Rejestrator samochodowy - jaki kupić?

Gadżety i indywidualne doposażenie Hyundai Tucson.
Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Rejestrator samochodowy - jaki kupić?

Post autor: wąski » 11 gru 2016, 20:12

Dziś zamówiłem sobie REJESTRATOR SAMOCHODOWY BP2.0 FHD w cenie 150 zł z przesyłką.

Ciekawi mnie jakie Wy macie doświadczenia z rejestratorami?

wrobel

Re: Rejestrator samochodowy

Post autor: wrobel » 11 gru 2016, 21:45

Wąski - nie obraź się, ale tego rejestratora to bym za darmo nie chciał. Jakość nagrań jest tragiczna i nawet nie jesteś w stanie odczytać tablic rejestracyjnych . O nagraniach w nocy nawet nie wspomnę. Nie oszukujmy się - za tę cenę nie da się kupić w PL dobrego rejestratora.

Przykład 1
https://youtu.be/FKEEjItWjqk?t=207
Przykład 2
https://www.youtube.com/watch?v=mhMfcWqgogc

Edit:

Żeby nie było, że tylko krytykuję - za najtańszy rejestrator który nagrywa w miarę przystępny obraz w dzień i w nocy trzeba dać ok. 300 PLN
Np. NOUS NF3
przykład nagrania w dzień
https://www.youtube.com/watch?v=ybH5xB-00XM
przykład nagrania w nocy
https://www.youtube.com/watch?v=fJDcL3K4QJ4

Fajny jest też NOUS NF9 - lepszy procek i GPS ale koszt juz ok 550PLN

Z chińczyków dobra jest też firma DOD - ale to już wydatek 700-1500PLN
Ostatnio zmieniony 11 gru 2016, 22:13 przez wrobel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Rejestrator samochodowy

Post autor: wąski » 11 gru 2016, 21:57

No właśnie wiem, że aby mieć dobry sprzęt trzeba zapłacić ale tu bardziej mi chodzi o to by zarejestrować wymuszenie pierwszeństwa itp w razie "W" więc to chyba wystarczy. W tym przedziale cenowym na nic lepszego liczyć nie mogę :)

wrobel

Re: Rejestrator samochodowy

Post autor: wrobel » 11 gru 2016, 22:22

Podam Ci przykład - jakieś 2 miesiące temu znajomemu na parkingu pod centrum handlowym ktoś lekko zawadził o zderzak. Rejestrator miał g-sensor więc zapamiętał nagranie automatycznie. Kolega zgłosił na policje itd. Ale, że na nagraniu tablice były niewyraźne to to umorzyli sprawę z powodu nie wykrycia sprawcy. Co najlepsze policja jako tako odczytała numery rejestracyjne z nagrania - porównali z marką samochodu i zaprosili na komendę "sprawcę". Gość szedł w zaparte, że to nie on i koniec, a prokurator umorzył bo nie ma jednoznacznych dowodów...

krisman

Re: Rejestrator samochodowy

Post autor: krisman » 11 gru 2016, 22:50

art.308 „sąd może dopuścić dowód z filmu, telewizji, fotokopii, fotografii, planów, rysunków oraz płyt lub taśm dźwiękowych i innych przyrządów utrwalających albo przenoszących obrazy lub dźwięki”. Oznacza to nie mniej ,nie więcej że , nagranie może posłużyć nam w sądzie jako dowód.
UWAGA:
Jakakolwiek obróbka lub poprawianie jakości to już po dowodzie .Jest nie dopuszczalna. Dla tego nie ma sensu kupować po taniości. Tu musi też być jakość.
Niestety nagminne jest oddalanie wniosków o dowód w sprawie ,nawet super nagrań. Wtedy jednak należy apelować wyżej.

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Rejestrator samochodowy

Post autor: jag888 » 12 gru 2016, 9:34

wąski pisze:Dziś zamówiłem sobie REJESTRATOR SAMOCHODOWY BP2.0 FHD w cenie 150 zł z przesyłką.
Ciekawi mnie jakie Wy macie doświadczenia z rejestratorami?
w cenie do 200 pln uważam że to dobry wybór, sam go kupiłem, tym bardziej że nie jeżdżę w nocy

jak pokazuje przykład popularnego ostatnio na Youtube filmiku wymuszenia kierowcy Dacii, lepiej mieć jakikolwiek film niż słowo przeciwko słowu
https://www.youtube.com/watch?v=nQBHPeR2SuU

Kolego "wąski" - jakoś chowałeś kable zasilające?
mnie irytuje coś wiszącego, więc zamówiłem sobie do niego ładowarkę DVR charge i jak dojdzie będę chciał gdzieś wpiąć w instalację i pochować w słupkach - a że nie mam doświadczenia raczej podjadę do ASO i mnie skasują tyle co cena DVR :(

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Rejestrator samochodowy

Post autor: wąski » 12 gru 2016, 21:29

jag888 jeszcze nie montowałem bo czekam na przesyłkę. Chcę połączyć z gniazdem USB przy zapalniczce za pomocą długiego kabla USB<->Mini USB mam taki 3 metrowy kabel myślę, że powinien wystarczyć by go schować gdzieś pod plastikami i słupkiem A.

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Rejestrator samochodowy

Post autor: wąski » 19 gru 2016, 15:47

Kamerka zamontowana, jakość nagrań, hmm... za 150 zł nie będę narzekać :D
Jeśli chodzi o pociągnięcie zasilania to użyłem oryginalnego przewodu z zestawu. Wyszedłem z gniazda zapalniczki, przewód schowałem w tej "szparze" w tunelu środkowym, następnie pod schowkiem pasażera (też jest tam taka szpara pod drzwiczkami), dalej pod tapicerką słupka A i dalej już w podsufitce. Kabla nie widać wcale (oprócz wyjścia z zapalniczki), czas pracy 10 minut :D

krisman

Re: Rejestrator samochodowy

Post autor: krisman » 19 gru 2016, 16:29

Brawo Ty ;) Zdjęcia prosimy.

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Rejestrator samochodowy

Post autor: jag888 » 19 gru 2016, 16:50

Coś odkrecales? Ja z tym schowaniem pod słupkiem mam kłopot, ale tez bałem sie mocować

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu