Wytrzymałość tarcz i klocków

Masz problem z hamulcami? Napisz tutaj.
mgrrybak
Twórca
Auto: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Wytrzymałość tarcz i klocków

Post autor: mgrrybak » 24 mar 2020, 19:45

Grubo. Ja bym jednak robił gdzieś indziej. To eksploatacja i nie trzeba w autoryzowanym serwisie.

Awatar użytkownika
gdyl
Twórca
Auto: Tucson 1.6
Kolor: Czarny

Post autor: gdyl » 30 kwie 2020, 16:15

tak czytam te posty i nie dowierzam :P ja ma zaraz 90kk i nie wymieniałem tarczy , a auto cały czas serwisowane, nawet za mocno bo olej wymieniam co 15k. Dziś wymieniałem opony i jedynie zauważywszy że już czas na klocki i gumy trzymające tłumik . Więc nie wiem od czego to zależy że już niektórzy po 30k wymieniają , może jest to kwestia stosowania w różnych fabrykach różnych dostawców części

tomaszczuba
Świeżak
Auto: HYUNDAI Tucson 5P GDI 1.6 132CV BD 4X2 ESSENCE 04/2016
Kolor: Biały

Post autor: tomaszczuba » 07 maja 2020, 21:29

Witam wszystkich posiadaczy tucsona. Dzisiaj odbyłem 4 serwis po 60 tys. km oczywiście w serwisie i niestety klocki przednie do wymiany ( jak to pan serwisant określił na "oko chyba" ze jeszcze ok 5 tys wytrzymają później pojawia się metaliczny odgłos ograniczniki czy cos takiego ) ale wolę dmuchać na zimne i wymieni wcześniej. Zapytałem jaki koszt wymiany i tu zbladłem +- 200 euro. I tu moje pytanie do was jaki koszt jest w Polsce? Może ktoś kupował sam i wymienial. Co do tarcz hamulcowych to u mnie byly wymieniane 4 tarcze po 1 miesiącu od zakupu auta ( akcja serwis wadliwa partia produkcji przy hamowaniu z większej prędkości dostawały wibracji i były przypadki że popękały) i przy normalnej eksploatacji i wymianie klocków o tej samej twardości (twardsze klocki zjadają szybciej tarcze) nie na ostatnia chwile wytrzymują nawet do 170 tys km. Drugi samochód to leonik 250 tys na zegarach i tarcze wytrzymały 200 tys zobaczymy ile wytrzymają w tucsonie. Dzieki z gory za podpowiedzi.

ODPOWIEDZ