Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 19 paź 2021, 11:00

O anulowaniu zamówień dealerskich robionych na plac to głośno było już we wrześniu. Wychlastali dealerom dosłownie 3/4 tego typu zamówień. czy dobrze rozumiem, że teraz dorżnęli resztę?

Ja we wrześniu wziąłem jeden z tych, które dealer miał jeszcze zamówione i ostały się po cięciach. Umowę oczywiście mam, zaliczkę wpłaciłem i... W zasadzie to właśnie tak jak piszecie, można sobie ten papier wsadzić - choć w sumie i do tego się nie nadaje, bo za twardy i zbyt śliski ;) W treści umowy dealer pisze, że w ramach wzajemnych zobowiązań przyjmuje zadatek, ale na fakturze potwierdza przyjęcie zaliczki - różnica jest oczywista. Przy zadatku, jeśli nie zrealizuje umowy musiałby oddać dwukrotność wpłaconej kwoty. Przy zaliczce łaskawie odda kwotę i bujaj się drogi kliencie - możesz mnie cmoknąć. I nie ma mowy, żeby dealer zgodził się przyjąć zadatek - rozmawiałem o tym. Tylko zaliczka, a jak nie to nie i nie ma o czym rozmawiać.

Podsumowując - męcząca sytuacja, czekam, ale nie jestem przekonany, że się doczekam.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 19 paź 2021, 11:08

Zibi70, nie wiem ja Ty i Wy, ale ja akurat należę osób szczególnie niecierpliwych (nie mam żadnej choroby zdiagnozowanej, póki co, może Hyundai się do tego przyczyni), a w dodatku 10 grudnia mam 40-tkę, potrzebuję kosztów leasingu do firmy, bo będzie pod. doch., a w styczniu wypad w Bieszczady, do tego to moje pierwsze nowe auto, także napięcie jest dość wysokie, ale oprócz mnie to kogo to :x :cry:

Ale zobaczycie, jeszcze sytuacja wróci do normalności (może 2 lata, trudno przewidzieć dokładnie), kiedy to kot będzie chodził do mysz, a nie odwrotnie :roll:
Wtedy to by będziemy wybrzydzać, zastanawiać się, nie oddzwaniać itp. ah... jakie to (by)-były piękne czasy... :D

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 19 paź 2021, 11:37

@Daniel - nie cierpię czekać kiedy już się zdecydowałem - zwłaszcza, że to nie zakup nowego smartfona za dwa tyśki tylko dużo grubsza sprawa. Póki co też nie mam nic zdiagnozowane, ale też licho wie jak z tym będzie dalej 8-)

Co do tego, co będzie za dwa lata...
Myślę, że będzie tak, że kiedy sytuacja się ustabilizuje o klientów będzie trzeba się starać mocniej niż przed pandemią. Będzie ich mniej bo samochody będą dużo droższe. Wszystko wskazuje na to, że całe zamieszanie z windowaniem cen (przez coraz wyższe wymagania i normy oraz setki durnych dodatków + rosnące ceny paliw i projektowane do nich nowe podatki), ma za zadanie ograniczenie dostępności samochodów. Kogo będzie stać płacić 8 zł za litr i kupowac samochody po 120 tysięcy za kompakta czy 200 za coś trochę większego? O tych elektrycznych wynalazkach już nawet nie mówię, bo one nie stanieją, różnice między nimi a spalinowymi zostaną wyrównane w górę. Dobrze już było a teraz wszyscy do zbiorkomu.

Jeśli teraz dealerzy i marki sobie spierniczą zaufanie i relacje z klientami - potem będą zbierać efekty. Oczywiście na rynku jest tak, że ten co się wścieknie na Skodę, pójdzie do Toyoty, taki zły na Toyotę pójdzie do VW, a ten z VW do Hyundaia, ten od Hyundaia pójdzie do Skody itp - kółko zamknięte. Tak to poniekąd działa na całym rynku i we wszystkich branżach. Dlatego wszystkie marki robią nas od tyłu - na każdym kroku, produkując g@wno warte AGD, czy inna elektronikę zdychającą dwie godziny po upływie gwarancji. Klient dotąd nie miał wyboru - coś musiał kupić a lojalność wobec marek dawno została olana przez same marki mające w d$%^ie jakość i opinie klientów (najbardziej dramatyczny przykład - SONY. Niegdyś wzór jakości - teraz przeciętna tandeta niczym się nie wyróżniająca). Tak było i jest, ale spodziewam się, że w zakresie dóbr o wyższej wartości sporo może się zmienić bo idą raczej chude lata i zauważalnie większy odsetek klientów zacznie wybierać gdzie kupi biorąc pod uwagę swoje tzw. poprzednio nabyte doświadczenie zakupowe. Słowem - w przypadku branży motoryzacyjnej - jak sobie teraz pościelą tak się wyśpią, choć oczywiście zawsze do ich dyspozycji zostanie stadko baranków łykających reklamowe gluty i mających za dużo kasy, żeby myśleć. Ale to będzie zauważalnie mniejsze stadko, a konkurencja o ich kasę większa.
Wydaje się, że KIA i Hyundai widzą tutaj szanse i korzystają na problemach konkurentów - pytanie w jakim stopniu będą w stanie zbudować na tej okazji swoją pozycje i jaką zastosują strategię budowania lojalności wobec marki.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 19 paź 2021, 14:10

:lol: Zibi70, dopiero teraz zobaczyłem Twego avatara kota... My jesteśmy z mojego postu "myszami", no co Ty?! ;)

A tak na poważnie, to powyżej napisałeś ponurą i prawdziwą konsumpsjogenną postać naszego świata. Produkcja, produkcja, marketing, a później Ten z Tamtym pierd^#$* o emisji CO2 i ekologii, która zostaje pogwałcona poprzez właśnie produkcję - kominy i mega tony plastiku itp.

P. S. Muszę przyznać, że trochę mi się odechciało autka, no ale co zrobisz jak nic nie zrobisz. 3eba czekać, coś czuję, że dłużej niż może się na wydawać... chciałbym się pozytywnie rozczarować ;)
Ostatnio zmieniony 19 paź 2021, 14:38 przez daniel.tucson4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 19 paź 2021, 14:18

@Daniel - może jestem kotem z obrazka, ale w tej sytuacji jestem na pozycji opisanej przez Ciebie myszy - wyszła niezła układanka ;)

Na pocieszenie - pamiętajmy, że w Kruszwicy myszy króla Popiela zjadły ;)
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Amat » 19 paź 2021, 18:47

Ja tego przypilnowałem. Na fakturze mam
ZADATEK NA POCZET POJADU. Na dodatek nie robili żadnych problemów. Tylko przypomnę że to był lipiec
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

arbi
Weteran
Posty: 352
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: arbi » 19 paź 2021, 19:17

Ja też mam na umowie "zadatek". Umowa z maja.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 19 paź 2021, 19:45

Może faktycznie termin zrobił swoje. We wrześniu nie było szans na taki zapis - przynajmniej nie tam gdzie udało się zamówić samochód już zamówiony a nie na produkcję. Natomiast dziś rozmawiałem ze sprzedawcą i twierdzi, że nie ma mowy, żeby zamówienie zostało anulowane i samochód nie poszedł do produkcji skoro już jest w kolejce.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pedr » 19 paź 2021, 20:05

Ja mam wpisany zadatek i dodatkowo zapis, że zamawiający nie ma prawa do żądania podwójnej kwoty zadatku w przypadku niewywiązania się z umowy.

Online
Pietrow
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2021, 8:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 2 WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pietrow » 20 paź 2021, 8:15

Czy ktoś z forumowiczów ma anulowaną umowę na wyprodukowanie samochodu w tym roku? Jeśli tak to co dalej? Zamówienie od początku i czas oczekiwania również od początku?

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu