Tucson TL
Gwarancja

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson TL 2015-2020?
krisman

Gwarancja

Post autor: krisman » 08 gru 2016, 18:55

Witam
Dostałem książkę gwarancyjną w której nie ma TUCSONA (jest IX35)
Moim skromnym zdaniem jest to nie rzetelne podejście i w sumie nie wiem jakimi niby zapisami mam się kierować?
Np . zapis na stronie : http://www.hyundai.pl/Oferta/5_Lat_Gwarancji/

"5 lat gwarancji bez limitu kilometrów
Możesz pojechać na Księżyc i z powrotem, a twoja gwarancja wciąż będzie obejmować: silnik, skrzynię biegów, zawieszenie oraz układ hamulcowy. Gwarancja obowiązuje na terenie Unii Europejskiej dla wszystkich nowych osobowych samochodów Hyundai.** "
**Gwarancja poza terytorium RP nie dotyczy instalacji LPG, a w przypadku samochodu ograniczona jest do napraw usterek uniemożliwiających kontynuowania podróży lub ze względów bezpieczeństwa

sugeruje wyraźnie ,że na zawieszenie i układ hamulcowy też jest 5 lat gwarancji!(ograniczone zapisem z**)
a mi mówią że dwa i podpierają się książką ,która nie obejmuje tucsona
Co Wy na to?

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Gwarancja

Post autor: Tucson » 09 gru 2016, 6:56

Myślę że sprawa nadaje się do UoKiKu, rzecznika praw konsumentów etc. Jest 5 lat więc powinno być 5 lat gwarancji i nie ma bata że ma być inaczej!

kik

Re: Gwarancja

Post autor: kik » 09 gru 2016, 9:07

Ja przy podpisywaniu umowy dostałem wydruk warunków gwarancji, który w chwili odbioru samochodu musiałem podpisać i zostawić w salonie i tam już był Tucson.

krisman

Re: Gwarancja

Post autor: krisman » 09 gru 2016, 9:25

To znaczy masz te warunki czy nie masz?No bo gwarancję musisz mieć

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Gwarancja

Post autor: Tucson » 09 gru 2016, 9:32

Ja tak samo jak kik - Tucson i 5 lat gwarancji.

krisman

Re: Gwarancja

Post autor: krisman » 09 gru 2016, 10:25

Masz zapis w książce gwarancyjnej że 5 lat na zawieszenie? Bo mi przed chwilą potwierdzili że na zawieszenie 2 lata! Proszę o konkretny zapis z ksiazki możesz sprawdzić?

krisman

Re: Gwarancja

Post autor: krisman » 09 gru 2016, 10:42

Więc tak. Mam info że książeczki do Tucsona zostały wycofane , a w tamtych też był zapis o 2 latach na zawieszenie. Cóż będzie trzeba sprawę nagłośnić.Najpierw pisemne do dealera i centrali. Nie lubię jak ktoś podchodzi od "tylu"
Ponawiam prośbę o sprawdzenie zapisu dot.zawieszenia.U mnie elementy gumowo/metalowe końcówki tuleje itp.2 lata ,

Awatar użytkownika
Scooter80
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 03 lis 2016, 19:48
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Mircon Grey

Re: Gwarancja

Post autor: Scooter80 » 09 gru 2016, 12:01

U mnie też 2 lata...

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Gwarancja

Post autor: wąski » 09 gru 2016, 13:43

Witam

Dziś byłem w serwisie na regulacji klapy bagażnika i tu zdziwienie skasowano mnie 60 zł ta tą "usługę". Podobno jest zapis w gwarancji, że regulacja drzwi, itp. elementów jest darmowa tylko przez 6 m-cy. 60 zł to nie majątek więc już nie chciało mi się z nimi użerać i szukać zapisów. Czyli mamy super gwarancję 5 lat ale nie wiadomo na co...

krisman

Re: Gwarancja

Post autor: krisman » 09 gru 2016, 13:56

Dokładnie. Ściema totalna.W nissanie miałem 3podstawowej i 2 dodatkowe ubezpieczenie .Wymieniono mi wszystko bez gadania łącznie z wahaczami czy ławą.a tu 2 na zawieszenie 3 na radio 6mc na czynności regulacyjne wygląda ze tylko silnik że skrzynią zostaje.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu