Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Instrukcje i tutoriale o tym jak coś samodzielnie zrobić, naprawić lub usprawnić w swoim samochodzie.
Awatar użytkownika
kris99
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 16 kwie 2019, 10:48
Lokalizacja: Sanok
Auto: Hyundai Tucson 1.6 GDI Style 2WD 2019
Kolor: White Sand

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: kris99 » 30 maja 2019, 10:43

Wg mnie upgrade klapy w tym układzie nic nie ma do gwarancji. Jak to ktoś kiedyś powiedział przeróbki które prowadzą do wstawiania nowych urządzeń elektrycznych przy których ingeruje się np. w kable elektryczne (cięcie) czy przeróbki mechaniczne mogą mieć wpływ na utratę gwarancji.
Wg mnie tutaj nie wchodzisz w żadną sferę mechaniczną ani tym bardziej elektryczną itd. Mało to pod maską masz oryginalne otwory montażowe przeznaczone pod mocowanie siłowników (więc nie wiercisz w blachach). Może można kupić Tucsona z zamontowanymi oryginalnie ?. Nie ingeruje w silnik, elektrykę, lakier itd. więc wg mnie montaż siłowników jako udogodnienia do otwierania klapy nie ma związku z ew możliwością utraty gwarancji. Ale można zawsze zapytać w autoryzowanym salonie - jak ktoś coś będzie wiedział piszcie śmiało.
Pzdr

Awatar użytkownika
kris99
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 16 kwie 2019, 10:48
Lokalizacja: Sanok
Auto: Hyundai Tucson 1.6 GDI Style 2WD 2019
Kolor: White Sand

Re: Koniec z podpieraniem maski silnika - wstaw siłowniki

Post autor: kris99 » 30 maja 2019, 12:10

Buszi" - nie przedłużając odnośnie gwarancji - zadałem to pytanie poprzez email firmie HMP i mam odpowiedź :

reasumując napisali (wycięte z email)
cyt z listu od HMP".. Nasza firma kieruje się dobrem i satysfakcją Klientów, w związku z tym pragniemy przekazać, w przyszłości podczas ewentualnego zgłoszenia usterki po wykonaniu usługi w nieautoryzowanym warsztacie, sprawa każdorazowo zostanie poddana indywidualnej analizie, która ma na celu stwierdzenie, czy dana usługa mogła przyczynić się do powstania usterki zgłoszonej do naprawy oraz czy jest możliwość usunięcia powstałej nieprawidłowości w ramach gwarancji.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu" ... koniec cyt.

A więc jeśli np. odpadną Ci zawiasy spod maski wtedy może być problem :-) ale prawdopodobieństwo jest chyba bliskie 0 - a tak na serio to jak widać w przypadku założenia amorów pod maskę raczej nic Ci się nie uszkodzi. A zakładanie tego systemu w autoryzowanym serwisie co sugerują jak zawsze przedstawiciele producenta jest bez sensu bo koszt robocizny przekroczy z 3-4x wartość zestawu (ok 100 zł).
Wg mnie w Toooosonku może paść Ci z pewnością z milion podzespołów ale klapy szlag nie trafi. A jak Ci padnie silnik czy coś pod maską to raczej wpływ siłowników będzie raczej niewielki :-) Decyzja należy do Was

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości