Tucson TL
Krzywe tarcze

Masz problem z hamulcami - Tucson TL? Napisz tutaj.
tadekd
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2017, 9:48
Lokalizacja: Lędziny
Twój samochód: 1.7 CRDI, DCT, 2WD
Kolor: Micron Grey

Krzywe tarcze

Post autor: tadekd » 04 maja 2017, 5:45

Na 100% mam pokrzywione tarcze - pytanie tylko czy same przody.

Przy delikatnym hamowaniu w zakresie prędkości 110 - 160 km/h czuję bicie. Najlepsze jest to, że na pewno nigdy ich nie przegrałem, nigdy nie wpadłem na rozgrzanych tarczach w kałużę, po prostu pierwszego razu gdy rozpędziłem auto do tych 140 i lekko nacisnąłem hamulec poczułem bicie. Teraz czeka mnie przeprawa z serwisem - ktoś już ćwiczył ten temat? Obawiam się że będą mi tłumaczyć że sam je w jakiś sposób zniszczyłem :(

Jak to zgłaszałem to Pani mi podała wiele możliwych przyczyn ... z czego nie wiedzieć dlaczego wymieniła tylko te z winy użytkownika.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2851
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze

Post autor: Tucson » 04 maja 2017, 8:39

Współczuję i raczej nic nie ugrasz w tym temacie z serwisem.

kik

Re: Krzywe tarcze

Post autor: kik » 04 maja 2017, 9:37

W tym temacie rodzi się pytanie. Czy jeśli dany element samochodu nie podlega gwarancji producenta to czy mogę wymienić tarcze w dowolnym serwisie? Będzie na pewno taniej.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2851
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze

Post autor: Tucson » 04 maja 2017, 10:08

No pewnie że możesz, dawno temu już ustanowiono prawo że możesz. Rozporządzenie Komisji Europejskiej umożliwia naprawę i serwisowanie samochodu poza siecią ASO bez utraty gwarancji. Możesz sam wybrać, czy zdecydujesz się na naprawę samochodu w ASO, czy też będziesz serwisował pojazd w warsztacie niezależnym. Skorzystanie z tej drugiej opcji nie oznacza, że przy kolejnej naprawie auta ASO nie będzie musiał honorować gwarancji, o ile naprawa czy przegląd nie zostały przeprowadzone wadliwie.
Rozporządzenie Komisji UE nr 461/2010 nie pozostawia w tej kwestii wątpliwości i stanowi, że niedozwolone jest: "uzależnianie prawnych lub przedłużonych gwarancji producenta wobec nabywcy od tego, czy użytkownik ostateczny zleci przeprowadzenie wszystkich napraw i konserwacji, również tych nieobjętych gwarancją, jedynie autoryzowanym warsztatom w ramach sieci."

i dalej:
"To samo odnosi się do warunków gwarancyjnych wymagających użycia części zamiennych marki producenta w odniesieniu do wymiany części nieobjętych warunkami gwarancji".

Zapisy rozporządzenia są więc jasne: Hyundai nie może uzależniać ważności gwarancji od tego, czy robisz przegląd i naprawiasz w ASO. Możesz jak najbardziej samodzielnie zakupić części i zlecić ich montaż. Musisz pamiętać o tym, aby części zamienne były zatwierdzone przez producenta pojazdu.

Anyway - ja bym próbował perswazji w ASO :) hamowałem, było sucho - pogięły się, zrobić trochę szumu, nastraszyć mediami i może się uda :D

krisman

Re: Krzywe tarcze

Post autor: krisman » 04 maja 2017, 10:12

U mnie przy gwałtownym hamowaniu, z prędkości ponad 100km/h też poczułem drżenie na kierownicy. Na zimowych kołach nie miałem tego problemu dlatego sprawdzę najpierw same koła (po zakupie nie wyważałem, bo nie było drgań podczas jazdy, nawet szybkiej )

Awatar użytkownika
kst20
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2017, 22:44
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 CRDi 7DCT STYLE
Kolor: Biały

Re: Krzywe tarcze

Post autor: kst20 » 04 maja 2017, 10:27

Ja tez miałem krzywe tarcze, zostały wymienione na gwarancji razem z klockami przy przebiegu ok 4500, jaki masz przebieg?
HYUNDAI TUCSON 2016
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: POLAR WHITE
WERSJA : STYLE / EL. KLAPA / FELGI 19''

krisman

Re: Krzywe tarcze

Post autor: krisman » 04 maja 2017, 11:22

5500km

robist200
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2017, 22:25
Lokalizacja: POZnan
Twój samochód: Tucson 2.0CRDi 185KM 4WD Tour De Polonge
Kolor: Phantom Black

Re: Krzywe tarcze

Post autor: robist200 » 04 maja 2017, 11:57

Witajcie.
Ten sam problem przebieg 25tys. jeszcze nie zgłaszałem w ASO.
Pozdro Robi.

Awatar użytkownika
kst20
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2017, 22:44
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 CRDi 7DCT STYLE
Kolor: Biały

Re: Krzywe tarcze

Post autor: kst20 » 04 maja 2017, 21:02

Reklamuj w ASO na pewno wymienią, jak co polecam serwis KARLIK w Baranowie koło Poznania
HYUNDAI TUCSON 2016
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: POLAR WHITE
WERSJA : STYLE / EL. KLAPA / FELGI 19''

tadekd
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2017, 9:48
Lokalizacja: Lędziny
Twój samochód: 1.7 CRDI, DCT, 2WD
Kolor: Micron Grey

Re: Krzywe tarcze

Post autor: tadekd » 05 maja 2017, 15:54

Wczoraj wzięli auto na warsztat - prawa tylna poza tolerancją. Dokumentacja poszła do Hyundai Polska - mają podobno podjąć deczję co dalej. Jeśli się wyprą feleru to będzie to czyste kurestwo i początek użerania się bo ja nie zamierzam z własnej kieszeni płacić za wymianę kompletu tarcz i klocków - szczególnie że problem zgłaszałem jak tylko skończyłem docierać auto i po raz pierwszy go rozpędziłem na autostradzie do normalnej prędkości.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu