Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Instrukcje i tutoriale o tym jak coś samodzielnie zrobić, naprawić lub usprawnić w swoim samochodzie.
Awatar użytkownika
kris99
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 kwie 2019, 10:48
Lokalizacja: Sanok
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 GDI Style 2WD 2019
Kolor: White Sand

Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: kris99 » 24 maja 2019, 11:02

Takie małe udogodnienie związane z instalacja siłowników podnoszących maskę silnika.
Zestaw kupuje się u "Maj Frendów" (Aliexpress). Składa się z 2 siłowników + 4 elementy do mocowania z korpusem samochodu.
Czas montażu ok 20-30 min obie strony. Potwierdzam działanie. Dużym plusem jest to że zestaw przeznaczony jest na gotowe otwory które mamy zaślepione pod maską Tucsona. 100% pasuje do modelu 2019 (natomiast producent podaje ze 2015-2018).
Bez wiercenia. Potrzebujesz tylko klucz 10, 12. Najlepiej nasadowy i do dzieła.
I już po 1/2 godziny nie musisz się martwic ze maska silnika ci na głowę spadnie :-)

P.S. Jak ktoś chce szczegóły to piszcie śmiało poprowadzę przez proces :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Novibud
Twórca
Posty: 154
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:15
Lokalizacja: Włocławek
Twój samochód: KIA Cee'd Sportswagon XL 2013 1,6 CRDi 128 6AT
Kolor: Dark Metal

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: Novibud » 24 maja 2019, 11:35

Jaki koszt? Nie ma to wpływu na aktywną maskę?

Tommy
Weteran
Posty: 219
Rejestracja: 10 wrz 2018, 16:42
Lokalizacja: Silesia
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT
Kolor: Black Phantom

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: Tommy » 24 maja 2019, 11:37

Wyglada obiecujaco, obawiam sie jednak o jakosc wykonania tych silownikow.

Awatar użytkownika
kris99
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 kwie 2019, 10:48
Lokalizacja: Sanok
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 GDI Style 2WD 2019
Kolor: White Sand

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: kris99 » 24 maja 2019, 13:30

Novibud
Pytanie za 100 pkt ? Na pewno nie zgłasza się żaden problem z tym związany (jeśli chodzi o błędy czy coś). Natomiast jak to będzie w rzeczywistości nie wiem - wiem że wiele osób to instalowało i przypuszczam że w wersji premium już też to mogli wsadzić - ja mam Style. Nie bardzo wiem jak działa system aktywnej maski (chodź wiem że go mam) . Czy tam są jakieś aktywne ładunki pod zawiasami (bo taki widziałem że sprzedają zawiasy) i one aktywują się w momencie dociśnięcia klapy czy jak. Sorki ja nie wiem. Może ktoś coś podpowie i będziemy mądrzejsi ?
Tommy
Działa ok koszt rzędu 120zł - zależny od kogo kupisz. Co do jakości, to jak będą nie takie to zawsze możesz sobie kupić inne wg rozmiaru. Na razie podnoszą więc ok a prostota wykonania całego przedsięwzięcia dała sygnał że może warto to wsadzić pod maskę i mieć spokój z podnoszeniem dosyć ciężkiej klapy przy dolewaniu płynu spryskiwacza, kontroli oleju itd.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kris99
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 kwie 2019, 10:48
Lokalizacja: Sanok
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 GDI Style 2WD 2019
Kolor: White Sand

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: kris99 » 24 maja 2019, 13:44

SYSTEM AKTYWNEJ MASKI - czyli system ochrony pieszego
W przypadku zderzenia czołowego z udziałem pieszego lub rowerzysty, w określonych sytuacjach maska silnika unosi się. To zwiększa przestrzeń deformacyjną i może znacznie zmniejszyć ryzyko odniesienia obrażeń. System ten jest aktywny zazwyczaj w przedziale prędkości od ok. 25 do 55 km/h kiedy następuje czołowe zderzenie z pieszym/rowerzystą, rozbudowane układy sensoryczne w połączeniu z inteligentnymi algorytmami sterują nastawnikami w pojeździe. Są to uruchamiane pirotechnicznie elementy sprężynujące, które unoszą maskę silnika o ok. 50 mm w strefie jej zawiasów (od strony szyby czołowej).
Zwiększony w taki sposób odstęp maski silnika od podzespołów w komorze silnika tworzy dodatkową przestrzeń deformacyjną, aby w określonych sytuacjach wypadkowych zmniejszyć ryzyko odniesienia obrażeń przez pieszego. Po uruchomieniu się tego mechanizmu ustawienie maski silnika w pierwotnym położeniu można zlecić w specjalistycznym warsztacie. Wymaga to wymiany nastawników.

Ja tylko mam nadzieje ze nigdy mi się to nie uruchomi - bo jak widać nie skończy się to na wymianie kilku podzespołów - nabojów itd. i ustawieniu maski w warsztacie.
Ale patrząc logicznie, że w razie "W" podniesiona zostaje sama maska od strony zawiasów - amortyzatory nie powinny ograniczać w żaden sposób tego systemu. one się po prostu wówczas delikatnie rozsuną i maska pójdzie do góry .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JackosXDA
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:09
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: i30 1.4 T-GDi Style
Kolor: Phantom Black

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: JackosXDA » 25 maja 2019, 10:45

Możesz podać link do MajFriendow gdzie można taki zestaw zakupić?

Awatar użytkownika
kris99
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 kwie 2019, 10:48
Lokalizacja: Sanok
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 GDI Style 2WD 2019
Kolor: White Sand

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: kris99 » 26 maja 2019, 14:04


achuaz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 20 mar 2019, 14:46
Lokalizacja: Zgłobice / Tarnów
Twój samochód: 1.6 GDI Style 2WD 2019 fl
Kolor: Grafit
Kontakt:

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: achuaz » 26 maja 2019, 21:56

Fajna rzecz ;-) dzieki za linka

Awatar użytkownika
kris99
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 kwie 2019, 10:48
Lokalizacja: Sanok
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 GDI Style 2WD 2019
Kolor: White Sand

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: kris99 » 27 maja 2019, 13:06

Tam co prawda nie pisze że pasuje do modelu 2019 ale ja to kupiłem i potwierdzam. Pasuje idealnie. Wszystkie otwory gotowe i wykorzystanie śruby łączącej maskę z zawiasem jest ok.
Mały problem jaki się pojawi to tylko sytuacja w której amortyzator ugniata gąbkową uszczelkę. \
I masz 2 wyjścia albo to olać (co może doprowadzić do jej pęknięcia z elementem przyklejonym na stałe do nadwozia) albo po prostu wyciąć kawałek gąbki aby amortyzator miał miejsce wejścia).
Ja osobiście wybrałem opcję nadcięcia gąbki 3cmx1.
Na zdjęciu pokazane jest miejsce pracy prawie złożonego amora i efekt w którym niestety już pękła gąbka. Gąbka została sklejona i teraz amor śmiga w wyciętym zagłębieniu.

P.S Niestety tego Chińczyk nie powiedział jak sprzedawał :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Buszi
Twórca
Posty: 100
Rejestracja: 02 lis 2018, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort
Kolor: micron grey

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: Buszi » 29 maja 2019, 23:09

A gwarancja?

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu