Tucson TL
Światła mijania LED

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Światła mijania LED

Post autor: jag888 » 09 lut 2017, 8:04

nie chodzi o skomplikowanie w kontekście nakładu pracy czy trudności z instalacją, ale o oczywistą ingerencję w elektrykę, nie pozostawiającą za wiele interpretacji ASO do wyłączenia gwarancji na elektrykę gdyby coś się sypnęło

nie wiem skąd tyle emocji wzbudza ten wątek, dla mnie osobiście nigdy bym niczego takiego nie instalował, raczej z powodu doświadczeń z czasami spotykanymi na drodze właścicielami przeróbek w oświetleniu, nie służącym tym jadącym z naprzeciwka

ale wrzuciłem film obrazujący że są ludzie takowe coś instalujący, bo po to jest forum by wymieniać doświadczenia a może i edukować się wzajemnie

życzyłbym sobie, by tak jak teraz z ulic są ściągane auta z folią na przednich szybach tak odpowiednie służby równie mocno reagowały na niektórych właścicieli samochodów oślepiających innych na drogach

Dareek
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:47
Lokalizacja: Podkarpacie
Twój samochód: Giulietta
Kolor:

Re: Światła mijania LED

Post autor: Dareek » 09 lut 2017, 17:16

Wiesz- żeby zakończyć ten wątek to mam prośbę jak piszesz o edukacji to nie pisz niestworzonych rzeczy bo ludzie czytają pewne rzeczy i naprawdę są w stanie uwierzyć w jakąś super mega hiper ingerencję elektrykę. Zastępujesz po prostu jedną żarówka inną nie pobierasz więcej prądu nie rozcinasz instalacji - nic kompletnie nic. Dlatego ciągle pytam co się może stać z instalacją bo naprawdę nie wiem.
Podobnie jak ślepa wiara w samopoziomowanie czy spryskiwacze. To jest wymóg homologacji tak jak czujniki ciśnienia w kołach - większość tych urządzeń to bzdurny wymóg a działanie ich to atrapa.
Też na co dzień ingerujesz w samochód bo go używasz- wiec nie popadajmy w paranoje. HID działa dla instalacji tak samo jak zamontowana żarówka halogenowa- baa większość zestawów ma 35 W więc jeszcze oszczędzają instalację fizyka kolego i tyle. Przepraszam ale nim cokolwiek zamontuję w samochodzie sprawdzam jak to działa i czy nie wpływa niekorzystnie na innych. Niestety- większości HID się kojarzy z wiejskim tuniniguem remizą i starą rozklekotanym BMW świecącym w czubki drzew. Zapewniam Cie że gdy kupisz poprawny zestaw HID i poprawnie go zamontujesz nikt nie będzie oślepiany a Ty będziesz lepiej widział - oczywiście homologacja etc TAK TU SIĘ ZGADZAM BRAK.
Ja życzyłbym sobie żeby urządzenia któe montuje sie współcześnie nie był tylko dla kierowcy ale i innych. tak nie jest !!
Przykład Światła Xenon AFL w insigni - im szybciej jedziesz tym wyżej masz wiązkę- z kilometra wali po oczach- światła matrycowe LED np w E- klasie czy BMW 5, 7, Nowa Astra, które mają opcję jazdy non stop na drogowych z teoretycznym wyłączaniem pól w miejscach gdzie nadjeżdżają inne auta - z daleka świeci jak diabli- przykro mi mam styczność z tymi nowymi wynalazkami na co dzień dlatego demonizowanie HID jest przesadą.
inne przykłady
Spryskiwacze- które są atrapą bo żadnych właściwości myjących- no chyba że z błota takiego z pola - nie mają - prosty test - spryskujemy szybę - samo spryskanie coś zmywa? oczywiście ze nie - trzeba pomóc wycieraczkami.
Samopoziomowanie podobnie - ustawia światła na starcie potem system ich nie tyka no chyba że przez dłuższy czas zmieni się kąt zawieszenia - mało który model ma w 100% dynamiczne sterowanie wiązką.
Dlatego nim coś piszemy poczytajmy zgłębmy naszą wiedzę żeby nie tworzyć mitów.
Alfa Romeo Giulietta TB :mrgreen:

krisman

Re: Światła mijania LED

Post autor: krisman » 09 lut 2017, 22:20

Dareek pisze:
09 lut 2017, 17:16
Wiesz- żeby zakończyć ten wątek ...
inne przykłady
Spryskiwacze- które są atrapą bo żadnych właściwości myjących- no chyba że z błota takiego z pola - nie mają - prosty test - spryskujemy szybę - samo spryskanie coś zmywa? oczywiście ze nie - trzeba pomóc wycieraczkami.
Samopoziomowanie podobnie - ustawia światła na starcie potem system ich nie tyka no chyba że przez dłuższy czas zmieni się kąt zawieszenia - mało który model ma w 100% dynamiczne sterowanie wiązką.
Dlatego nim coś piszemy poczytajmy zgłębmy naszą wiedzę żeby nie tworzyć mitów.
Kolego, nie do końca masz rację, za założenie żarówek bez homologacji, lub homologowanych do reflektora nie przystosowanego do danego źródła światła, gwarancję na elektrykę stracisz na 100% ! Oczywiście jeśli Ci to udowodnią. A już porównanie "psikania" na szybę z ciśnieniem pompy od spryskiwaczy to przegięcie. Wiesz chyba,że to zupełnie inne obwody i różne pompy?
Reflektory są zmywane silnym strumieniem płynu o dużym ciśnieniu. Zarówno wydajność dysz, jak i ciśnienie są dużo większe niż przy spryskiwaczach przedniej szyby. Z tych powodów musi być stosowana specjalna pompa, zbiornik płynu o większej pojemności, oraz specjalne dysze, i wężyki o większej średnicy wewnętrznej. Musi być także stosowany zawór ciśnieniowy, otwierający się tylko wtedy, gdy pracuje pompa. Zawór ten zabezpiecza przed samoczynnym wyciekiem płynu, gdyż zbiornik jest z reguły umieszczony wyżej niż dysze spryskiwaczy. Wydajność pompy oraz dysz jest tak duża, że dla przykładu 5,5 litrowy (większy) zbiornik w samochodzie, można opróżnić w ciągu ok. 20sek. ciągłej pracy. Z tego powodu musi być stosowany specjalny układ sterujący pracą pompy.
Dla tego w Tucsonie między innymi, spryskać reflektory można tylko raz na 10 minut. a szyby ile razy masz ochotę.

Z innego forum:

"Co do gwarancji to wygląda to tak, że jest udzielana na auto fabryczne posiadające homologacje i takie jest dopuszczone do ruchu. Wszelkie modyfikacje i montaż części nie mających homologacji na dany rynek do danego modelu skutkują utratą gwarancji. W Subaru nie można nawet zamówić i zamontować akcesoriów STI bo nie mają homologacji na polski rynek. Procedura jest zbyt czasochłonna i droga, żeby się to oopłaciło dla kilku chętnych. Czyli np. montując felgi 18' i jeżeli będziesz chciał reklamować zawieszenie, łożyska spotkasz się z odmową. Jeżeli zmienisz dolot czy wydech i padnie silnik to też lipa. Nie wiem natomiast czy jeżeli zmienisz tylne lampy a zareklamujesz np. krzywe tarcze hamulcowe to też odmówią. Leży to już w gestii konkretnego dilera/ASO. Generalnie, jeżeli coś pozmieniasz w aucie to możesz spotkać się z utratą gwarancji, zabraniem dowodu rejestracyjnego przez policję lub odmowę wypłaty odszkodowania w przypadku szkody. Inna sprawa czy wszystkie elementy wymagają homologacji np. gałka zmiany biegów. "

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Światła mijania LED

Post autor: jag888 » 10 lut 2017, 10:45

jak w życiu, są różne punkty widzenia, i zwyczajowo "moja prawda najprawdziwsza" :)

ja odnosiłem się do dwóch rzeczy,
po pierwsze producent po takim montażu pewnikiem zniesie gwarancje, pytanie w jakim zakresie
i po drugie - nie do zasadności czy legalności montażu HID w naszych autach, ale do nagminnego faktu tuningu w takie rozwiązania aut powodujących całkowite oślepianie kierowców z naprzeciwka . Sam Kolego piszesz ze: "większości HID się kojarzy z wiejskim tuniniguem remizą i starą rozklekotanym BMW świecącym w czubki drzew" - pytanie dlaczego?

O czym pamiętać montując ksenony?
HID-y w reflektorach halogenowych – 5 głosów na nie
Cała prawda o lampach XENON

a przykładowo tu można zakupić - spory wybór
http://www.ebay.com/sch/Hyundai-Tucson- ... 344/i.html

policaj
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 Comfort
Kolor:

Re: Światła mijania LED

Post autor: policaj » 10 lut 2017, 11:30

Jeśli widzicie, że ktoś świeci wam po oczach to poświeccie mu długimi to może się zorientuje, że coś jest nie tak z jego światłami :)

Ja tu widzę 2 -3 osoby sprzeciwiające się montowaniu HID w samochodach (a posiadają Tucsony w wersji style).
Po drugiej stronie są wersje comfort/classic dla których ta opcja jest bardzo rozsądna i pewnie dużo osób się zdecyduje :)

krisman

Re: Światła mijania LED

Post autor: krisman » 10 lut 2017, 12:01

Żeby było jasne, ja się nie sprzeciwiam, ale kolega napisał sam:
Dareek pisze:
09 lut 2017, 17:16
Wiesz-...
Dlatego nim coś piszemy poczytajmy zgłębmy naszą wiedzę żeby nie tworzyć mitów.
Więc należy trzymać się faktów. A co kto i z kim, to jego sprawa, co innego skutki, ty już bywa różnie.

policaj
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 Comfort
Kolor:

Re: Światła mijania LED

Post autor: policaj » 10 lut 2017, 13:36

Z innej beczki zamontowałem z OSRAM COOL BLUE HYPER+ i efekt bardzo mi się podoba :)
Kolor światła taki sam jak górnych ledów pozycyjnych.
Polecam

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: Światła mijania LED

Post autor: losiek » 10 lut 2017, 20:44

policaj pisze:
10 lut 2017, 13:36
Z innej beczki zamontowałem z OSRAM COOL BLUE HYPER+ i efekt bardzo mi się podoba :)
Kolor światła taki sam jak górnych ledów pozycyjnych.
Polecam
Też je mam i też polecam. Wrzuciłem je jeszcze z poprzedniego auta, ogólnie długo się trzymają :)
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

puckers
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2017, 21:31
Lokalizacja: Żywiec
Twój samochód: 1.7 CRDI 115KM COMFORT
Kolor: White Sand

Re: Światła mijania LED

Post autor: puckers » 24 lut 2017, 21:44

Także wymieniłem H7 na OSRAM COOL BLUE HYPER+ tzn. mijania + doświetlenie zakrętów = super efekt. Niemniej jednak pozostaje jedno małe ale co do efektywności oświetlenia na mokrej nawierzchni oraz czy aby nie będzie dochodziło z biegiem czasu do wypalania soczewki? Czy aby na pewno tak jak jak jest na opakowaniu moc jest 55W? I jeszcze jedno czy ewentualnie policja może zauważyć że nie są to ledy i zatrzymać dowód rejestracyjny - nie sądzę. A co z gwarancją producenta samochodu?

tadekd
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2017, 9:48
Lokalizacja: Lędziny
Twój samochód: 1.7 CRDI, DCT, 2WD
Kolor: Micron Grey

Re: Światła mijania LED

Post autor: tadekd » 05 kwie 2017, 22:58

20170405_222136.jpeg
20170405_222218.jpeg
Powyżej zdjęcia jak wyglądają zapalone światła drogowe z OSRAM COOL BLUE HYPER+.
Wyglada to o niebo lepiej niż fabryczne, żółte świeczniki ...

Jadąc na drogowych odnosi sie wrażenie ze ma sie full LED ... tyle tylko ze niestety to tylko złudzenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu