy i nasze dwie "tuśki" jadą sobie po hali montażowej :) :)
Ostatnio zmieniony 20 paź 2021, 12:09 przez Amat, łącznie zmieniany 1 raz.
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

dominikp24
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 15 paź 2021, 11:28
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Oczekuje na Tucson 2021 HEV 230KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: dominikp24 » 20 paź 2021, 13:31

No też słyszałem, że priorytet na hybrydy i elektryki, żeby limitów CO2 nie przekroczyć. Podobno (nie wiem ile w tym prawdy) KIA już przekroczyła limit na ten rok i gotowe samochody czekają do stycznia na homologacje - w tym roku już tylko EV.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 20 paź 2021, 13:59

Pietrow pisze:
20 paź 2021, 9:09
Czy sprzedawca poinformował Cię, co w przypadku, jeżeli nie wyprodukują samochodu w tym roku? Bo np. zabrakło "czegoś tam" do produkcji? Pytam bo niepokoi mnie to, iż zerwą umowę, będą chcieli podpisać nową po nowych stawkach i czas oczekiwania od początku.
Na temat opcji nie wyprodukowania w tym roku nie rozmawialiśmy. S-ca twierdzi, że nie ma opcji, żeby samochód został skasowany z kolejki i nie został wyprodukowany. A kiedy - hmmm... To inna bajka - zapytam o ten case przy kolejnym sprawdzeniu statusu - ale to nie będzie szybko - tylko w połowie listopada.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu