Tucson TL
Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson TL 2015-2020?
empitness
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2020, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: -
Kolor: -

Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Post autor: empitness » 19 lis 2020, 8:15

Jestem aktualnie na etapie wyboru sposobu finansowania upatrzonego Tucsona. Dostałem oczywiście ofertę leasingu w salonie poprzez Hyundai Finance, czyli BNP Paribas Lease.

Same warunki finansowe są bardzo atrakcyjne. Zaproponowano mi specjalny leasing dedykowany dla Tucsona - 36 miesięcy, wpłata 20%, wykup 1%. Koszt całkowity to 100,19%, czyli oprocentowanie rzeczywiste wynosi 0,15%. Znalazłem jednak multum negatywnych opinii o BNP Paribas Lease, np. na Google, gdzie najczęściej powtarzanym zarzutem jest fatalny kontakt i opieszałość w załatwianiu spraw. Treść 19-stronicowych OWUL również nie zachęca, choć tutaj nie mam jeszcze porównania z innymi firmami.

Dostałem również parę innych ofert od lepiej ocenianych firm, jak PKO Leasing czy Alior Leasing, ale już odpowiednio na 104,2% (3,878%) i 103,9% (3,602%). W moim konkretnym przypadku oznacza to dodatkowy koszt leasingu na poziomie ok. 4500 zł brutto.

Jakie są Wasze doświadczenia z Hyundai Finance/BNP Paribas Lease? Czy faktycznie w razie problemów ciężko skontaktować się z nimi i coś załatwić, czy może opinie są przesadzone? Przedstawiciel z Hyundaia twierdzi, że nie miał jeszcze zgłaszanych problemów z tym leasingiem, i że sprzedali ich już setki. Przejrzałem całe forum i znalazłem dosłownie parę postów, z których nie wyłania się jakiś tragicznych obraz tego leasingodawcy.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2855
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Post autor: Tucson » 19 lis 2020, 9:25

Ja mam u nich leasing, finał już prawie. Nie było z nimi nigdy żadnego problemu, skontaktować się można, na każdego maila odpiszą tego samego dnia. Oferta 100,19% to jak za darmo! Ja bym brał i nie oglądał się na nic!

janki111
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 08 paź 2019, 13:01
Lokalizacja: Sieradz
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Post autor: janki111 » 19 lis 2020, 9:54

Również, zgadzam się z Tucsonem. Ja mam w mLeasing, ale jakbym miał taką ofertę to bym brał. Po podpisaniu umowy praktycznie nie ma potrzeby kontaktu z leasingodawcą. Wystarczy, że płacisz raty, także nie obawiaj się tych negatywnych komentarzy.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2855
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Post autor: Tucson » 19 lis 2020, 10:15

Dokładnie - opisują się tylko skrajne tematy, a ci którzy są zadowoleni siedzą cicho, no bo przecież nikt nie wstaje rano i nie myśli sobie: o kurde jaki ten mój leasingodawca jest wspaniały bo nie mam z nim żadnego problemu :) - opiszę więc to w necie. Raczej wydźwięk mają tylko jakieś skrajne tematy w których winowajcą zazwyczaj jest leasingobiorca przez nieznajomość regulaminów i ustalenia "na gębę" bez odzwierciedlenia w umowie. Umów zawierają tysiące - zawsze jakiś problem się znajdzie. Oferta na niecałe 101% to jak za darmo - ja 5 lat temu załatwiłem na jakieś 107% i byłem zadowolony że tanio :D

Novibud
Twórca
Posty: 154
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:15
Lokalizacja: Włocławek
Twój samochód: KIA Cee'd Sportswagon XL 2013 1,6 CRDi 128 6AT
Kolor: Dark Metal

Re: Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Post autor: Novibud » 19 lis 2020, 10:23

Z mojego doświadczenia:
1. Jeśli leasing na 3 lata, to w innych firmach jest to najczęściej 35 miesięcy, bo pierwsza wpłata jest zaliczana do okresu. Tymczasem w BNP to jest 1 + 36 a to jest drożej o 1 ratę w przypadku porównywalnych finansowo rat w innych firmach, albo drożej o tyle w całości.
2. Jest ukryty koszt za zakończenie umowy leasingu i wynosił on za moich czasów 500 zł, tj. nawet jeśli leasing kończy się planowo, to i tak zawsze jest do zapłaty "opłata za zakończenie umowy leasingowej". To chamski trik na ukryty obowiązkowy koszt.
3. Na wykup na siebie po leasingu są tylko 3 dni wg OWUL. Stresowałem się do samego końca, bo co, jak nie zdążę? U mnie było OK, ale nie jest to komfortowe, w innych firmach jest znacznie dłużej.
4. Co do kontaktu - faktycznie, czasem trudno się dodzwonić, maile też wysyłają z opóźnieniem, ale da się to jakoś ogarnąć. Ja skracałem okres leasingu, więc musiałem trochę pozałatwiać i udało się, ale bajka to to nie jest.
5. Czasem dodatkowy rabat w salonie jest uzależniony od leasingu w BNP, warto to przeliczyć mając powyższe na względzie. Ja, gdybym miał się ponownie brać za nowe auto w leasingu, i gdyby miał to być Hyundai, na pewno rozważyłbym BNP, ale nie bez porównania z innymi.

empitness
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2020, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: -
Kolor: -

Re: Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Post autor: empitness » 19 lis 2020, 10:35

Wszystko się zgadza, leasing praktycznie za darmo, stąd moja podejrzliwość. Paradoksalnie, gdyby był za tylko trochę mniej niż to proponowane mi gdzie indziej ~104%, to pewnie brałbym z mniejszym wahaniem ;)

W biznesie nie ma nic za darmo, więc BNP Paribas pewnie dostaje subwencję od Hyundaia za każdy taki promocyjny leasing. A że producent nie chce być stratny, to pewnie i tak ostatecznie zapłaci klient. Podejrzewam, że w tym leasingu promocyjnym przynajmniej część wynagrodzenia leasingodawcy jest wliczona w cenę samochodu. W umowie niby miałem zapis o możliwości podniesienia przez sprzedawcę cenę o 2% w przypadku skorzystania z leasingu zewnętrznego, ale podejrzanie łatwo udało się go wykreślić.

Przeanalizuję jeszcze raz OWUL i pewnie się skuszę. Dzięki wielkie za Wasze opinie i doświadczenia! Jeśli ktoś jeszcze chciałby się podzielić to oczywiście będę wdzięczny.
Novibud pisze:
19 lis 2020, 10:23
Z mojego doświadczenia:
1. Jeśli leasing na 3 lata, to w innych firmach jest to najczęściej 35 miesięcy, bo pierwsza wpłata jest zaliczana do okresu. Tymczasem w BNP to jest 1 + 36 a to jest drożej o 1 ratę w przypadku porównywalnych finansowo rat w innych firmach, albo drożej o tyle w całości.
2. Jest ukryty koszt za zakończenie umowy leasingu i wynosił on za moich czasów 500 zł, tj. nawet jeśli leasing kończy się planowo, to i tak zawsze jest do zapłaty "opłata za zakończenie umowy leasingowej". To chamski trik na ukryty obowiązkowy koszt.
[...]
1. Słuszna uwaga!
2. Rzeczywiście, widzę taką opłatę w OWUL, 375 zł netto, czyli ok. 460 zł brutto. Wezmę pod uwagę przy wyliczeniu całkowitego kosztu leasingu.

krowa
Weteran
Posty: 204
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6GDI Comfort 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Post autor: krowa » 19 lis 2020, 11:25

W przypadku 1+ 36 vs 35 rat wchodzi jeszcze temat ubezpieczenia, które trzeba wykupić na czwarty rok przed końcem umowy. Z tego co się orientuję wiele osób szuka właśnie 35 rat, żeby móc sobie samemu wybrać ubezpieczyciela i zaoszczędzić na tym.

https://www.fmleasing.pl/porady/drogie- ... leasingiem

mgrrybak
Weteran
Posty: 487
Rejestracja: 23 wrz 2018, 22:41
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Post autor: mgrrybak » 19 lis 2020, 22:45

Ja mam w Masterlease przejętym przez pko.
Do czasu przejecia nie było problemu z kontaktem. Teraz się znacznie pogorszyło.
Kupowałem auto po zakończonym leasingu 2 letnim przez kogoś innego z innego województwa.
Przy samym zakupie brak problemów. Zgodzili się na leasing 5 letni 2 letniego auta.
Nie musiałem i nie chciałem zmieniać tablic, a ewentualny koszt wtedy 250zł
Wyszło, że kamera uszkodzona (dokładana) wzięli koszty naprawy na siebie.
Zauważyłem, że w dowodzie brak wpisu o haku - sami wszystko załatwili bez problemów.
Po około pół roku chciałem trzecią tablicę na bagażnik rowerowy co wiązało się z odsyłaniem dowodu do innego woj., albo szybciej zmiana tablic na lokalne + trzecia. Wybrałem zmianę tablic. Sami wszystko załatwili bardzo sprawnie. Opłata nie została naliczona (nie nalegałem na fakturę :)
W tym roku chciałem zmienić ubezpieczyciela wraz z nowym okresem. Wysłałem jak zwykle zapytanie o ich ofertę i koszt zmiany na własnego ubezpieczyciela - brak odpowiedzi na dwa maile.
Po kilku dniach zadzwoniłem do centrali. Kilka przełączeń, nikt nic nie wie oddzwonimy. Oddzwaniają z informacją, że propozycja była wyższa niż poprzednio i przygotują nową. Czekam kilka dni. Nie oddzwaniają. Kilka dni przed końcem ubezp. kalkuluję u lokalnego brookera. Skany warunków wysyłam do leasingu (mają do tych spraw osobnego maila) i dostaję potwierdzenie, że wszystko ok więc kupuję.
Wraz z nowym miesiącem nowa faktura na 200zł za obsługę. Domyślam się, że chodzi o tę zmianę ubezpieczyciela (spodziewałem się), ale co mi szkodzi napisać odwołanie na ich olewanie tematu? Napisałem. Minął tydzień i przyszła faktura korygująca -200zł.
Za 2 lata mam wykup i zobaczymy co wyjdzie nowego (oby nic).

Brat ma w Santander i na razie 100zł opłata dodatkowa za obsługę mandatu :D

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Post autor: daniel.tucson4 » 21 lip 2021, 9:48

Witajcie, ja natomiast otrzymałem ofertę 109,03% - bez wpłaty własnej, 59+1 miesięcy leasing. Cena 130,000 zł z groszami... Rozumiem, że można się dogadać z ASO, że leasingodawca będzie nie od nich, a przeze mnie załatwiony? Mam jeszcze pytanie o prolongaty rat (przełożenie terminu wpłat) - czy BNP Paribas je oferuje, udziela? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

janki111
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 08 paź 2019, 13:01
Lokalizacja: Sieradz
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Doświadczenia z Hyundai Finance (BNP Paribas Lease)

Post autor: janki111 » 21 lip 2021, 10:13

Ja odpowiem tylko na pierwszą część. Możesz oczywiście wybrać swojego leasingodawcę, nie musisz przyjmować tego, co zaoferowało Ci ASO. Na pewno uda się znaleźć korzystniejszą ofertę, a wtedy można nawet negocjować w ASO (bo dla nich jakiś profit jest)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu