Tucson NX4
Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 03 gru 2021, 21:12

Kamila85 pisze:
03 gru 2021, 18:55
Mi dziś dealer powiedział że dopiero połowa stycznia. Auto fizycznie jest już w salonie, ale nie ma homologacji.
Czy to możliwe że tyle się czeka na homologację.
Auto zamówione w październiku, miało być na połowę grudnia. Przesunięty dziś na połowę stycznia. Na dowód że jest w salonie dostałam zdjęcia auta i zdjęcie nr VIN.
Hyundai Tucson Executive. Skrzynia biegów manualna. Kolor Amazon Gray.
Krąży taka magiczna data 15 listopada. Jeżeli po tej dacie auto zjechało z produkcji, będzie stać do stycznia... Tak mówio we wsi, łoj ci Huydai wybrali, ludzisko lol:

Na to pytanie dealer odpowiedział mi, że jest kolejka w urzędach... :lol:

Awatar użytkownika
Romlux
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 06 sie 2021, 17:48
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Romlux » 03 gru 2021, 21:54

Syriusz1969 pisze:
02 gru 2021, 7:17
Szczeze?dajcie spokój z tym ze popieramy,ze wystarczy.ze niepotrzebne bo to dla takich czy owakich.patrzac na taki tok myslenia nasuwa sie pytanie dlaczego kupujecie nowa wersje Tucsona?nie wystarczy Dacia Duster?to auto ma adekwatne wyposazenie do tego czego nie jest wam potrzebne.a i kase zaoszczedzicie🤣🤣🤣
Szczerze Syriusz? Naprawdę mogłem dołożyć 30-40 tysi, ale po co? Wziąłem to czego potrzebuję. Naprawdę wg. mnie reszta jest zbędna (o gustach i potrzebach się nie dyskutuje). Naprawdę te pozostałe bajery używasz na codzień? Odnośnie Daci ... nie dyskutuję.

MarekPoznan
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2021, 18:16
Lokalizacja: Poznan
Twój samochód: Hyundai Tucson
Napęd 4x4: Tak
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: MarekPoznan » 03 gru 2021, 23:01

Hyundai upadł na samo dno z tą homologacją. Przecież wygląda to na ściemę. Skończył się chyba im jakieś limity i według mnie nie mogą dalej sprzedawać.
Po co sprzedają samochody i naciągają klientów.

Kamila85
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2021, 12:05
Lokalizacja: Goździków
Twój samochód: 1,6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Kamila85 » 05 gru 2021, 20:19

A najlepsze jest to, że mówią, że przecież mogę w każdej chwili zrezygnować. Nawet jutro oddadzą mi zadatek. Mają na to auto długie kolejki🥺 Masakra jakaś. Mam sytuację, że w październiku miałam szkodę całkowitą na poprzednim aucie. Od razu zamówiłam Hyundaia, bo z jednym samochodem ciężko. A tu tyle czekania...ciekawe jak jest u innych marek?

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 05 gru 2021, 22:23

Gadanie o tym, że przecież możesz sobie zrezygnować - po kilku miesiącach czekania uważam za zwykłe chamstwo. Było nie zawierać umowy z klientem skoro nie umieją się z niej wywiązać i nie zawracać gitary obiecując gruszki na wierzbie. Oczywiście rozumiem jaka jest sytuacja, ale to nie zmienia tego, że takie gadki są bezczelne - skoro jest jak jest, przynajmniej powinni trzymać buzię na kłódkę, chociażby dla zachowania jakiejkolwiek przyzwoitości. Gdybym wiedział, że sprzedawca, którym zawieram umowę pieprzy bzdury bez pojęcia to bym nie zawierał umowy. W moim przypadku słyszałem, że na 101% procent nie mam się czym przejmować - będzie git i zamówienie jest nie do ruszenia. I co? Jakoś poszła się... a ja jestem bez samochodu i nie wiem czy będzie jakikolwiek.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Marcinus00
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI 2WD
Napęd 4x4: Tak
Kolor: White

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Marcinus00 » 06 gru 2021, 14:56

Zibi70 pisze:
05 gru 2021, 22:23
Gadanie o tym, że przecież możesz sobie zrezygnować - po kilku miesiącach czekania uważam za zwykłe chamstwo. Było nie zawierać umowy z klientem skoro nie umieją się z niej wywiązać i nie zawracać gitary obiecując gruszki na wierzbie. Oczywiście rozumiem jaka jest sytuacja, ale to nie zmienia tego, że takie gadki są bezczelne - skoro jest jak jest, przynajmniej powinni trzymać buzię na kłódkę, chociażby dla zachowania jakiejkolwiek przyzwoitości. Gdybym wiedział, że sprzedawca, którym zawieram umowę pieprzy bzdury bez pojęcia to bym nie zawierał umowy. W moim przypadku słyszałem, że na 101% procent nie mam się czym przejmować - będzie git i zamówienie jest nie do ruszenia. I co? Jakoś poszła się... a ja jestem bez samochodu i nie wiem czy będzie jakikolwiek.
A mnie zastanawia czy na UOKIK takimi umowami nie powinien się zająć, gdy ktoś sprzedaje tak naprawdę rzecz bez pokrycia.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: daniel.tucson4 » 06 gru 2021, 23:13

Marcinus00 pisze:
06 gru 2021, 14:56
A mnie zastanawia czy na UOKIK takimi umowami nie powinien się zająć, gdy ktoś sprzedaje tak naprawdę rzecz bez pokrycia.
No, okej... Kopmy się koniem... Tego może być teraz mnóstwo, kolejki na rozpatrzenia pozwów, kolejki później, kolejki... skąd ja to znam :arrow: oczekiwanie... Chyba TO będzie słowem 2021 roku, przed "omikron" czy "wojna hybrydowa", nie mylić tu z 230 konną :lol: :arrow: :(

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: wąski » 07 gru 2021, 11:36

Info z dzisiaj:
Nowy termin produkcji 20.01.2022 Sprzedawca dodał: "ale te informacje z systemu nijak się mają do rzeczywistości"
Zamówienie początek czerwca.
W sumie się nie pomyliłem z przewidywaniami bo liczyłem, że do świąt uda się odebrać, pomyliłem tylko święta... :) :) :)

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Amat » 07 gru 2021, 11:52

😃😃 W sumie w specyfikacji mamy opony letnie. Szczytem nieodpowiedzialności było by wypuścić nas zimą w takim obuwiu.
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Czas oczekiwania na nowego Tucsona NX4 od zamówienia

Post autor: Zibi70 » 07 gru 2021, 13:22

Amat pisze:
07 gru 2021, 11:52
😃😃 W sumie w specyfikacji mamy opony letnie. Szczytem nieodpowiedzialności było by wypuścić nas zimą w takim obuwiu.
Ależ skąd. Przecież masz opony - jest wypas. A możnaby na samych felgach :mrgreen:
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu