Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 05 lis 2021, 13:51

Umowa to umowa. Nie wyobrażam sobie, że zamawiam coś na 100 zł, a przy odbiorze u kuriera płacę 120 zł :shock:

Nie ma mowy na żadne krętactwo, to jest business, ale z zasadami, nie żaden pchli targ 8-)

Hyundai czy ASO da sobie radę... Zwłaszcza, że pan premier i prezes NBP mówili, że I kwartale wszystko będzie wracać do dobry 8-) 8-) :lol:

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Amat » 05 lis 2021, 14:16

daniel.tucson4 pisze:
05 lis 2021, 13:51

Hyundai czy ASO da sobie radę... Zwłaszcza, że pan premier i prezes NBP mówili, że I kwartale wszystko będzie wracać do dobry 8-) 8-) :lol:
Uf to już się nie boję 😃
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 05 lis 2021, 14:33

Amat pisze:
05 lis 2021, 14:16
Uf to już się nie boję 😃
:D Skoro tak powiedzieli, to do lakiernika stare auto, a hajs ulokuję w... skarpety :!: :idea: :lol:

Jol_a
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 sty 2020, 11:39
Lokalizacja: Wroclaw
Twój samochód: 1.6 GDI (132KM) Style 2WD
Kolor: Stellar blue

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Jol_a » 05 lis 2021, 14:39

daniel.tucson4 pisze:
05 lis 2021, 14:33
:D Skoro tak powiedzieli, to do lakiernika stare auto, a hajs ulokuję w... skarpety :!: :idea: :lol:
babcia mowi, ze w skarpety nie, bo myszy albo mole zjedzą. trzeba w smalcu zatopić :D

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 05 lis 2021, 15:04

Jol_a pisze:
05 lis 2021, 14:39
babcia mowi, ze w skarpety nie, bo myszy albo mole zjedzą. trzeba w smalcu zatopić :D
Szmal + smalec = Pomazankove (czyli nawet to prowadzi do Czech czyt. Nosovice) :D

Valigora1
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 06 lis 2021, 22:58
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 T-GDI HEV 230km Platinum
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Valigora1 » 06 lis 2021, 23:21

Witajcie,

To mój pierwszy post, witam wszystkich. Z racji wyboru nowego samochodu przekopałem się przez wszystkie posty tego wątku co pomogło mi podczas wyboru i kupna nowego samochodu. Mam Nissan Qashqai 4 letni i właśnie wykupiłem go z leasingu. Szukałem w jego miejsce nowego samochodu i rozpatrywałem dwa modele RAV4 i Tucsona obydwa w hybrydzie (Qashqai odpadł bo ma tylko miękka hybrydę). Ostatecznie RAV4 2.5 hybryda w wersji Selective odpadł po jeździe próbnej (słaba dynamika silnika, słabe prowadzenie, słabe przyspieszenie) i wygrał Tucson 2WD hybryda 230 km Platinum + Leather + Safety kolor polar white dach phantom black. Trochę zabawy było z szukaniem takiego samochodu po Polsce i potem śmieszne negocjacje cenowe (ale mam m.in rabat 8% dla grup zawodowych). Udało się zamówiłem samochód w Lublinie 28.10.2021 r. ponoć był zamawiany wcześniej i ma być produkowany w grudniu ale w zamówieniu jest napisane MY22 i dostawa do konca marca 2022 r. zapłaciłem 2.000 zł. zadatku. Mi sie nie spieszy bo musze poczekac 6 miesiecy ze sprzedaża poprzedniego. Qashqai ma 4 lata ale ceny rynkowe wynoszą mniej więcej tyle co zapłaciłem na fakturze wiec byc moze doplace tylko roznice do ceny nowego a kupując teraz uniknę podwyżek w następnym roku (w jednym salonie sprzedawca spekulował ze ceny za rok beda wyzsze o 5% i 5% bedzie mniej rabatu czyli podwyzka razem 10%). Przed Nissanem mialem I30 z którego byłem zadowolony ciekawe jak będzie teraz.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 09 lis 2021, 9:49

Auto już JEST na składzie we Wrocławiu :!: Tyylko, że... zamówiłem 2 sztuki: ten co czeka 1.6 150 KM Executive Teal z 19 lipca br. zamieniłem później na wersję Platinum + Sun, a on systemowo 26 listopada ma być zakończony... Odpowiedzi na zamknięcie fabryki w Nosovicach w grudniu uzyskałem alla "pomidor". Czyli cieszyłem się kilkadziesiąt sekund, po czym kubełek zimnej wody, bo Pan nie "dowidział" tego późniejszego zamówienia :x

Nie będę tu oryginalny i napiszę tak: czekamy..., ale już z adrenaliną :P

dominikp24
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 15 paź 2021, 11:28
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Oczekuje na Tucson 2021 HEV 230KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: dominikp24 » 09 lis 2021, 13:30

Mój po zmianie salonu i wersji już czeka na placu w Pszczynie :). Tylko teraz oczywiście Arval coś namieszał i nie mam jeszcze gotowej umowy na nowe auto, więc na razie czeka na rejestrację, ale mam nadzieję, że do końca listopada już się uda wszystko zakończyć.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 09 lis 2021, 14:01

dominikp24 pisze:
09 lis 2021, 13:30
Mój po zmianie salonu i wersji już czeka na placu w Pszczynie :). Tylko teraz oczywiście Arval coś namieszał i nie mam jeszcze gotowej umowy na nowe auto, więc na razie czeka na rejestrację, ale mam nadzieję, że do końca listopada już się uda wszystko zakończyć.
Hej, kiedy zamawiałeś :?:

Co? Tak długo masz czekać, jeszcze jest 14 dni roboczych listopada? To tak długo trwa rejestracja - jaki jest limit max dni?

dominikp24
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 15 paź 2021, 11:28
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Oczekuje na Tucson 2021 HEV 230KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: dominikp24 » 09 lis 2021, 15:24

daniel.tucson4 pisze:
09 lis 2021, 14:01
Hej, kiedy zamawiałeś :?:

Co? Tak długo masz czekać, jeszcze jest 14 dni roboczych listopada? To tak długo trwa rejestracja - jaki jest limit max dni?
Mój pierwotny samochód był przesuwany cały czas, więc zacząłem szukać po ogłoszeniach czy coś podobnego nie stoi/jedzie do jakiegoś salonu. 30 września udało się w Pszczynie zarezerwować samochód z nadanym VINem, który już był w transporcie (ta sama konfiguracja -230KM AT, Platinum, inny kolor i bez N-Line). Problemem było to, że na stary miałem już podpisana umowę z Arvalem, wpłaconą kaucję itp., stąd trzeba było składać od nowa wniosek i przenosić tą kaucję, a teraz okazało się, że ktoś w Arvalu przekazał analitykom, że tamto poprzednie zamówienie zostało już przez Arval opłacone, więc zanim się to wyjaśni wszystko, to pewnie dostanę umowę do podpisania w przyszłym tygodniu. Musi być wersja papierowa, więc będę musiał odesłać ją do Pszczyny do salonu, żeby nie jechać 4h w jedną stroną złożyć jeden podpis, więc liczę cały przyszły tydzień na tą procedurę. Rejestracja rozpocznie się dopiero po załatwieniu tych formalności, a na nią liczę kolejny tydzień i w ten sposób robi nam się koniec listopada :) Sam samochód dzisiaj dotarł do salonu i czeka już na placu :).

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu