Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Instrukcje i tutoriale o tym jak coś samodzielnie zrobić, naprawić lub usprawnić w swoim samochodzie.
firefighter1
Twórca
Posty: 129
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:15
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Kolor: Silver
Kontakt:

Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Post autor: firefighter1 » 20 lut 2018, 18:21

Ponieważ wersja Style jak wiele innych zamiast pełnego koła zapasowego ma wątpliwej skuteczności zestaw naprawczy, a ja jestem zwolennikiem tradycyjnego rozwiązania zakupiłem nowe koło dojazdowe na oponie Pirelli do moich 17" kół. Do tego oczywiście podnośnik/lewarek, klucz do kół oraz pokrowce. Wstępnie koło miało być dodawane do bagażnika na wyjazdy zagraniczne czy dłuższe trasy ale komu chce się ciągle biegać z kołem i do tego zajmować miejsce bagażnika. Zakup powyższego wyniósł 520 zł. Wszystko oczywiście nowe. Tyle tytułem wstępu.
Przechodząc do samego rozwiązania to okazało się, że dojazdówka jest niższa niż wytłoczka, która jest pod podłogą bagażnika. Tym oto sposobem postanowiłem wyciąć w niej miejsce na koło i zobaczyć jak będzie. Widać to na pierwszych zdjęciach. Rzczy, które się nie zmieściły po takiej adaptacji to gaśnica, kompresor, podnośnik. Gaśnicę można z powodzeniem zamontować pod którymś z przednich foteli, kompresor używam do dmuchania sprzętu pływającego etc. na campingach, na które jeździmy z rodziną, a podnośnik jak widać w pokrowcu z rzepami można zamontować w samej części bagażowej.
W wersji drugiej gdzie mamy wszystko pod podłogą po prostu pozbywamy się wytłoczki. Wszystko można umiejscowić tak, żeby nie latało, grzechotało oraz odnajdujemy oryginalne mocowanie trójkąta.
Najważniejsze założenie to pozostawienie podłogi bagażnika na najniższym poziomie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1103
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Post autor: rwicik » 20 lut 2018, 18:53

Ładnie.
Podobnie zrobiłem kiedyś w Cruze - dojazdówkę, lewarek i klucz do kół dodałem do bagażnika :)

wrobel

Re: Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Post autor: wrobel » 21 lut 2018, 23:35

firefighter1 pisze:
20 lut 2018, 18:21
Ponieważ wersja Style jak wiele innych zamiast pełnego koła zapasowego ma wątpliwej skuteczności zestaw naprawczy...
Nie wiem jak u ciebie, ale moja wersja style ma pełne koło zapasowe 17" na Continental ContiPremiumContact 5

firefighter1
Twórca
Posty: 129
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:15
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Kolor: Silver
Kontakt:

Re: Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Post autor: firefighter1 » 22 lut 2018, 0:24

wrobel pisze:
21 lut 2018, 23:35
Nie wiem jak u ciebie, ale moja wersja style ma pełne koło zapasowe 17" na Continental ContiPremiumContact 5
W standardzie wg wykazu wyposażenia nie ma, widocznie miałeś dołożone. W poprzednim miałem, spodobała mi się ta niższa podłoga dlatego świadomie poszedłem w dojazd. Druga sprawa to zima bo w takim wypadku powinieneś na zapasie mieć też oponę zimową. Z dojazdową nie ma tego problemu. Kolejna rzecz to masa, którą trzeba wozić i na koniec ile razy we ciągu ostatnich 10 lat zmienialiście koło?
O ile w PL sobie z tym poradzimy, chciałem mieć komfort psychiczny przy wyjazdach poza granicę.

bartoleq1
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2017, 13:02
Lokalizacja: warszawa
Twój samochód: tucson 1.6gdi comfort + ford
Kolor: Biały

Re: Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Post autor: bartoleq1 » 22 lut 2018, 7:40

firefighter1 pisze:
22 lut 2018, 0:24
W standardzie wg wykazu wyposażenia nie ma, widocznie miałeś dołożone. W poprzednim miałem, spodobała mi się ta niższa podłoga dlatego świadomie poszedłem w dojazd. Druga sprawa to zima bo w takim wypadku powinieneś na zapasie mieć też oponę zimową. Z dojazdową nie ma tego problemu. Kolejna rzecz to masa, którą trzeba wozić i na koniec ile razy we ciągu ostatnich 10 lat zmienialiście koło?
O ile w PL sobie z tym poradzimy, chciałem mieć komfort psychiczny przy wyjazdach poza granicę.
Ja ze 4 razy zmieniałem koło w ostatnich 10 latach, z czego raz w Czechach. Miałem koło zapasowe, tylko po wyjęciu okazało się że bez powietrza i nie miałem pompki..... Biegałem po okolicznym parkingu i szukałem chętnego na wypożyczenie pompki.

Druga sprawa, czy tego zapasu nie powinieneś mieć przykręconego w bagażniku? Tak byłoby bezpieczniej podczas np. dachowania.

Awatar użytkownika
Fred.X
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 16 lis 2017, 20:57
Lokalizacja: Toruń
Twój samochód: Tucson 1.6 GDi
Kolor: Polar White

Re: Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Post autor: Fred.X » 22 lut 2018, 8:05

W ciągu ostatnich 10 lat zmieniałem 3 razy i to za każdym razem w innym aucie ... 2 razy dlatego, że jeździłem w rejon budowy (tam gdzie mam teraz mieszkanie) czyli prawdopodobieństwo przebicia większe ... :)

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1026
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Post autor: Speedor » 22 lut 2018, 8:41

wrobel pisze:
21 lut 2018, 23:35
Nie wiem jak u ciebie, ale moja wersja style ma pełne koło zapasowe 17" na Continental ContiPremiumContact 5
Do wersji 1,6 GDI Style jest zestaw naprawczy, natomiast do wersji 1,6 T-GDI Style jest pełnowymiarowe koło.

W zapasie zawsze jest letnia tak jak w czasie zakupu.

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1026
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Post autor: Speedor » 22 lut 2018, 12:12

Jak rozumieć politykę firmy w tej sprawie.
Do jednego silnika należy się koło zapasowe a do innego już nie.
Czyżby ciężar koła zapasowego za bardzo byłby obciążeniem dla GDI ?

dzako
Twórca
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2017, 9:44
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI Style 4WD
Kolor: moonrock

Re: Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Post autor: dzako » 22 lut 2018, 12:42

Ciekaw jest tez to, ze zapas jest bez tmps

prodarek
Weteran
Posty: 472
Rejestracja: 19 maja 2017, 10:58
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: TUCSON 1.6 GDI STYLE
Kolor: SAND WHITE

Re: Koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego.

Post autor: prodarek » 22 lut 2018, 13:40

@Speedor tak samo jak dach szklany za ciężki, tak samo jak 19" koła za szerokie i tak samo klapa elektryczna :P

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu