Tucson NX4
Głośna praca zawieszenia?

Masz problem z układem kierowniczym lub zawieszeniem - Tucson NX4? Napisz tutaj.
lukasz.dudek79
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2021, 11:14
Lokalizacja: Poland
Twój samochód: Tucsun 1.6 GDI
Kolor: Panton black

Re: Głośna praca zawieszenia?

Post autor: lukasz.dudek79 » 22 maja 2022, 10:57

Wyjaśnij proszę dokładniej, co zrobiłeś?
Prześlij proszę jakieś fotki rozwiązania. Z góry dzięuję.

lukask
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2022, 20:13
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Głośna praca zawieszenia?

Post autor: lukask » 23 maja 2022, 20:10

Wrzucam zdjecia, nie ma tam nic specjalnego. Na jednym widac jak srodkowa klamra bezwladnie wisi i przy uskokach wydaje dzwieki delikatnego stukania. Na drugim widac, ze zwyczajnie ją zapialem i problem dziwnych dzwiekow zniknal ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lukasz.dudek79
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2021, 11:14
Lokalizacja: Poland
Twój samochód: Tucsun 1.6 GDI
Kolor: Panton black

Re: Głośna praca zawieszenia?

Post autor: lukasz.dudek79 » 23 maja 2022, 20:31

Witam
Dziękuję za informację, z tego, co widzę na zdjęciach, jesteś szczęściarzem, nie ma u Ciebie problemu z hałasowaniem w tylnej części zawieszenia.
To nie jest ten dźwięk, który dokucza mi i wielu innym użytkownikom HT NX4.
Mimo wszystko dzięki za fotki.

BINDING
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2022, 15:31
Lokalizacja: Gliwice
Twój samochód: 1,6 T-GDI 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Grafitowy

Re: Głośna praca zawieszenia?

Post autor: BINDING » 26 maja 2022, 0:00

Środkowa klamra nie musi dyndać. Chociaż i u mnie przez dwa tygodnie stukała w podsufitkę zanim się jej przyjżałem i ją poskładałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

vvindu
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 02 cze 2021, 2:34
Lokalizacja: Łódź
Twój samochód: Tucson 1.6 T-Gdi Hybrid 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Sunset Red

Re: Głośna praca zawieszenia?

Post autor: vvindu » 26 maja 2022, 18:55

Pozwolę sobie odpowiedzieć

Pukanie w Tucsonie należy odróżnić. My mówimy o głuchym niskim dudnieniu z prawej tylnej strony auta

Nie mylmy tego z

1. Klamra pasa
2. Tylnią klapa bagażnika

To nie to samo stukanie. Śmiem twierdzić ze praktycznie każdy Tucson ma tą wadę bo sam zdiagnozowałem i udowodniłem dwóm właścicielom ze im puka mimo ze twierdzili ze u nich nie (ja mam HEV 230, drugi był MHEV i kolejny zwykle 1.6 180km). Z czym się to wiąże ? To proste nie każdy ma taki sam słuch, nie każdy potrafi ocenić zy ten dźwięk jest naturalny czy nie, nie wszyscy słyszą równie dobrze te same tony. Żeby mieć totalna jasność należy znaleźć Trelinke najlepiej płaska i przejechać się z nią bardzo wolno i wtedy jest się w stanie wyizolować dźwięk pukania z tylnej strony nawet dla tych którzy wcześniej nie zwracali na nie uwagi.

Skąd wiem o tym. To proste . Trafiłem na przemilego Pana który w połączeniu z moja spolegliwością w temacie zalecił wymianę amortyzatora (pewnie jako podkładka dla dalszych działań) która niestety nie pomogła, ale pokazał mi tez pismo na okoliczność wymiany informacji między HMP a ASO, z którego wynikało ze obie strony znają problem, określili je jako „problem konstrukcyjny” co jest niepokojące w mojej ocenie bo nie świadczy to o szybkim rozwiązaniu problemu a gwarancja mija…. Pismo tez sugerowało ze to problem globalny a wiec nie co 100 Tucson. Czekam dalej na rozwiązanie problemu.

ASO obecnie twierdzi Ze podobno rozwiązanie problemu już istnieje aczkolwiek Hyundai pracuje nad implementacja rozwiązania

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Głośna praca zawieszenia?

Post autor: daniel.tucson4 » 26 maja 2022, 23:40

vvindu pisze:
26 maja 2022, 18:55
...

ASO obecnie twierdzi Ze podobno rozwiązanie problemu już istnieje aczkolwiek Hyundai pracuje nad implementacja rozwiązania
Czyli np. u mnie nie stuka, Ty wsiądziesz do mojego, przejedziesz i powiesz, że jednak stuka :?: :?

Przyjmijmy, że jest wada konstrukcyjna :arrow: ale wszystkich NX4 czy jakiejś partii :?:

Jak dojdą, że będzie to kosztowne dla nich, to puszczą zdartą płytę, że nie wpływa to na bezpieczeństwo i/lub że to cecha modelu :shock: :idea: Męczące są te korespondencje z HMP ;)

vvindu
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 02 cze 2021, 2:34
Lokalizacja: Łódź
Twój samochód: Tucson 1.6 T-Gdi Hybrid 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Sunset Red

Re: Głośna praca zawieszenia?

Post autor: vvindu » 27 maja 2022, 0:18

Tak jak ci napisałem. Nie każdy jest w stanie wychwycić to stukanie i nie pisze tego złośliwie ale dwa przypadki udowodniły ze tak jest.

Dlaczego przejdziesz się z jednym serwisantem i powie tak masz racje stuka a drugi powie że nic nie słyszy „jeździć obserwować”. Częściowo to może być zwalanie winy na klienta oczywiście i problemu ale bardzo często faktycznie ciężko coś zdiagnozować dopóki nie wali tak jakby auto się rozlecieć.

Problem jest zasadniczo dziwny bo zależy od temperatury (teraz latem ciężko to zaobserwować gdzie indziej niż jedynie na trelince a zima gdzie auto zamknięte z każdej strony przy -15 wali na wszystkim nawet pęknięciu w jezdni), zależy od amortyzatora, po wymianie na nowy dźwięk się u mnie zmodyfikował), na kołach 18’ jest dużo mniej upierdliwy niż na 19’, wg. Pisma „miska” amortyzatora uderza o element karoserii i to by się zgadzało. Zima guma tulei, oprzyrządowania amora jest twarda i mniej amortyzuje a latem zdecydowanie lepiej. Zastanawia mnie fakt co jest z prawej strony auta innego niż z lewej powodujące takie doznania dźwiękowe. Nie chce mi się wierzyć ze ktoś po prostu pomylił się w wyliczeniach projektu np o 1cm i to jest powodem …. Chętnie bym się twoim autem przejechał i zaraz po tym moim nie powiem :)

redlumek
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2022, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: Hybrid Plug-in Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Teal

Re: Głośna praca zawieszenia?

Post autor: redlumek » 28 maja 2022, 0:18

Masz ECS? Opcja safety w platinium.
Ps chodzi o elektryczne sterowanie zawieszeniem

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Głośna praca zawieszenia?

Post autor: daniel.tucson4 » 30 maja 2022, 12:41

Dokładnie :!: W ASO poinformowali, że fala dziwnych stuków to tylko w zawieszenie ECS. Reszta - w dużej mierze - to półka styropianowa, klapa, klamry pasów.

Awatar użytkownika
arczi901
Weteran
Posty: 202
Rejestracja: 13 wrz 2021, 18:41
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 TGDi
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: Głośna praca zawieszenia?

Post autor: arczi901 » 30 maja 2022, 16:18

Kurka mam chyba ECS ale nie zaobserwowałem takiego zachowania w aucie. Może to wina ekscytacji po odbiorze bo odbierałem we wrześniu.
Wersja AWD platinu z pakietem nline z tego co widzę to ma ECS

Sent from my M2103K19G using Tapatalk


ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu