Obywatelu - miałeś fajne auto

Ogólnie o Hyundai Tucson - porady motoryzacyjne. Tematy wspólne dla wszystkich modeli Tucsona.
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Obywatelu - miałeś fajne auto

Post autor: Zibi70 » 25 sty 2022, 15:34

Taka ciekawostka - niestety to nie prima aprilis i ciekawostka z kategorii tych, które mogą zaboleć - https://francuskie.pl/wojsko-moze-odebr ... juz-pisma/.
Jak wiadomo Tucson to prawie opancerzona (ach te powłoki ceramiczne) amfibia a prześwit ma taki, że można całą gazetę podłożyć, ale co tam. Nasze kochane państwo budujące za nasze pieniądze nowoczesną niedzielną armię im. tow. Antona przyjdzie jak po swoje - przecież WOT musi czymś jeździć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Obywatelu - miałeś fajne auto

Post autor: Priam » 25 sty 2022, 16:18

Moje auto należy póki co do banku, a z nimi rząd nie ryzykuje, więc nie mam co się martwić :D

Awatar użytkownika
Romlux
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 06 sie 2021, 17:48
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Obywatelu - miałeś fajne auto

Post autor: Romlux » 25 sty 2022, 20:28

Priam pisze:
25 sty 2022, 16:18
Moje auto należy póki co do banku, a z nimi rząd nie ryzykuje, więc nie mam co się martwić :D
To Twoje, czy banku? 8-)

krowa
Weteran
Posty: 204
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6GDI Comfort 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Obywatelu - miałeś fajne auto

Post autor: krowa » 25 sty 2022, 21:07

Priam pisze:
25 sty 2022, 16:18
Moje auto należy póki co do banku, a z nimi rząd nie ryzykuje, więc nie mam co się martwić :D
Ale jaki to problem dla banku, przecież Ty spłacisz potulnie resztę rat leasingowych.
Jakby to był jakiś wynajem z okresem wypowiedzenia to spoko, ale tak to dla banku żadna różnica.

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Obywatelu - miałeś fajne auto

Post autor: kik » 25 sty 2022, 21:19

Ojczyzna w niebezpieczeństwie a wy o leasingu?

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Obywatelu - miałeś fajne auto

Post autor: Zibi70 » 25 sty 2022, 22:10

@kik...

To może zamiast przepierdalać po 2 miliardy rocznie na TVP, czy miliony euro na kary - żeby na krzywy ryj utrzymywać jakąś bandę darmozjadów nazywanych Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, niech se ojczyzna kupi co jej tam potrzeba, a jak nie to uberkiem. Ryra mnie to, bo WP rozpieprzyli koncertowo i szkoda zawracać sobie głowę, skoro wiadomo że nie mamy nic poza ambicjami obłąkanego Antoniego i wygrażaniem całemu światu.

Sorry ale całe życie nas golą podatkami do gołej skóry, przepierdalają budżet na co się tylko da w tym swoich darmozjadów - pincet plus itp, a potem przylezą po więcej i im daj. I co jeszcze może (jak ktoś przytomnie zauważył) jeszcze by podymali i też im dać? W tym kraju nie da się być patriotą. Smutne ale taka prawda.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Mirgos5840
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 28 paź 2021, 10:20
Lokalizacja: Gdańsk, pow. Gdańsk
Twój samochód: 1,6
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: SB

Re: Obywatelu - miałeś fajne auto

Post autor: Mirgos5840 » 26 sty 2022, 7:46

Ojczyzna? Czyja?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Obywatelu - miałeś fajne auto

Post autor: PIOTREL » 26 sty 2022, 10:16

kik pisze:
25 sty 2022, 21:19
Ojczyzna w niebezpieczeństwie a wy o leasingu?
Rozumiem, że żartujesz sobie. Choć nie wiem czy się z tego śmiać, czy płakać.
Ktoś całe życie zapiernicza kupuje wymarzony nowy samochód a tu dostaje takie pismo albo co gorsza ktoś zapuka po samochód w nocy.
Zibi70 pisze:
25 sty 2022, 22:10
@kik...

To może zamiast przepierdalać po 2 miliardy rocznie na TVP, czy miliony euro na kary - żeby na krzywy ryj utrzymywać jakąś bandę darmozjadów nazywanych Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, niech se ojczyzna kupi co jej tam potrzeba, a jak nie to uberkiem. Ryra mnie to, bo WP rozpieprzyli koncertowo i szkoda zawracać sobie głowę, skoro wiadomo że nie mamy nic poza ambicjami obłąkanego Antoniego i wygrażaniem całemu światu.

Sorry ale całe życie nas golą podatkami do gołej skóry, przepierdalają budżet na co się tylko da w tym swoich darmozjadów - pincet plus itp, a potem przylezą po więcej i im daj. I co jeszcze może (jak ktoś przytomnie zauważył) jeszcze by podymali i też im dać? W tym kraju nie da się być patriotą. Smutne ale taka prawda.

Zibi popieram Twą wypowiedź.
Nie nazwać tego co robią jak złodziejstwo, jak kurestwo.

Buszi
Twórca
Posty: 100
Rejestracja: 02 lis 2018, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort
Kolor: micron grey

Re: Obywatelu - miałeś fajne auto

Post autor: Buszi » 26 sty 2022, 12:59

To stare przepisy są (od 1967 roku) co pewien czas nowelizowane w ramach zmian rynkowych w dominujących na rynku pojazdach. Tu artykuł z 2014 roku https://autokult.pl/3610,kiedy-wojsko-m ... chod?amp=1

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Obywatelu - miałeś fajne auto

Post autor: PIOTREL » 26 sty 2022, 13:27

Panowie i Panie
Z racji tego, że i ja posiadam taki samochód zaniepokoiła mnie ta informacja.
Z racji tego, że samochód częściowo jest skredytowany zadzwoniłem do banku.
Bardzo miła pani nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie, gdyż u nich nie było takiego przypadku, takich zapytań. Oczywiście zostałem poinformowany o tym, że zajmą się mym przypadkiem, mym pytaniem.
Jak już wspomniałem miła pani z banku ku mojemu zdziwieniu oddzwoniła. No i co następuje. Przekazała moje pytanie do działu prawnego. Otrzymała odpowiedź. Jeżeli samochód posiada cesję na bank, czyli jeśli był brany na kredyt i bank jest jego powiedzmy "współwłaścicielem" nie ma takiej możliwości aby został zabrany, wypożyczony przez państwo.
Oczywiście jeśli zostanie spłacony no to już jest inna bajka.
Obywatelu martw się sam.
Jaki morał z tego?
Spłacać jak najdłużej :)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu