Tucson TL
Rozklejanie się wyświetlacza od szyby

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
sirius_98
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2020, 19:38
Lokalizacja: Łódź
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 TGDI NLine 4x4
Kolor: Micron Grey

Rozklejanie się wyświetlacza od szyby

Post autor: sirius_98 » 05 cze 2023, 23:23

Czy ktoś miał przypadek w którym rozkleja się wyświetlacz od szyby jak na załączonym zdjęciu. Tucson 1.6 TGDi z 2020r. Obejmuje to gwarancja?
Jest to niedoróbka fabryczna polegająca na słabym połączeniu tych obu elementów w warunkach zbliżonych do próżni (autoklawie).
20230605_194054.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Rozklejanie się wyświetlacza od szyby

Post autor: kik » 06 cze 2023, 8:44

Mam to w laptopie. Jestem przekonany, ze to podlega gwarancji tylko nie pamiętam czy jest ona 2 czy 3 lata na stację mulimedialną.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Rozklejanie się wyświetlacza od szyby

Post autor: mexxmen30 » 06 cze 2023, 10:12

Jeśli jest to od środka znaczy się nie ma od przodu żadnej ryski na tym wyświetlaczu to jak najbardziej, tylko sprawdź jak masz w gwarancji bo u mnie była trzy letnia gwarancja na audio.
Mieliśmy kiedyś takie samo uszkodzenie wyświetlacza w telefonie bańka powietrza się powiększała wymienili na gwarancji bez problemu .

RPP
Twórca
Posty: 103
Rejestracja: 06 kwie 2019, 21:37
Lokalizacja: San Escobar
Twój samochód: Tucson TLe 1.6 GDI Comfort
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały

Re: Rozklejanie się wyświetlacza od szyby

Post autor: RPP » 06 cze 2023, 17:18

Na stację multimedialną jest trzyletnia gwarancja.

sirius_98
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2020, 19:38
Lokalizacja: Łódź
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 TGDI NLine 4x4
Kolor: Micron Grey

Re: Rozklejanie się wyświetlacza od szyby

Post autor: sirius_98 » 06 cze 2023, 18:06

Samochód ma gwarancje od 10.06.2020 zatem jest to kilka dni przed jej końcem.
Na wyświetlaczu nie ma żadnych rys czy uderzeń bo po 3 latach samochód ma 14000tyś przebiegu - jest mało używany przez jedną osobę - mnie.
Kierownik serwisu stwierdził dzisiaj że Hyundai to odrzuci. Na pewno wymyślą jakąś historyjkę. Nowe radio kosztuje 15000 netto mimo że na moje oko akurat do wymiany jest sam wyświetlacz z szybą.
Akurat jako niewiele firm a Polsce prowadzę sprzedaż urządzeń do refabrykacji wyświetlaczy tj urządzeń do naprawy stłuczonych szybek w telefonach tabletach itp.
Mi wystarczyło jak już to zobaczyłem pierwszy raz. Ten efekt może być od bardzo wielu powodów:
-słabej jakości klej OCA użyty do łączenia wyświetlacza z szybą
-za mało wyświetlacz poleżał w autoklawie przy produkcji
-jakaś siła rozdzielająca ale bardzo minimalna działa ma szybę i wyświetlacz powodując że bąbelki wchodzą/wpływają od narożnika między szybę a wyświetlacz - to będzie się powiększało.
Ja nie będę za to płacił nawet gdyby musiał naszą prawniczkę wystawiać na sprawę sądową. Niech się toczy bo jestem w 1005 przekonany o wadzie produkcyjnej tego egzemplarza radia/wyświtlacza.

Marioosz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 15 lut 2021, 19:52
Lokalizacja: Tarnów
Twój samochód: 1.6 T-GDi Style 2019
Kolor: Micron Grey

Re: Rozklejanie się wyświetlacza od szyby

Post autor: Marioosz » 17 sie 2023, 9:30

Dzień dobry, piszę zapytać czy udało się coś załatwić z Hyundaiem odnośnie rozklejania się wyświetlacza od szyby. Mam podobną sytuację :(

sirius_98
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2020, 19:38
Lokalizacja: Łódź
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 TGDI NLine 4x4
Kolor: Micron Grey

Re: Rozklejanie się wyświetlacza od szyby

Post autor: sirius_98 » 17 sie 2023, 12:47

Tak ok 3-4 tygodnie temu.
Radio jak się okazało kosztuje nowe ok 30000tyś wg Hyundaia. Dostawałem różne ceny od 20000 do 30000zł.
W końcu stanęło na tym iż radio zostało włożone REFURBISHED fabryczne od Hyundaia (od ich dostawcy radii) które gdyby ktoś chciał kupić to kosztuje u nich ok 8000zł z VATem jak potrzebujesz FV i mniej jak nie potrzebujesz FV. Tego radia w tej wersji na rynku wtórnym nie znalazłem.
Nie wnikałem już w szczegóły i zgodziłem się na taką wersję bo radio wyglądało w porządku. Ten sam soft radia w środku a wyświetlacz z folią ochronną na ekranie. Załączam.
Serwis Hyundai Marvel w Łodzi wiedział iż prucie tapicerki i wymiana radia to nie jest miła sprawa dlatego sami wyszli od siebie i zaproponowali abym mógł wejść na halę i być przy tej operacji.
Wystawili osobę odpowiednią do tej pracy która podeszła do tego nadwyraz jak nawet dla mnie pedantycznie. Radio wymienili tak jak powinno być zrobione bez żadnego śladu. Gra.
Mi zostało do końca gwarancji kilka dni na radio. Wszystko jest OK a gwarancja się już skończyła. Obecnie czekam na wiosnę 2024 na wymianę na nowego Santa Fe bo wygląda obłędnie a potrzebuje większe auto.
Samochód w pełni sprawy z przebiegiem 15tyś km w automacie (beznyna z 2020r). Hyundai usunął dwie usterki które wystąpiły (soft skrzyni + to radio) i tyle.
Obecnie skrzynia pracuje poprawnie. Nie mam zastrzeżeń.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

sirius_98
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2020, 19:38
Lokalizacja: Łódź
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 TGDI NLine 4x4
Kolor: Micron Grey

Re: Rozklejanie się wyświetlacza od szyby

Post autor: sirius_98 » 19 sie 2023, 0:25

Na szczęście w tym przypadku Hyundai mimo że usterka była kilka dni przed końcem gwarancji nie uciekł od jej usunięcia jak Mercedes: https://www.youtube.com/watch?v=Aul8zxR7NTM

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu