Tucson TL
Skrzypiąca kierownica

Masz problem z wnętrzem i jego wyposażeniem - Tucson TL? Napisz tutaj.
mmm
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2018, 9:31
Lokalizacja: pomorskie
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD PREMIUM
Kolor: MICRON GREY

Skrzypiąca kierownica

Post autor: mmm » 05 lut 2018, 9:37

Po 4 tys. km zaczęła skrzypieć kierownica. Tak jakby jakaś guma ocierała o gumę. Oczywiście po wizycie w serwisie, do którego mam 80 km, nic się nie zmieniło, bo kilka kilometrów przed serwisem skrzypienie ustało, więc Panowie powiedzieli, że wszystko jest ok.
Ale można się wykończyć nerwowo, kiedy to skrzypienie non stop się pojawia. Obecnie jadę ponownie do serwisu, ale jak skrzypienie u nich nie wystąpi, wpadnę w furię... czy ktoś miał takie objawy? Byłem na SKP, unieśli auto, no skrzypi...

Nowe auto za mnóstwo pieniędzy, a tu: skrzypienie kierownicy, hałas w lewym słupku (naprawili), coś dzwoni (tak jakby pukały kulki o kulki) w tylej części w okolicy pasów lub tylnego fotela (prawego) - czasem jak złożę fotel, to tego hałasu nie ma. Ostatnio także coś robili z klapą, bo niby hałasuje trochę...

dzako
Twórca
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2017, 9:44
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI Style 4WD
Kolor: moonrock

Re: Skrzypiąca kierowca

Post autor: dzako » 05 lut 2018, 10:38

Jezeli chodzi o pukanie z tylu, to mi kiedys pukala klamra od srodkowego pasa. Chwile zajelo zanim zorientowalem sie co to.
A skrzypienie to bezposrednio z kierownicy czy z dolu? pytam, bo napisales ze podniesli auto zeby sprawdzic.

krisman

Re: Skrzypiąca kierowca

Post autor: krisman » 05 lut 2018, 10:47

Jeśli z dołu, to może w gumowej przelotce (walka z wiatrakami wszystkich posiadaczy qashqhaia, właśnie z tym skrzypieniem w przelotce) U nas jesteś pierwszy.
Co do tyłu to jak wyżej, włóż klamrę środkowego pasa w miejsce w podsufitce do tego przeznaczone i pasy tylne w boczne uchwyty do tego przeznaczone, a następnie sprawdź czy nie ustało.

Łukasz_Tuscon

Re: Skrzypiąca kierowca

Post autor: Łukasz_Tuscon » 05 lut 2018, 11:37

Ja też tak mam że skrzypiącą kierownicą. Myślałem że przyczyną są ujemne temperatury. Wczoraj np. Było głośno ale po przejechaniu kilku kilometrów ocieranie było ale już mniej słyszalne. Też myślałem że to może być wina opon.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


mmm
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2018, 9:31
Lokalizacja: pomorskie
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD PREMIUM
Kolor: MICRON GREY

Re: Skrzypiąca kierowca

Post autor: mmm » 05 lut 2018, 11:46

odnośnie tego hałasu, to ja już zrobiłem wszystko co możliwe, od tylnego pasa po totalnie wszystko co można.... jak pasażer siedzi na tylnym prawym fotelu albo jak miałem złożone fotel, bo przewoziłem opony, to tego nie było. Te dźwięki mnie wykańczają... Ale jeżdżę uparcie do serwisu, auto ma 7 tys., kupione 3 mce temu.

Odnośnie hałasu kierownicy, mam nawet film: https://www.dropbox.com/s/20rxbpign7dt3 ... 2.MOV?dl=0

Łukasz, pojechałem na SKP, a gość zaczął się śmiać ze mnie i mówi opony, reklamować. Ale jak złe, jak to najnowszy model Nokiana mówię... podniósł auto i skrzypienie dalej, gdzieś niby pod autem, ale w środku też mocno słyszalne... nie ma też żadnej zasady, kiedy wystąpi. Może jak mocno nagrzany, to czasem mniej... ale dziś przejechałem 40 km i dalej jest.

prodarek
Weteran
Posty: 472
Rejestracja: 19 maja 2017, 10:58
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: TUCSON 1.6 GDI STYLE
Kolor: SAND WHITE

Re: Skrzypiąca kierowca

Post autor: prodarek » 05 lut 2018, 12:16

U mnie np trzeszczenie z tyłu powodowało ocieranie się tapicerki materiałowej między oparciem pleców a dupą.. strasznie irytująco to było ale jak się parę dup przewiozło to jest już ok wystarczyło też pochylić mocnej fotele.

mmm
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2018, 9:31
Lokalizacja: pomorskie
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD PREMIUM
Kolor: MICRON GREY

Re: Skrzypiąca kierowca

Post autor: mmm » 05 lut 2018, 12:19

No właśnie u mnie to jest taki dźwiek jakby było kilka kulek i one o siebie uderzaly... to jest dziwne, chciałem kupic nowe auto, aby miec spokój, a okazało sie zupełnie inaczej.

Awatar użytkownika
MisiuRider
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2017, 23:15
Lokalizacja: Ruda Śląska
Twój samochód: brak
Kolor: może white sand

Re: Skrzypiąca kierowca

Post autor: MisiuRider » 05 lut 2018, 12:25

mmm pisze:
05 lut 2018, 11:46
odnośnie tego hałasu, to ja już zrobiłem wszystko co możliwe, od tylnego pasa po totalnie wszystko co można.... jak pasażer siedzi na tylnym prawym fotelu albo jak miałem złożone fotel, bo przewoziłem opony, to tego nie było. Te dźwięki mnie wykańczają... Ale jeżdżę uparcie do serwisu, auto ma 7 tys., kupione 3 mce temu.

Odnośnie hałasu kierownicy, mam nawet film: https://www.dropbox.com/s/20rxbpign7dt3 ... 2.MOV?dl=0

Łukasz, pojechałem na SKP, a gość zaczął się śmiać ze mnie i mówi opony, reklamować. Ale jak złe, jak to najnowszy model Nokiana mówię... podniósł auto i skrzypienie dalej, gdzieś niby pod autem, ale w środku też mocno słyszalne... nie ma też żadnej zasady, kiedy wystąpi. Może jak mocno nagrzany, to czasem mniej... ale dziś przejechałem 40 km i dalej jest.
ciekawe jak bys podniosl samochod z przodu na lewarki czy dalej by bylo slychac taki dzwiek? Bo jak stoi na ziemi to wydaje sie ze to opony. Moze sproboj go podniesc z przodu i wtedy poruszaj.

mmm
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2018, 9:31
Lokalizacja: pomorskie
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD PREMIUM
Kolor: MICRON GREY

Re: Skrzypiąca kierowca

Post autor: mmm » 05 lut 2018, 12:28

tak, przód został podniesiony na SKP i dalej to samo....

krisman

Re: Skrzypiąca kierowca

Post autor: krisman » 05 lut 2018, 14:11

Co do hałasu z tyłu, to sprawdzałeś wnęki w bagażniku? może coś luźne jest. Ja miałem tak w micrze córki, że poprawiali mocowanie tablicy rejestracyjnej, a było nitowane i łby nitów zostały w klapie. Co ja się nagimnastykowałem to moje.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu