Tucson TL
Zakup Tucsona - jaki silnik wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson TL 2015-2020?
Julek

Re: Zakup Tucsona jaki silnik wybrać

Post autor: Julek » 13 paź 2017, 22:25

Można. Tylko problem w tym, że po roku nikt ze zdrowym rozsądkiem auta nie sprzedaje. Jest od tego kilka wyjątków: ktoś nie dał rady spłacić kredytu, nie udał się biznes lub padła firma i w związku z tym auto odsprzedaje firma leasingowa, auto pochodzi z wypożyczalni samochodowej i miało przykre zdarzenie. Auta po kolizji czy wypadku z wypożyczalni jest sprzedawane (nie wracają z powrotem na plac), auto było zarejestrowane na salon i jeździli nimi pracownicy lub bylo demonstracyjne.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


PJ22
Twórca
Posty: 196
Rejestracja: 19 lut 2017, 12:32
Lokalizacja: Olkusz
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI, manual, 4x4
Kolor: Fiery Red

Re: Zakup Tucsona jaki silnik wybrać

Post autor: PJ22 » 19 lis 2017, 13:07

Otrzymaliśmy jako auto zastępcze Tucsona 1.6 GDI z napędem na jedną oś. Teraz mam bezpośrednie porównanie. Przejechałem trasę, jaką często jeżdżę (ok. 110 km głównie dwupasmówką, ale z licznymi światłami).
1. Spalenie wyszło mi 8.3, w moim zwykle 9,5, ale jechałem nieco wolniej, bo nie dawał rady. Więc realny zysk na paliwie ok 1 litr. Czas przejazdu gorszy o ok. 15 min.
2. Dynamika znaaaaacznie gorsza, szczególnie powyżej 100km/h. Generalnie na biegu IV przyspiesza jak mój na VI. Droga wyprzedzania co najmniej 2x większa. Górki widzi z daleka. Jakakolwiek dynamika pojawia się od 4200obr/min. Na dole jest bardzo źle.
3. Napęd na 4 robi robotę. Mimo znacznie gorszej mocy, kilkukrotnie zerwałem przyczepność przy starcie, co w moim się nie zdarza, w warunkach jak dziś.
4. Silnik pracuje głośniej.
Jak dla mnie do miasta ten silnik może by się nadał, na trasę ciężka sprawa. Nawet żona stwierdziła, że nie bardzo sobie wyobraża jeździć nim na co dzień, bo już się przyzwyczaiła do udogodnień. Mimo kłopotów z moim samochodem, nadal nie wybrałbym słabszej wersji, oraz braku napędu na cztery łapy.

Kubar72
Twórca
Posty: 190
Rejestracja: 23 kwie 2017, 18:50
Lokalizacja: yy
Twój samochód: yyy
Napęd 4x4: Tak
Kolor: yyy

Re: Zakup Tucsona jaki silnik wybrać

Post autor: Kubar72 » 19 lis 2017, 13:44

Każdy z Nas ma wybór. Albo koszmarnie psujące się auto albo auto z silnikiem mniej żwawym 1.6 GDI.

PJ22
Twórca
Posty: 196
Rejestracja: 19 lut 2017, 12:32
Lokalizacja: Olkusz
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI, manual, 4x4
Kolor: Fiery Red

Re: Zakup Tucsona jaki silnik wybrać

Post autor: PJ22 » 19 lis 2017, 13:49

Bez przesady z tym koszmarnym psuciem się. Jeździ tego sporo, a problemy są z pewną serią, wyprodukowaną na przełomie 2016/17.

Awatar użytkownika
Fred.X
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 16 lis 2017, 20:57
Lokalizacja: Toruń
Twój samochód: Tucson 1.6 GDi
Kolor: Polar White

Re: Zakup Tucsona jaki silnik wybrać

Post autor: Fred.X » 19 lis 2017, 14:29

PJ22 , ja się zastanawiam jak możesz porównać wolnossącą benzynę do turbodoładowanej , przecież to nie ma sensu, co innego z 2.0 CRDi 180 KM , to sobie porównuj i osiągi i spalanie

krisman

Re: Zakup Tucsona jaki silnik wybrać

Post autor: krisman » 19 lis 2017, 14:50

PJ22, to wszystko co napisałeś to prawda, jest mocniejszy, szybszy i ma lepszą przyczepność bez dyskusji.
Ma też większe spalanie, kosztuje w wersji 4x4 +turbo duuużo więcej( w 11.2016r było to 26000zł ! bez automatu) i skomplikowanie mechaniczne.
Każdemu według tego co potrzebuje i na co go stać
Przejechałem 13kkm z czego jakieś 9-10 po Szczecinie, ekonomicznie nieuzasadnione jest 1.6 turbo.(2l/100 różnicy w miescie) Oczywiście jakbym miał worek kasy...





Julek

Re: Zakup Tucsona jaki silnik wybrać

Post autor: Julek » 19 lis 2017, 15:16

Każdy ma swój rozum i każdy wybiera co mu odpowiada. Jednemu starczy 132 km drugiemu nie starczy 250 km...
Jeden by kupił to czy tamto, drugi nie. Ten co kupił 132 km przynajmniej jeździ swoim autem bez obawy o awarie a nie autem zastępczym. Kolega PJ22 odwiedza często serwisy i się denerwuje czytając jego inne posty swoją skrzynią biegów tak jak mi włosy wypadały kiedyś mając te same problemy w Oplu z turbo. Teraz wolę mniejszą moc ale spokój bo problemów mam już dość. Nie chciałbym już posiadać nowego auta w którym wymieniane były tak ważne elementy jak skrzynie biegów. Każda taka naprawa nie pozostaje bez wpływu na dalszą eksploatację pojazdu (znając pracę specjalistów w ASO).
Ale każdy ma swój rozum i wybiera to co dla niego najważniejsze.




Wysłane przy użyciu Tapatalka


samsung19
Weteran
Posty: 274
Rejestracja: 24 wrz 2016, 15:23
Lokalizacja: ---
Twój samochód: ---
Kolor: ---

Re: Zakup Tucsona jaki silnik wybrać

Post autor: samsung19 » 19 lis 2017, 15:51

Uwielbiam te rozmowy o silniku hehehe.
A czy jest osoba , która zakupiła silnik 1.6 i jest niezadowolona ?
Tak z ciekawości pytam

Julek

Re: Zakup Tucsona jaki silnik wybrać

Post autor: Julek » 19 lis 2017, 16:05

@Samsung19, myślę, że skoro brak niepochlebnych opini to chyba większość jest zadowolona. Można to wychwycić na podstawie naszego forum. Chyba każdy przed zakupem jeździł autem testowym i przed zakupem zajrzał w paszczę tego lwa.
Nie przeczę, że jest różnica w mocy między 132 a 170 koni. Ale przecież to logiczne, że musi być. I uwierz mi, każdy kto przestawi się nagle na dużo slabszy silnik powie, ze nie da się tym jeździć. Nie zależnie czy to będzie 170-132 czy 250-170 km.
Nie każdy jednak ma klapki na oczach i za wszelką cenę pragnie posiadać tylko moc. Jest coś jeszcze...zdrowie auta i tu radość czerpana jest większa.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


krisman

Re: Zakup Tucsona jaki silnik wybrać

Post autor: krisman » 19 lis 2017, 16:12

Dziwne byłoby, gdyby nie było Jeszcze się taki nie urodził, co wszystkim dogodził. Ten silniczek to raczej kompromis i wybór z rozsądku niż miłości No bo frajda z niego niewielka, ale da się żyć

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu