Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 953
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 03 lis 2021, 18:31

pitbolo pisze:
03 lis 2021, 18:10
Przy tak długim czekaniu to załapiemy sie na czarne skrzynki w samochodach ,one chyba od czerwca 2022 roku.
Nie koniecznie.

"Od maja 2022 r. wszystkie nowe modele samochodów, a od maja 2024 r., wszystkie nowe auta będą musiały być wyposażane w szereg urządzeń. Wśród nich znajdą się rejestratory danych na temat zdarzeń, czyli EDR. Komisja Europejska właśnie przedstawiła projekt rozporządzenia, które określi zakres zbieranych przez czarne skrzynki danych."

źródło: https://autokult.pl/42787,czarne-skrzyn ... da-dzialac
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1037
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Speedor » 03 lis 2021, 18:35

A jeszcze 3 lata temu dzwoniłem po dealerach i po 30minutach znalazłem wymarzony w białym kolorze. Teraz jakieś chore czasy nastały.

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Amat » 03 lis 2021, 18:41

Teraz to tylko dużo zdrówka życzyć, terminy jak do kardiologa 😃🥳
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

Buczacznik
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:48
Lokalizacja: Lubuskie
Twój samochód: Hyundai Tucson NX4 , Executive , 1.6 GDI 150 KM , 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Phantom Black

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Buczacznik » 03 lis 2021, 18:49

Pedr pisze:
03 lis 2021, 18:13
A jest taka opcja? Nie dosyć, że każą Ci tyle czekać to jeszcze mieliby podnieść cenę?
Ja mojemu sprzedawcy zadałem takie pytanie czy jak by się okazało że te auto będzie za " dwa lata " to czy ustalona cena zostanie nie zmieniona . W odpowiedzi usłyszałem że na 100 % zostanie taka jak została wpisana w umowę

wojciechu
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 25 sie 2021, 15:01
Lokalizacja: śląsk
Twój samochód: TL
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: wojciechu » 03 lis 2021, 22:25

Ja mam jeszcze jedna teorie. Aktualnie zaczęła się produkcja nowej Kii Sportage. W dużym stopniu to auta złożone z tych samych komponentów. Na starcie musza mieć dużo aut pokazowych, do testów dla dziennikarzy itd. Wiec żeby je sprawnie wyprodukować mogli przesunąć cześć komponentów z hyundaia, a konkretniej przeznaczonych do aut na które czekamy.

pitbolo
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2021, 11:33
Lokalizacja: mazowieckie 15.06 zamowienie
Twój samochód: TUCSON Hybrid Platinum 1.6 T-GDI HEV A 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: pitbolo » 03 lis 2021, 23:17

Powinni wprowadzić opcje kupna samochodu za 3,4 i 5 lat. Osobiście bym zamówił taki pojazd np. latający z samoładowaniem za 5 lat tak maks do 150 metrów od ziemi(a drugi bardziej wymyślny wodno-powietrzny za 10 lat i tez oczywiście z samoładowaniem), pozdrawiam oczekujących i panowie wytrwałości, kiedyś te fury będą u nas na podwórku ,cierpliwość zaostrza apetyt.
ps. im dłużej czekamy tym więcej błędów i usterek naprawią :D :D

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Amat » 04 lis 2021, 11:43

Info z salonu z ostatniej chwili. Tucsony przestały spływać do salonów. Z hybrydami jeszcze gorzej. Już dawno na lawecie nie widzieli. Spływają i30 i i20. Mój (z lipca) może w grudniu na produkcję?? Ale raczej przyszły rok. Faaaaajne?. Podobno wszystkie stare zamówienia mają być realizowane po cenach z umowy. Ponoć taka gwarancje dostały salony
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

Pietrow
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2021, 8:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 2 WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Pietrow » 04 lis 2021, 12:16

Amat pisze:
04 lis 2021, 11:43
Info z salonu z ostatniej chwili. Tucsony przestały spływać do salonów. Z hybrydami jeszcze gorzej. Już dawno na lawecie nie widzieli. Spływają i30 i i20. Mój (z lipca) może w grudniu na produkcję?? Ale raczej przyszły rok. Faaaaajne?. Podobno wszystkie stare zamówienia mają być realizowane po cenach z umowy. Ponoć taka gwarancje dostały salony
Potwierdzam. Mam również info z salonu. Mój samochód zamówiony w czerwcu przesunięty na produkcję na I kwartał 2022 r. (: Zamówienie realizowane po cenie podpisanej w umowie.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 04 lis 2021, 12:22

W sumie przy takim "cyrku", to już wiele rzeczy może się stać... salony też czekają na gro zamówionych pojazdów, w tym czasie nie generują odpowiedniego dochodu, a muszą ponosić swoje koszty i tak, to staje się realne, że mogą coś pokombinować w bieżących umowach, np. rabatów już nie dają, też mogą się skusić na edycję ceny etc., a następny po tych perturbacjach kupi, z tego co my zrezygnowaliśmy, bo jest nisza w podaży, salony wszystkie opustoszałe. O zimówkach gratis i nawet netto to nie marzę. Sam sobie kupię w tym oczekiwaniu, żeby mieć jakieś koszty w danym miesiącu.
Wiecie, co te urzędasy z Brukselki to za dużo myślą o motoryzacji: inwigilacja na całego opakowana w nowoczesność i bezpieczeństwo. Inwigilacja to nie zawsze nowoczesność ;) :!:
Elektryki to poroniony pomysł walki z globalnym ociepleniem. Trwałość baterii, i ich produkcja oraz wygenerowanie prądu do wtyczek opartym na elektrowniach węglowych to błędne koło. Bogaty ma garaż, fotowoltaikę i kasę na pojazd EV to będzie jeździł uśmiechnięty. Myślę, że naprawdę "zielonymi" pojazdami byłby napędzane z paneli foto na dachach oraz silniki elektryczne rekuperujące energię z rotacji kół i hamowania - takie perpetum mobile.
A ja i może część z Was, na Orlen, 7 zł na litr iiii... wokół "osiedla" :lol: --> :(

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1205
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 04 lis 2021, 12:27

Pietrow pisze:
04 lis 2021, 12:16
Zamówienie realizowane po cenie podpisanej w umowie.
Ale łaska ;)
Kciuki, by tak było! Ale może być tak jak napisałem powyżej, Wild Wild West...

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu