Tucson NX4
Podnoszący się poziom oleju

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika w Tucson NX4? Napisz tutaj.
1misiek1
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2021, 8:39
Lokalizacja: Pl
Twój samochód: Brak
Napęd 4x4: Tak
Kolor: Biały

Podnoszący się poziom oleju

Post autor: 1misiek1 » 01 lut 2022, 21:28

Wiem ze temat pojawil sie na fajsbukowej grupie.

U mnie w hybrydzie mniej wiecej po ok tysiacu km od wymiany podniosl sie z gornej krawedzi (max) do poziomu jak na zalaczonym zdjeciu. W zasadzie wiekszosc tego dystansu to trasa.

Jak to u was wyglada?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Podnoszacy sie poziom oleju

Post autor: Zibi70 » 01 lut 2022, 22:30

Jeśli większość to trasa, nie powinno być mowy o zimnych startach i niedogrzaniu silnika - chyba, że mu się często włącza żeglowanie i jednak nie grzeje się jak należy. To faktycznie niepokojące. Kolejny temat, który zaczyna być symptomatyczny. W Twoim przypadku trudno to wytłumaczyć uwarunkowaniami eksploatacyjnymi. Pozostają wadliwe pierścienie uszczelniające - nie spełniające swojej funkcji, niepoprawnie pracujące, lub nieszczelne wtryski. Zgłaszaj to nie czekając do ASO i nie wychodź bez pisemnego potwierdzenia zgłoszenia, cokolwiek by nie wymyślili. Takie rzeczy mogą mieć poważny wpływ na silnik i jego trwałość.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Re: Podnoszący się poziom oleju

Post autor: mlodyksiegowy » 02 lut 2022, 11:00

U mnie znowu w drugą stronę, napiszę może na przykładzie 2 samochodów, celowo zacznę od starszego:
1. Tucson TL - aktualny przebieg około 105 tys km, silnik 1,6 GDI (wolnossący), olej wymieniany zawsze co 15 tys. km na Shell 5-30 --> od około przebiegu 50tys zauważyłem ubytki oleju nie jakieś dramatyczne ale są. Na chwilę obecną samochód pobiera jakieś 01-0,15l oleju na 1000km (czyli około litra z dzióbkiem na wymianę). Generalnie są to ilości dopuszczalne (instrukcja obsługi) weryfikowałem w dwóch ASO (nie wprost tak z kontekstu), iż faktycznie te silniki palą olej - reasumując na chwilę obecną obserwuję ponieważ na gwarancję się to nie kwalifikuje, patrząc też na nowe samochody znajomych innym marek generalnie nie jest źle. Ostatnią zmianę oleju zrobiłem sam w garażu + płukanka na około 104tys (tj. kupiłem filtr oleju w ASO, olej Shell + płukankę i aby nie robić płukani w ASO dokonałem samodzielnie wymiany) - zobaczymy jak to będzie wyglądało i czy coś pomoże
2. Tucson NX - do 3 tys raczej nie było zużycia oleju (ale nie weryfikowałem jakoś skrupulatnie), teraz mam około 6tys i na miarce ubyło jakieś 0,1-0,15 litra - na chwilę obecną obserwuje tym bardziej, że ostatnio byłem w górach (wiadomo autostrada, wyższe prędkości obrotowe silnika, komplet pasażerów + box na dachu) - zobaczymy co będzie dalej. Nie mniej jak ASO wymieniało mi olej na 3tys to pan z serwisu powiedział takie zdanie "oby nie zużywał oleju" tak jakby z kontekstu wynikało że coś jest na rzeczy. No ale nic 5lat gwarancji zobaczymy co będzie, choć niestety jeśli się nie przekroczy wartości z instrukcji zbyt wiele nie da się z tym zrobić

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Podnoszący się poziom oleju

Post autor: Zibi70 » 02 lut 2022, 16:48

To niestety - albo stety wszystko mieści się w normie, a Toyota jest pod tym względem dosyć słynna, że lubi łyknąć. Nie ma siły - silnik musi zużywać olej - byle nie za duzo.
W wątku o spalaniu ( faktyczne-spalanie-nx4-t1777-60.html) zaczęliśmy trochę o Ceramizerach - może "zainwestuj" - jest spora szansa, że silnik ograniczy branie oleju. W testach robionych na kopcących - więc zużywających olej silnikach po ceramizerze kopcenie spadało więc branie oleju też.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Re: Podnoszący się poziom oleju

Post autor: mlodyksiegowy » 02 lut 2022, 17:25

Zibi70 pisze:
02 lut 2022, 16:48
To niestety - albo stety wszystko mieści się w normie, a Toyota jest pod tym względem dosyć słynna, że lubi łyknąć. Nie ma siły - silnik musi zużywać olej - byle nie za duzo.
W wątku o spalaniu ( faktyczne-spalanie-nx4-t1777-60.html) zaczęliśmy trochę o Ceramizerach - może "zainwestuj" - jest spora szansa, że silnik ograniczy branie oleju. W testach robionych na kopcących - więc zużywających olej silnikach po ceramizerze kopcenie spadało więc branie oleju też.
Może jestem uprzedzony ale nie ufam tego typu dodatkom. Wychodzę z założenia że kluczowe to wymiana oleju a silnik powinien chodzić tego typu specyfików.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Podnoszący się poziom oleju

Post autor: Zibi70 » 02 lut 2022, 18:30

Jesteś uprzedzony ;)

Ludzie nie maja skrzydeł - nie powinni latać i nie mogą przemieszczać się z prędkością 100km/h (a przy wypalaniu GPF nawet 140). Nie biegają tak szybko ;)
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Podnoszacy sie poziom oleju

Post autor: daniel.tucson4 » 02 lut 2022, 19:34

Zibi70 pisze:
01 lut 2022, 22:30
Jeśli większość to trasa, nie powinno być mowy o zimnych startach i niedogrzaniu silnika - chyba, że mu się często włącza żeglowanie i jednak nie grzeje się jak należy. To faktycznie niepokojące. Kolejny temat, który zaczyna być symptomatyczny. W Twoim przypadku trudno to wytłumaczyć uwarunkowaniami eksploatacyjnymi. Pozostają wadliwe pierścienie uszczelniające - nie spełniające swojej funkcji, niepoprawnie pracujące, lub nieszczelne wtryski. Zgłaszaj to nie czekając do ASO i nie wychodź bez pisemnego potwierdzenia zgłoszenia, cokolwiek by nie wymyślili. Takie rzeczy mogą mieć poważny wpływ na silnik i jego trwałość.
NX4 - golasy GPF, hybrydy OLEJ :arrow: A miało być tak pięknie... :?

mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Re: Podnoszący się poziom oleju

Post autor: mlodyksiegowy » 14 lut 2022, 23:41

mlodyksiegowy pisze:
02 lut 2022, 11:00
Tucson NX - do 3 tys raczej nie było zużycia oleju (ale nie weryfikowałem jakoś skrupulatnie), teraz mam około 6tys i na miarce ubyło jakieś 0,1-0,15 litra - na chwilę obecną obserwuje tym bardziej, że ostatnio byłem w górach (wiadomo autostrada, wyższe prędkości obrotowe silnika, komplet pasażerów + box na dachu) - zobaczymy co będzie dalej. Nie mniej jak ASO wymieniało mi olej na 3tys to pan z serwisu powiedział takie zdanie "oby nie zużywał oleju" tak jakby z kontekstu wynikało że coś jest na rzeczy. No ale nic 5lat gwarancji zobaczymy co będzie, choć niestety jeśli się nie przekroczy wartości z instrukcji zbyt wiele nie da się z tym zrobić
Prostuje - wczoraj sprawdzałem na równym oleju jest tyle ile było na 3 tys - więc póki co nie raczy się nim (obecny przebieg około 6,8 tys km), chyba że przybywa

kemyz
Twórca
Posty: 156
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:08
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson NX4; Hyundai Tucson TLe 1,6 TGDI Premium, 4WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Polar White, Micron Grey

Re: Podnoszący się poziom oleju

Post autor: kemyz » 25 lip 2022, 16:51

Dziś byłem na przeglądzie gwarancyjnym rok/15000- na zgłoszoną kwestię podnoszenia się poziomu oliwy, otrzymałem taką oto prawdę objawioną :-))
Obrazek

1misiek1
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2021, 8:39
Lokalizacja: Pl
Twój samochód: Brak
Napęd 4x4: Tak
Kolor: Biały

Re: Podnoszący się poziom oleju

Post autor: 1misiek1 » 25 lip 2022, 17:19

Mniej wiecej to samo uslyszalem w swoim serwisie. Hyundai pracuje nad rozwiazaniem i prosza o cierpliwosc.

Natomiast jezeli chodzi o podnoszacy sie poziom oleju to teraz latem problem nie wystepuje. Zima podejrzewam ze powroci...

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu