Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Piorko873
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 14 gru 2021, 20:07
Lokalizacja: Elbląg
Twój samochód: 1.6 T-GDI, 4WD, 230KM PLATINUM, N-LINE, + SUN, SEATS
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Shimmering Silver

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Piorko873 » 14 gru 2021, 21:13

Zaczyna być to irytujące. Pozwoliłem sobie przed chwilą przeczytać od deski do deski UMOWE NA ZAMÓWIENIE POJAZDU podpisaną 31.07. Pięknie napisana! Idealnie dla dilera. Krzywdy sobie nie da zrobić.
Tak naprawdę obserwując rynek nie liczyłem tak do końca że pojazd będzie do końca roku. Ale PH szedł w zaparte że w systemie nie ma żadnego zagrożenia i w grudniu będzie. Czy ktoś wie może do jakich danych przedstawiciel handlowy ma dostęp. Czy faktycznie widzi on kiedy pojazd wejdzie na linie produkcyjną? Bo z głosu w rozmowie telefonicznej dało się wyczuć że mogę długo jeszcze czekać na samochód.

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pedr » 14 gru 2021, 21:24

U mnie codziennie to inna informacja. W tym roku na pewno już nie będzie ale w dalszym ciągu nie wiadomo czy będzie rocznik 2022 czy 2021. Ja się zastanawiam kiedy oni zlikwidują ten zator i będą produkować na bieżąco. Jeśli ja jeszcze czekam na zamówienie z kwietnia to co z tymi wszystkimi, którzy zamówili później, nie wspominając o aktualnych klientach. Chyba, że się wszyscy zniechęcili długim czasem oczekiwania, zrezygnowali i nie zamawiają aktualnie Tucsona ;)

Syriusz1969
Twórca
Posty: 162
Rejestracja: 05 sie 2021, 22:39
Lokalizacja: Czersk
Twój samochód: 1,6 TGDI hybryd 230KM Platinum N-line
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Red sun

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Syriusz1969 » 14 gru 2021, 21:28

Raczej ma solidny wglad.tylko zalezy co chce nam pokazac.ja juz chyba sobie odpuscilem.nie ma sensu sie denerwowac.zrobia to bedzie.poprostu rozwalili mnie ta HOMOLOGACJA.poprzednio podczas rozmowy dealer byl zdziwiony ze jaka homologacja?to jak juz to moze dotyczyc aut wyprodukowanych w 2022.teraz jesli nawet auto dotrze 30.12.2021do salonu to on nie moze mi go wydac bo nagle auto weszlo w rok katalogowy 2022.i nic to ze bedzie wyprodukowane w 2021.jaja jakies i tyle.

Syriusz1969
Twórca
Posty: 162
Rejestracja: 05 sie 2021, 22:39
Lokalizacja: Czersk
Twój samochód: 1,6 TGDI hybryd 230KM Platinum N-line
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Red sun

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Syriusz1969 » 14 gru 2021, 21:31

Dodatkowo salony bezustannie daja ogloszenia i zapraszaja do zawierania umow.pelno tego np na OLX

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 956
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 14 gru 2021, 21:34

Jedna rzecz, to to, co tam może podejrzeć, a druga, to to, co chce nam powiedzieć.
Wszelkie 100% zapewnienia, gwarancje i pójście w zaparte są warte tylko co kot nasr... napłakał.
Niestety wystarczy jeden czy dwóch "cfaniaczków" i potem cierpi na tym opinia także tych uczciwych handlowców (czasem tacy się zdarzają). Generalna zasada w tym fachu i w tych czasach jest taka, że nie ma żadnych zasad.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pedr » 14 gru 2021, 21:39

Sprzedawca udostępniał mi info z portalu dla dealerów - ale co z tego jeśli daty produkcji w tym systemie nie pokrywały się z rzeczywistością. Tak jak piszecie był październik, listopad, grudzień a teraz już nawet nie proszę o te aktualizacje.

Piorko873
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 14 gru 2021, 20:07
Lokalizacja: Elbląg
Twój samochód: 1.6 T-GDI, 4WD, 230KM PLATINUM, N-LINE, + SUN, SEATS
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Shimmering Silver

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Piorko873 » 14 gru 2021, 22:09

Mi chodziło przede wszystkim o to czy widzi termin wejścia na linie produkcyjna bez względu na to czy będzie to termin prawdziwy czy nie. Pytam ponieważ nigdy nie padł z jego ust żaden termin. Jedyne co zapewniał ze auto będzie w połowie grudnia. A czytając wasze posty widzę ze znaliście domyślna datę produkcji. Dlatego wydaje mi się ze mój termin był i jest bardzo odległy i zostałem po prostu oszukany😡

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pedr » 14 gru 2021, 22:18

Piorko873 pisze:
14 gru 2021, 22:09
Mi chodziło przede wszystkim o to czy widzi termin wejścia na linie produkcyjna bez względu na to czy będzie to termin prawdziwy czy nie. Pytam ponieważ nigdy nie padł z jego ust żaden termin. Jedyne co zapewniał ze auto będzie w połowie grudnia. A czytając wasze posty widzę ze znaliście domyślna datę produkcji. Dlatego wydaje mi się ze mój termin był i jest bardzo odległy i zostałem po prostu oszukany😡
Widzi informacje o zakończeniu produkcji, transporcie i dostawie do siebie na plac. Poproś o zrzut ekranu z tego systemu i numer Twojego zamówienia (abyś nie dostał jakiegoś innego)

mars-forever
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2021, 14:27
Lokalizacja: Zielonki
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD EXECUTIVE
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Silky Bronze / Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: mars-forever » 15 gru 2021, 9:50

Umowa z 7 maja - obecnie termin produkcji koniec stycznia 2022 r. Cena ma być taka jak na umowie.

Jakieś samochody pojawiają się u dilera z marca/kwietnia.

Podobno im bardziej wypasiony samochód, tym dłużej się czeka.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1222
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 15 gru 2021, 13:26

mars-forever pisze:
15 gru 2021, 9:50
Umowa z 7 maja - obecnie termin produkcji koniec stycznia 2022 r. Cena ma być taka jak na umowie.

Jakieś samochody pojawiają się u dilera z marca/kwietnia.

Podobno im bardziej wypasiony samochód, tym dłużej się czeka.
Tak, wypas wymaga więcej półprzewodników no i zapewne mają niedostatki baterii do hybryd... :arrow: a, że moda na hybrydy... to ja już odebrałem w piątek swojego "golasa" 150 KM, w Executive. Też zamówiłem jeszcze jednego, ale 5 dni później tj. 26 lipca br. 150 konne, ale w Platinum, i do odbioru w styczniu... Cierpliwości chłopaki - WARTO 8-) :idea:

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu