Tucson TL
Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
Pawel
Twórca
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
Kolor: Stargazing Blue

Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Post autor: Pawel » 03 sty 2017, 18:09

Czy Wam też przeszkadza zbyt niska częstotliwość wycierania wycieraczek w trybie AUTO? Nawet ustawienie regulatora w pozycji maksymalnej daje w rezultacie zbyt rzadkie wycieranie przy słabym deszczu.
Nie da się tego jakoś przeprogramować?
2016 Hyundai Tucson
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: Stargazing Blue
WERSJA : Style / dach panoramiczny / el. klapa / felgi 19''

kik

Re: Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Post autor: kik » 03 sty 2017, 18:46

Ja to raczej inaczej rozumiem. Mamy wariant z regulacją automatyczną tym samym przy tym położeniu dźwigni działa tylko automat. Wskazana przez ciebie regulacja szybkości pracy wycieraczek dotyczy regulacji ręcznej, której My nie mamy tak więc jej położenie nie ma żadnego wpływu na częstotliowść pracy w trybie autoamtycznym. Ja również mam dyskomfort w tym trybie pracy i chętnie używał bym ręcznej regulacji szybkości pracy, której niestety nie ma.

Pawel
Twórca
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
Kolor: Stargazing Blue

Re: Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Post autor: Pawel » 03 sty 2017, 18:52

kik, nie wiem czy Cie dobrze rozumiem. Chcesz powiedzieć że w wersji z czujnikiem deszczu regulator nie ma żadnego wpływu na częstotliwość w żadnym z trybów?

Instrukcja mówi że w trybie AUTO pokrętłem można regulować prędkość i moim zdaniem tak to właśnie działa, tylko że maksymalna prędkość jest zbyt niska.
2016 Hyundai Tucson
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: Stargazing Blue
WERSJA : Style / dach panoramiczny / el. klapa / felgi 19''

krisman

Re: Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Post autor: krisman » 03 sty 2017, 20:37

Dokładnie ,"suwak/pokrętło" zmienia częstotliwość ale w małym zakresie .W nissanie miałem tak ,że samo przekręcenie na inną częstotliwość powodowało wzbudzenie wycieraczek , a tu kicha. Mam zamiar z tym podjechać do ASO( w nissanie mi zmienili czułość więc i tu pewnie można .

kik

Re: Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Post autor: kik » 03 sty 2017, 20:41

Tak tak myślę. W trybie auto reaguje sensor deszczu i na to nie ma wpływu żadna regulacja. Zauważ, że w instrukcji są dwa rodzaje przełącznika wycieraczek i jeden z nich ma pozycję manual. Manetki typ a i b i my mamy a a tam nie ma regulacji manualnej pkt 3-125 instrukcji.

krisman

Re: Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Post autor: krisman » 03 sty 2017, 21:27

kik ,mamy regulację w manetce. Przełącznik z wzrastającą skalą i po to on jest.
str.3-123 pod obrazkiem opis

wrobel

Re: Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Post autor: wrobel » 04 sty 2017, 3:01

Dokładnie tak jak pisze krisman, a działa to tak, że jak jest ustawione na "maxa" to wycieraczki wycierają tak, jak im da sygnał czujnik deszczu. Jak będziesz zmniejszał prędkość to pomiędzy cykle zostanie dodane pewne opóźnienie - tym większe im bardziej "zmniejszysz" na manetce. Testowałem to przy dużym deszczu (w dzień) i wycieraczki zasuwały jak głupie przy ustawieniu na maxa, a jak zmniejszałem to właśnie pojawiało się opóznienie. Inna sprawa, że w nocy czasami czujnik nie reaguje idealnie. Tak samo przy lekkiej mżawce - ale w poprzednich autach miałem podobnie więc to przypadłość nie tylko hyundaia.

kik

Re: Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Post autor: kik » 04 sty 2017, 15:37

Moja wina moja wielka wina Panowie macie rację. Dziś dzięki opadom deszczo- śniegu sprawdziłem dokładnie działanie przełacznika i wyszło na Wasze :D

krisman

Re: Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Post autor: krisman » 04 sty 2017, 17:11

no i stawiasz browara :D

kik

Re: Wycieraczki - częstotliwość w trybie automatycznym

Post autor: kik » 04 sty 2017, 19:05

Oczywista oczywistość jak mówi klasyk. Ale najwcześniej w lipcu lub w sierpniu w drodze do Swinoujścia :D

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu