Tucson TL
Hyundai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Opinie o Hyundai Tucson TL 2015-2020 ciekawostki - subiektywne oceny użytkowników.
Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Hyundai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Post autor: Tucson » 22 sie 2016, 22:19

No właśnie, co wybieracie i dlaczego?
Ja zdecydowałem się na silnik benzynowy bez turbo - jestem miło zaskoczony. Jednostka jest bardzo elastyczna, do jeżdżenia po mieście w sam raz, a na trasę bez szaleństw. Autem będzie jeździć w większości moja żona. Ja użytkuję S-klasę Mercedesa - na trasy o wiele wygodniejsze auto niż Tucson.

samsung19
Weteran
Posty: 274
Rejestracja: 24 wrz 2016, 15:23
Lokalizacja: ---
Twój samochód: ---
Kolor: ---

Re: Hyuindai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Post autor: samsung19 » 24 wrz 2016, 15:27

Dla mnie diesel , słabsza benzyna niestety jak dla mnie jest zbyt słaba

wrobel

Re: Hyuindai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Post autor: wrobel » 25 wrz 2016, 17:42

Przed zakupem testowałem 1.6 GDi (132KM) i 2.0 CRDi (136KM) - jak dla mnie wszystkie "za słabe" - dlatego wybrałem 1.6 T-GDI (177KM). Moje poprzednie auto mam w dieslu (2.0 HDI) i niestety po 6 latach do wymiany filtr cząstek stałych i dwumasa (wiadomo jaki koszt). Obecnie robię jakieś 15k km rocznie, głównie po mieście (i to krótkie odcinki), a to nie wróży dobrze dla diesla - dlatego wybrałem benzynę.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Hyuindai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Post autor: Tucson » 25 wrz 2016, 18:54

Dokładnie tak jak piszesz, dlatego też nie chciałem dizla żadnego. Dla naszych przebiegów 10-15kkm w roku (żona jeździ z dziećmi) w mieście głównie, stwierdziliśmy, że wystarczy w zupełności zwykłe 1.6. W trasie owszem, mół jak cholera :) z zapakowanym bagażnikiem, 2 osoby + 2 dzieci - nie da się poszaleć tym autem i może nawet lepiej - nie będę zbierał mandatów :)
Pewnie że chciałoby się 1.6TGDI z automatem i szyberdachem z napędem 4x4 - ale to też już niestety budżecik trzeba mieć zgoła inny :) - dla naszego użytkowania musi starczyć 1.6 i myślę że... starcza.

wrobel

Re: Hyuindai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Post autor: wrobel » 25 wrz 2016, 19:26

Do spokojnej jazdy 1.6 GDi jest jak najbardziej ok. Co do automatu i szyberdachu, to automatów po prostu nie lubię, a panoramiczny dach mam w moim "starym" samochodzie i uwierz mi - przez te 6 lat odsłoniłem go może z 10 razy :lol: . Niby jest szyba atermiczna (czy jak to się tam nazywa), ale w lecie i tak grzeje w głowę, a w ziemie i tak nic nie widać bo albo mokry/zaszroniony/oblodzony - wiec sobie darowałem. Ale za to zaszalałem z innymi dodatkami - dokupiłem pakiet bezpieczeństwo, elektryczną klapę, 4WD i połowę katalogu z akcesoriami :twisted:

cinek1

Re: Hyuindai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Post autor: cinek1 » 25 wrz 2016, 20:57

Ja zakupilem zwykle 1.6 jako ze szalec na drodze czlowiek wyrosl heee pozatym koszty zakupu tgdi za duza doplata a diesel odpadl w przedbiegach po miescie bym go zapchal pewnie za szybko

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Hyuindai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Post autor: Tucson » 26 wrz 2016, 8:32

Też chciałem domówić do swojego elektryczną klapę, ale do 1.6GDI nie występuje. Generalnie uważam, że Hyundai troche zaspał i nie można skonfigurować sobie auta pod siebie w 100%. Pasuje mi 1.6GDI ale nie mogłem wziąć 19 felg, nie mogłem wziąć elektrycznej klapy i szyberdachu i automatu. Fakt że pewnie cena tych dodatków + cena auta wygenerowałaby większą kwotę niż za 1.6TGDI :) - ale fakt jest faktem... bez sensu trochę. Hyundai nie chce ode mnie pieniędzy - dziwne? :) Generalnie na pewno domówiłbym elektryczną klapę pomijając resztę wymyślonych dodatków - ale nie dało się niestety. Szyberdach jest spoko jak masz małe dzieci - u mnie jazda z dwójką z wyłączoną klimą ostatnio przy temperaturze 28 stopni była nie do zniesienia - w środku taki upał że człowiek zasypia. Włączenie klimy na 26 stopni tylko spowodowało że wszyscy w czwórkę dostaliśmy zapalenia gardła za parę dni po takiej podróży.

wrobel

Re: Hyuindai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Post autor: wrobel » 26 wrz 2016, 9:28

Polityka Hyundaia jest faktycznie trochę dziwna. Ja chciałem usilnie odmówić skórę na siedzenia, ale nie i koniec, nie da się :cry: Skóra jest tylko w wersji premium, no to mówię, że ok wezmę premium (bo cena mojego style z dodatkami była podobna) ale z manualną skrzynią, bo taka wolę. I co? Też nie, bo premium tylko w automacie :x
Stanęło na tym, mam style doposażona do praktycznie premium, a po odebraniu auta daje je do tapicera. Tylko trochę szkoda wentylowanych/elektrycznych siedzeń :(
Na pocieszenie dodam, że u innych marek jest podobnie. A testowałem mazda mx5, nissana x-traila, toyota rav4, honda CRV i Outlandera.

Eryk-Eryk
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Twój samochód: Kura :)
Kolor: jasny

Re: Hyuindai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Post autor: Eryk-Eryk » 27 wrz 2016, 18:30

Moim zdaniem mała moc przy takiej wielkości "budy" to jedynie jazda wokół komina :). Do czerpania przyjemności z jazdy to jedynie 177 lub 185 kucyków. A jeśli chodzi o ekonomiczna jazdę to jedynie w diesel. Benzynka przy dużych prędkościach autostradowych potrafi już troszkę wypić.

cinek1

Re: Hyuindai Tucson - diesel, gaz, czy benzyna?

Post autor: cinek1 » 29 wrz 2016, 20:20

Moc moca wiadomo tgdi jest fajne pamietajmy 100 kg ciezsze od zwyklego. A buda jak na suva 1370 kg mysle ze to malo a diesel 185 km pewnie ze 200 ciezszy a wiadomo masa ma znaczenie

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu