Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Online
Pietrow
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2021, 8:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 2 WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pietrow » 18 paź 2021, 15:01

Zibi70 pisze:
18 paź 2021, 14:34
@Pietrow - to chyba nie tak. Jeśli dobrze rozumiem kolega zamówił 5 października auto do produkcji. Czyli ono dopiero zostanie wyprodukowane. Ale ja też nadal nie całkiem rozumiem, dlaczego odbiór dopiero w lutym słowo będzie produkcji 2021 czyli najpóźniej z 30 grudnia.
Jeżeli ma odbiór w lutym, to myślę że produkowany będzie w 2022 r. Tak mi się wydaje, chociaż przestaję to już ogarniać :(

dominikp24
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 15 paź 2021, 11:28
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Oczekuje na Tucson 2021 HEV 230KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: dominikp24 » 18 paź 2021, 16:57

W systemie wewnętrznym wygląda tak:
Przechwytywanie.JPG
U mnie cykl dalej utrzymany, w poniedziałek przekładają na środę, w środę na sobotę w sobotę na poniedziałek :D
Ale jeśli odbiór macie np. na luty 2022 to wynika z tego, że produkcja będzie styczeń/luty 2022.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Buczacznik
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:48
Lokalizacja: Lubuskie
Twój samochód: Hyundai Tucson NX4 , Executive , 1.6 GDI 150 KM , 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Buczacznik » 18 paź 2021, 17:07

To prawda że w „ ciekawych czasach żyjemy ” Co do konstrukcji mojego zamówienia to oczywiście mogę przekazać tylko tyle ile przekazano mi w tej kwestii . Dlaczego tak ma być i czy rzeczywiście tak będzie że jak odbiorę auto w lutym a rok produkcji będzie 2021 to pewnie w ten dzień się wszystko wyjaśni . W każdym razie każdy kto kupował na przełomie tych dni auto wie że ta sytuacja nie jest jakaś nadzwyczajna . Mógł bym powiedzieć że nie zgadzam się z tą sytuacją i po prostu nie kupować auta , ale wtedy pewnie pozostało by mi czekać do następnego roku i kupić auto za pewnie o wiele większe pieniądze i ponownie nie wiadomo ile na nie czekać . Co do tego co napisał Pietrow że tak długo trzeba czekać na produkcję to zakładam że chodzi pewnie o brakujące podzespoły . Bo myślę że gdyby to były czasy z przed pandemii to pewnie ten okres był by zdecydowanie krótszy

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2911
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Tucson » 18 paź 2021, 17:09

Ku pokrzepieniu serc chciałem Wam drodzy Koledzy napisać że nie jesteście sami na rynku, to jakaś masakra. Polecam materiał od 2 minuty 52 sekundy.
https://www.youtube.com/watch?v=uxendg6p3b8&t=172s

Buczacznik
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:48
Lokalizacja: Lubuskie
Twój samochód: Hyundai Tucson NX4 , Executive , 1.6 GDI 150 KM , 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Buczacznik » 18 paź 2021, 17:48

Nie , nooo po oglądnięciu tego materiału to chyba powinienem być szczęśliwy że auto będę miał ino mig na koniec lutego :) A tak na serio to rzeczywiście to aż nie do uwierzenia co to się porobiło na tym rynku . Ja osobiście 4 października obdzwoniłem 12 salonów Hyundaia za wymarzonym białym kolorem i w każdym z tych salonów wybili mi go z głowy mówiąc że już w tym roku jest nie do zamówienia i trzeba było zmienić kolor :(

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 18 paź 2021, 20:57

Buczacznik pisze:
18 paź 2021, 17:48
Nie , nooo po oglądnięciu tego materiału to chyba powinienem być szczęśliwy że auto będę miał ino mig na koniec lutego :) A tak na serio to rzeczywiście to aż nie do uwierzenia co to się porobiło na tym rynku . Ja osobiście 4 października obdzwoniłem 12 salonów Hyundaia za wymarzonym białym kolorem i w każdym z tych salonów wybili mi go z głowy mówiąc że już w tym roku jest nie do zamówienia i trzeba było zmienić kolor :(
To kolor lakieru też ma jakiś tam znaczący wpływ na oczekiwanie na pojazd? Co niby ten kolor ma biały, że produkcja stoi? Chyba, że jest MEGA popyt nań :shock:

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 18 paź 2021, 21:12

Delux pisze:
17 paź 2021, 12:33
Co do czasu oczekiwania i opcji wyposażenia, które mają na to wpływ, to w moim przypadku zastanawiałem się między manualem a automatem. ... to pomyślałem że trzeba przeżyć manualna skrzynie :)
Słusznie. IMHO - wrogiem dobrego jest lepsze. Manual rules! Oczywiście z ;)

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: wąski » 19 paź 2021, 10:18

Auto zamówiłem 7 czerwca, z terminem realizacji na połowę września. Obecnie optymistyczny scenariusz zakłada połowę grudnia.
Wczoraj byłem w serwisie swoim obecnym Tucsonem i sobie porozmawiałem na temat zamówień itp. Generalnie wszystkie auta na plac które zamówił dealer zostały anulowane. Zaczynają się także zdarzać przypadki anulacji i rozwiązywania umów na zamówienia prywatnych klientów...
Moje pytanie brzmiało, co się dzieje jeśli zmówienie zostaje anulowane? Okazuje się, że jeśli klient jest nadal zainteresowany to dealer spisuje nowe zamówienie, nową umowę i zabawa zaczyna się od nowa (o rabatach za tą "niedogodność" można zapomnieć). Generalnie część zamówień jest realizowana ale nie ma żadnej logiki w tym jakie auta przyjeżdżają. Podobno ostatnio salon dostał 5 aut które miały przyjechać w listopadzie ale nadal nie otrzymał tych na wrzesień.
Tyle mi się udało wczoraj ustalić w salonie

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 19 paź 2021, 10:26

wąski pisze:
19 paź 2021, 10:18
Auto zamówiłem 7 czerwca, z terminem realizacji na połowę września. Obecnie optymistyczny scenariusz zakłada połowę grudnia.
Wczoraj byłem w serwisie swoim obecnym Tucsonem i sobie porozmawiałem na temat zamówień itp. Generalnie wszystkie auta na plac które zamówił dealer zostały anulowane. Zaczynają się także zdarzać przypadki anulacji i rozwiązywania umów na zamówienia prywatnych klientów...
Moje pytanie brzmiało, co się dzieje jeśli zmówienie zostaje anulowane? Okazuje się, że jeśli klient jest nadal zainteresowany to dealer spisuje nowe zamówienie, nową umowę i zabawa zaczyna się od nowa (o rabatach za tą "niedogodność" można zapomnieć). Generalnie część zamówień jest realizowana ale nie ma żadnej logiki w tym jakie auta przyjeżdżają. Podobno ostatnio salon dostał 5 aut które miały przyjechać w listopadzie ale nadal nie otrzymał tych na wrzesień.
Tyle mi się udało wczoraj ustalić w salonie
To grubo :o Jaki zatem ma sens i moc wiążącą strony - czyli prawną taka Umowa Sprzedaży... :?: :!: Albo ma albo nawet nie papier toaletowy, bo za duża gramatura do Toi-Toi'a :(
CO powiecie na te rybki w sieci grupy Gezet, ale trzeba dopłacić za ów przywilej, ceny mocno zmarżowane: https://www.gezet.pl/pl/oferty-promocyj ... icle=1&s=1

:?:

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 19 paź 2021, 10:40

wąski pisze:
19 paź 2021, 10:18
Zaczynają się także zdarzać przypadki anulacji i rozwiązywania umów na zamówienia prywatnych klientów...
Moje pytanie brzmiało, co się dzieje jeśli zmówienie zostaje anulowane? Okazuje się, że jeśli klient jest nadal zainteresowany to dealer spisuje nowe zamówienie, nową umowę i zabawa zaczyna się od nowa (o rabatach za tą "niedogodność" można zapomnieć).
Jestem właśnie też po rozmowie ze swoim ASO i auta na plac wszystkie do anulacji, natomiast sprzedawca zarzekał się, że o żadnej anulacji umów nie ma mowy, a ma ponad 100 klientów oczekujących. Aha, przesunięcie ot tak u mnie z 9.11 na połowę grudnia :cry: :cry: Ot, będzie gwiazdka, lub ... supernova jak nie nie dostanę, tzn. libacja ubolewająca :lol: :!:

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu