Tucson NX4
Wyłączanie dopływu powietrza.

Jeśli masz problem z klimatyzacją lub ogrzewaniem - Tucson NX4, napisz tutaj.
Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Wyłączanie dopływu powietrza.

Post autor: daniel.tucson4 » 20 mar 2022, 10:38

Czy u Was też tak jest, że NIE MOŻNA BEZPOŚREDNIO wyłączyć doraźnie opcji dopływu powietrza (zarówno wewnętrznego - recyrkulacja, jak i zewnętrznego) :?:

Nie mogę go wyłączyć bezpośrednio poprzez ponowne naciśnięcie i powrotu do nawiewu opcji poprzedniej TYLKO :idea: :arrow: poprzez naciśnięcie przycisku trybu AUTO dany funkcja dopływu dopiero się wyłącza :!: :arrow: :?

arbi
Weteran
Posty: 334
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: Wyłączanie dopływu powietrza.

Post autor: arbi » 20 mar 2022, 12:26

U mnie działa normalne. Przycisk zamkniętego obiegu powietrza. Włączam i wyłączam.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Wyłączanie dopływu powietrza.

Post autor: daniel.tucson4 » 20 mar 2022, 17:19

No, to grubo mam :roll: :arrow: za 2 tygodnie jade do ASO na wymianę oleju to zgłoszę i brzęki sprzęgła... teraz jest cieplej i brzęczy jak najęty :( :(

Oczywiście dam chłopaki znać co i jak... poruszę też legendę GPF-u 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Wyłączanie dopływu powietrza.

Post autor: daniel.tucson4 » 23 mar 2022, 13:28

Jak naciskam przycisk AUTO to włącza mi się zawsze A/C + niebieska dioda. Pewnie to nienormalne :!: :?: Restartowałem infotainment i dalej doopaa :evil:

Będę zgłaszał za tydzień, jak wymiana będzie to pewnie czekania tyle co na nowy pojazd... masakra :roll:

mpek
Twórca
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:58
Lokalizacja: Włocławek
Twój samochód: 1.6 T-GDi Smart
Rok produkcji: 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Wyłączanie dopływu powietrza.

Post autor: mpek » 23 mar 2022, 21:44

Przy włączaniu auto włącza się również klima. Niebieska dioda sygnalizuje pracująca klimatyzację.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Wyłączanie dopływu powietrza.

Post autor: daniel.tucson4 » 23 mar 2022, 23:08

Tak... ale jak stopniujesz AUTO o 1..2..3 to (dioda pomarańczowa) włącza się A/C :!: przy każdym naciśnięciu...na niebieski :!: :roll:

Pietrow
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2021, 8:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 2 WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Wyłączanie dopływu powietrza.

Post autor: Pietrow » 24 mar 2022, 8:23

daniel.tucson4 pisze:
23 mar 2022, 23:08
Tak... ale jak stopniujesz AUTO o 1..2..3 to (dioda pomarańczowa) włącza się A/C :!: przy każdym naciśnięciu...na niebieski :!: :roll:
U mnie również przy włączeniu AUTO włącza się A/C. Do czego służy to stopniowanie w AUTO 1..2..3.., bo gdy to sobie przełączam to żadnej różnicy nie widzę?

Awatar użytkownika
arczi901
Weteran
Posty: 203
Rejestracja: 13 wrz 2021, 18:41
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 TGDi
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: Wyłączanie dopływu powietrza.

Post autor: arczi901 » 24 mar 2022, 8:40

daniel.tucson4 pisze:
23 mar 2022, 13:28
Jak naciskam przycisk AUTO to włącza mi się zawsze A/C + niebieska dioda. Pewnie to nienormalne :!: :?: Restartowałem infotainment i dalej doopaa :evil:

Będę zgłaszał za tydzień, jak wymiana będzie to pewnie czekania tyle co na nowy pojazd... masakra :roll:
To jest normalne zachowanie. Przecież AUTO oznacza automatyczne sterowanie nawiewami w aucie aby utrzymać zadaną temperaturę.
Działanie przycisku jest poprawne

z google
Przycisk "Auto" Do automatycznego działania klimatyzatora kliknij przycisk "Auto". Wskaźnik światła zapala się, aby wskazać, że wybrany jest automatyczny tryb pracy. W automatycznym działaniu klimatyzatora klimatyzator wybiera najbardziej odpowiednią prędkość obrotu wentylatora i przepływem powietrza w zależności od temperatury. Możesz użyć sterowania ręcznego, jeśli chcesz wybrać własne ustawienia.

Awatar użytkownika
arczi901
Weteran
Posty: 203
Rejestracja: 13 wrz 2021, 18:41
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 TGDi
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: Wyłączanie dopływu powietrza.

Post autor: arczi901 » 24 mar 2022, 8:41

Pietrow pisze:
24 mar 2022, 8:23
U mnie również przy włączeniu AUTO włącza się A/C. Do czego służy to stopniowanie w AUTO 1..2..3.., bo gdy to sobie przełączam to żadnej różnicy nie widzę?
Stopniowanie będzie zależeć w upalne dni. W zależności o biegu1/2/3 będzie sie szybciej lub wolniej schładzać auto. na 3cim biegu jak auto będzie stało w pełnym słońcu pod chmurką nawiewy będą chodzić praktycznie na maxa aby szybko schłodzić auto do zadanej temperatury

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Wyłączanie dopływu powietrza.

Post autor: daniel.tucson4 » 24 mar 2022, 9:55

Sorry Hyundai, ale jest to głupie :!: :arrow: w takim znaczeniu, że jak nie chcesz zimnego A/C (niebieska) i używasz aktualnie zwykłego nawiewu powietrza (pomarańczowa) i jeżeli chcesz stopniować AUTO nawiewami, to A/C włącza się kilkakroć, a my nie chcąc chłodu wyłączamy za każdym razem włączającą się klimę :arrow: sprężarkę i.... z tym w skali np. miesiąca wychodzi nawet kilkadziesiąt razy jak sprężarka się w pewien sposób zużywa, jak my tak walczymy... Powinna być opcja w MENU, aby to wyłączyć :arrow: nie ma :!:
U mnie mało tego, jeszcze częściej załącza się klima - niepotrzebnie - gdyż potencjalnie tu zdiagnozowaliśmy, że u mnie sterowanie nawiewami ZEWN. i WEWN. nie działa, gdyż nie chcą się wyłączać przez ponowne naciśnięcie :arrow: :arrow: tylko wyłączam przez naciśnięcie czego :?: :!: :arrow: :arrow: :arrow: tak :!: :lol: przycisku A/C :shock:

Tylko czekać, aż się klima zje...bye :evil:

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu