Tucson NX4
Tucson 4 - FACELIFT 2024 - co takiego będzie tej jesieni?

Opinie o Hyundai Tucson NX4 od 2020 - ciekawostki i subiektywne oceny użytkowników.
Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Tucson 4 - FACELIFT 2024 - co takiego będzie tej jesieni?

Post autor: daniel.tucson4 » 06 mar 2023, 22:59

Jak myślicie co będzie innego i "lepszego" w nowym Tucsonie 4 po lifcie:?: :D

Jakie są Wasze przypuszczenia a co chcielibyście by w nim było :?: :idea:

maciejm
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 03 wrz 2021, 9:22
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: hybrid
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: sunset red

Re: Tucson 4 - FACELIFT - co takiego będzie tej jesieni?

Post autor: maciejm » 07 mar 2023, 14:39

Co będzie nie wiem. Mnie brakuje hud-a.

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Tucson 4 - FACELIFT - co takiego będzie tej jesieni?

Post autor: kik » 07 mar 2023, 15:51

Myślę, że nowa będzie cena :D A dla mnie to bez znaczenia bo uważam ten samochód za kolejne wcielenie multiply. Ja czekam już na kolejną generację.

Awatar użytkownika
Dreaminalist
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: 05 kwie 2022, 18:17
Lokalizacja: Całe życie na lewym pasie ;)
Twój samochód: Tucson NX4E G4FP WMJ6 FWD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Metaliczny

Re: Tucson 4 - FACELIFT - co takiego będzie tej jesieni?

Post autor: Dreaminalist » 07 mar 2023, 16:18

Coś tam już można powiedzieć o wyglądzie polifta , na przykład na YT na kanale NYMammoth , czy 도도쇼츠 , są już
jakieś rendery. I wyglądają konkretnie .
Ale zaskoczony jestem tym , że więcej informacji można znaleźć w anglojęzycznym Internecie korzystając z Google ,
aniżeli ( korzystając z translatora ) po koreańsku , czy chińsku w Baidu , czy Yandex . A może to Ja
"nie umiejo" w azjatyckie internety :P
Ciekawe jest też to , że praktycznie jak na lekarstwo spyshots-ow . Niby tam są jakieś pojedyncze ... ale
to znaczy , że się tak dobrze kamuflują z testami , czy to, że intensywność testów jest niska ? :?

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Tucson 4 - FACELIFT - co takiego będzie tej jesieni?

Post autor: Zibi70 » 07 mar 2023, 19:57

Dreaminalist pisze:
07 mar 2023, 16:18
Ciekawe jest też to , że praktycznie jak na lekarstwo spyshots-ow . Niby tam są jakieś pojedyncze ... ale
to znaczy , że się tak dobrze kamuflują z testami , czy to, że intensywność testów jest niska ? :?
Ale co tu testować?
- Nowe przetłoczenia na blachach i kilka plastików na zewnątrz i wewnątrz - nie ma co cudować.
Poza tym...
- GPF jest super!
- Stukające zawieszenie - zastępuje metronom i nie pozwala kierowcy zasnąć (System Kontroli Skupienia).
- Odstające klapki wlewu paliwa - są takie designerskie - odważnie przełamują symetryczność bryły.
- Rosnący poziom oleju w silniku - jest super - właściciel może opchnąć nadwyżki i jeszcze zarobić.
- Brzęczące sprzęgło - nadaje silnikowi sportowy klang i pokazuje pazur.
- Trzeszczące konsole - właściciel może się poczuć jakby miał w samochodzie licznik Geigera - w obecnej sytuacji geopolitycznej - super gadżet!
- Że kradną na potęgę bo keyless ma gównozabezieczenia - to jest super - takiego dreszczyku emocji nie ma nikt poza właścicielami Tucsonów.

Słowem - cena w górę i do przodu 8-)
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Tucson 4 - FACELIFT - co takiego będzie tej jesieni?

Post autor: kik » 07 mar 2023, 20:21

Zibi70 pisze:
07 mar 2023, 19:57
Ale co tu testować?
- Nowe przetłoczenia na blachach i kilka plastików na zewnątrz i wewnątrz - nie ma co cudować.
Poza tym...
- GPF jest super!
- Stukające zawieszenie - zastępuje metronom i nie pozwala kierowcy zasnąć (System Kontroli Skupienia).
- Odstające klapki wlewu paliwa - są takie designerskie - odważnie przełamują symetryczność bryły.
- Rosnący poziom oleju w silniku - jest super - właściciel może opchnąć nadwyżki i jeszcze zarobić.
- Brzęczące sprzęgło - nadaje silnikowi sportowy klang i pokazuje pazur.
- Trzeszczące konsole - właściciel może się poczuć jakby miał w samochodzie licznik Geigera - w obecnej sytuacji geopolitycznej - super gadżet!
- Że kradną na potęgę bo keyless ma gównozabezieczenia - to jest super - takiego dreszczyku emocji nie ma nikt poza właścicielami Tucsonów.

Słowem - cena w górę i do przodu 8-)
Ma kolega zacięcie literackie i nie jest to z mojej strony sarkazm. Szacun chociaż pewnie dla posiadaczy to śmiech przez łzy.

Awatar użytkownika
Dreaminalist
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: 05 kwie 2022, 18:17
Lokalizacja: Całe życie na lewym pasie ;)
Twój samochód: Tucson NX4E G4FP WMJ6 FWD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Metaliczny

Re: Tucson 4 - FACELIFT - co takiego będzie tej jesieni?

Post autor: Dreaminalist » 07 mar 2023, 21:24

Zibi70 pisze:
07 mar 2023, 19:57
Poza tym...
... aaa no i jeśli to jest prawda i będzie miał grill jak w Palisade , to będzie więcej nie osłoniętych otworów , więc
dochodzi "pakiet chłodnica" ... a właściwie jej czyszczenie , albo i łatanie :shock:
;)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Tucson 4 - FACELIFT - co takiego będzie tej jesieni?

Post autor: daniel.tucson4 » 07 mar 2023, 23:19

kik pisze:
07 mar 2023, 20:21
Ma kolega zacięcie literackie i nie jest to z mojej strony sarkazm. Szacun chociaż pewnie dla posiadaczy to śmiech przez łzy.
Ze zboczenia zawodowego doczepię się, że Autor Zibi mógł pisać w emocjach i "pozjadał" parę liter :arrow: bon apetit :D

Jednak :!: wszechobecna ironizacja i jakby masochistyczne wypowiedzi okrawające o typową polskość - czyli mam, ale jestem i tak niezadowolony - to typowy dla Autora styl :arrow: czyniąc go oryginalnym, ALE często pragmatycznym :idea: ... jednak dość zagadkowym :shock: Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle :?: :!: :arrow: tzn. skoro TAK narzeka, to dlaczego owego Tucson'a 4 wciąż posiada :?: :!: ;)

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Tucson 4 - FACELIFT - co takiego będzie tej jesieni?

Post autor: Zibi70 » 08 mar 2023, 19:11

Dreaminalist pisze:
07 mar 2023, 21:24
... aaa no i jeśli to jest prawda i będzie miał grill jak w Palisade , to będzie więcej nie osłoniętych otworów , więc
dochodzi "pakiet chłodnica" ... a właściwie jej czyszczenie , albo i łatanie :shock:
;)
Oj nie, nie - to będzie pro eko - miejsce na kurnik, czy tam mniejszy drób zaliczony po drodze 8-)
daniel.tucson4 pisze:
07 mar 2023, 23:19
Ze zboczenia zawodowego doczepię się, że Autor Zibi mógł pisać w emocjach i "pozjadał" parę liter :arrow: bon apetit :D
Może wywalił całą kasę na furę i teraz głodny chodzi, to i zjada co popadnie. Co więcej - skoro szybko pisze, to liczy, że inni będą szybko czytać i nie zauważą.
daniel.tucson4 pisze:
07 mar 2023, 23:19
Jednak :!: wszechobecna ironizacja i jakby masochistyczne wypowiedzi okrawające o typową polskość - czyli mam, ale jestem i tak niezadowolony - to typowy dla Autora styl czyniąc go oryginalnym, ALE często pragmatycznym ... jednak dość zagadkowym Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle tzn. skoro TAK narzeka, to dlaczego owego Tucson'a 4 wciąż posiada
Posiada, bo nie zmienia samochodów jak majtek, czy rękawiczek.
A może dlatego, że jest świadom, że w innych też wszystko jest cudowne (w reklamach). Poza tym ma i chce, żeby marka wywiązała się ze swoich zobowiązań, o których bełkocze w materiałach marketingowych. Kupił i chce mieć to, za co zapłacił, a poza tym to upierdliwy i uparty kawał... użytkownika 8-) :D
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Tucson 4 - FACELIFT - co takiego będzie tej jesieni?

Post autor: daniel.tucson4 » 08 mar 2023, 21:46

Zibi70 pisze:
08 mar 2023, 19:11
...
Posiada, bo nie zmienia samochodów jak majtek, czy rękawiczek.
...
Też powinienem przy nim pozostać dłużej :o :arrow: manual nie ma akumulatorków litowych, manual powinien więcej wystarczyć niż automat, do tego podatek VAT wartości ceny pojazdu przy zbyciu :?

Za 150 000 zł nie spodziewałem się ideału, ale pewne rzeczy za szybko wyszły, ale to moje pierwsze NOWE auto, dużo się nauczyłem, zwłaszcza tego, że po wyjeździe z ASO awansujesz z Pana Klienta za pana petenta. To, to zrozumiałem. Coś grubszego ugrać i postawić na swoim w sprawie potencjalnego defektu sławetnego rezonansu na półsprzęgle to trzeba duuużo kasy na prawników i rzeczoznawców i energii na sąd. Po pisemkami to sobie możemy, podetrzeć... nadkola z błota :roll:

Jestem bardzo zadowolonym posiadaczem tego fajnego auta - po 15 miesiąc spalanie 6.9 zimą, trochę potrzeszczały plastiki, rezonans czasami jest czasami nie ma. Reszta jest SUPER, a jestem czepliwy :evil:

W LIFCIE chciałbym:
:arrow: światła DRL w LED tylko dwa poziome, 3 pionowe są niepotrzebne i przesadne dla całości
:arrow: matrycowe światła LED
:arrow: sitaka w grillu przed chłodnicą
:arrow: optymalizacja drenażu wody w części górnego mocowania amortyzatora w komorze silnika
:arrow: brak rezonansu na półsprzęgle
:arrow: permanentna możliwość wyłączenia systemu AUTO START/STOP
:arrow: tylne kierunkowskazy w LED, progresywne, na bocznym odciętym odcinku pasa tylnego LED
:arrow: sprawny GPF

8-)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu