Tucson NX4
Ceny Hyundai Tucson w 2022 roku

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
andzej.janek
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2021, 8:10
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Brak
Napęd 4x4: Tak
Kolor: Biały

Ceny Hyundai Tucson w 2022 roku

Post autor: andzej.janek » 13 wrz 2021, 22:28

Hej, z używanego Tucsona jestem już na TAK dla nowego ;D Pytanie - są jakieś przecieki odnośnie cen w 2022? Czy warto zamówić już teraz w obecnych cenach czy czekać kilka tygodni na nowe ceny? Wiadomo, że zamówienia złożone teraz to i tak trzeba czekać na auto już w 2022 roku.

Lookas
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 25 lip 2021, 9:13
Lokalizacja: podkarpackie
Twój samochód: 1.6 HEV Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Shimmering silver

Re: Ceny Tucson w 2022 roku

Post autor: Lookas » 14 wrz 2021, 16:49

Biorąc pod uwagę galopująca inflację w PL, ceny stali, miedzi, komponentów elektronicznych to nie zapowiada się raczej na obniżkę.

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Ceny Tucson w 2022 roku

Post autor: kik » 14 wrz 2021, 17:22

Wejdzie nowa Kia Sportage i wymiecie klientów na HT, więc cenny może nie spadną lecz nie sądzę żeby wzrosły o symboliczne 2 tysie.

Jol_a
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 sty 2020, 11:39
Lokalizacja: Wroclaw
Twój samochód: 1.6 GDI (132KM) Style 2WD
Kolor: Stellar blue

Re: Ceny Tucson w 2022 roku

Post autor: Jol_a » 14 wrz 2021, 17:52

Ładna ta nowa Kia 😊

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Ceny Hyundai Tucson w 2022 roku

Post autor: iFX » 15 wrz 2021, 10:16

Nowa KIA może zachęcać, ale pamiętajmy że KIA jest spółką córką koncernu Hyundai, więc wszystkie zyski w rodzinie 😉

arbi
Weteran
Posty: 333
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: Ceny Hyundai Tucson w 2022 roku

Post autor: arbi » 15 wrz 2021, 14:33

No i się zastanawiam na ile ją w końcu wycenią. Silniki będą identyczne co w Hyundaiu,
ale Hyundai to niby marka premium w stosunku do KIA (coś jak Lexus i Toyota ;)
Więc nie mogą jej lepiej wyposażyć i wykonać bo zabiją sprzedaż nowego Hyundaia...

Martwi mnie to, że już widzę, że kolory tapicerek i lakierów będą lepsze (matowe lakiery i brązowa skóra)
ale może nie na rynek polski...

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Ceny Hyundai Tucson w 2022 roku

Post autor: iFX » 15 wrz 2021, 21:12

Trzeba szerzej spojrzeć na temat, kia sportage nawet jeśli osiągnie większą popularność od tucsona to nic złego, bo zysk i tak idzie do jednej korporacji, zauważ ze kia z nowym modelem wychodzi mniej więcej po roku od nowego tucsona i to tak cały czas jest planowane zastępowanie modeli, potem wyjdzie lift tucsona i potem znów parę lat do nowego modelu. Producenci maja takie rzeczy pochytane bardziej niż nam się wydaje, maleje sprzedaż w jednej części świata, to produkt jest kierowany do Innej i tyle.

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Ceny Hyundai Tucson w 2022 roku

Post autor: Pedr » 15 wrz 2021, 21:13

arbi pisze:
15 wrz 2021, 14:33
No i się zastanawiam na ile ją w końcu wycenią. Silniki będą identyczne co w Hyundaiu,
ale Hyundai to niby marka premium w stosunku do KIA (coś jak Lexus i Toyota ;)
Więc nie mogą jej lepiej wyposażyć i wykonać bo zabiją sprzedaż nowego Hyundaia...
Z tego co widzę, to będzie opcja matrix LED, czego niestety nie ma Tucson, co uważam za duży błąd. Z drugiej strony ten tył trochę pokraczny - przypomina mi mało udanego Mitsubishi Eclipse Cross.

Franz
Twórca
Posty: 151
Rejestracja: 07 maja 2021, 18:18
Lokalizacja: Trójmiasto
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort+pakiet NAVI
Kolor: Silky Bronze

Re: Ceny Hyundai Tucson w 2022 roku

Post autor: Franz » 15 wrz 2021, 21:38

Polityka koncernu:
Hyundai to modele dla klientów statecznych :)
KIA = młodość, brawura i ciekawość świata :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Ceny Hyundai Tucson w 2022 roku

Post autor: Zibi70 » 02 paź 2021, 21:13

Myślę, że trudno powiedzieć, czy KIA Sportage będzie miała wpływ na cenę Tucsona 2022. To auto, które musi się spodobać - a wygląda zupełnie inaczej i choć sam jeżdżę Sportage SL to nowej bym nie kupił podobnie jak jej poprzedniczki. Zwyczajnie mi się nie podoba - takie "latające żelazko" i coś już tam słychać o jej potencjalnych wadach. Myślę, że jak już zauważyliście - Sportage to samochód dla innego klienta.
Druga - ważna sprawa - spójrzcie na kolejki po samochody. Hyundai anulował dealerom 70% zamówień "na plac", bo się nie wyrabiają z produkcją, a słychać że problem półprzewodnikowy zamiast zanikać to się pogłębia. Czyli fabryki nie zwiększą produkcji a może raczej zmniejszą. To + rosnące ceny surowców, energii i paliw raczej nie wróży dobrze cenom na 2022. Obiło mi się o uszy, że cennik pyknie średnio o 5 tysięcy, a pamiętajmy, że cena katalogowa to jedno, a program upustów i "korzyści" też może się zmienić, mając znaczny wpływ na ostateczną cenę w salonie.
Generalnie smaczku dodaje też wątek (to nie moje twierdzenie - choć wydaje się prawdopodobne), że producentom wcale tak bardzo nie zależy na zwiększeniu produkcji bo elektyki się nie sprzedają a za spalinowe muszą płacić kary za emisję wobec tego wolą sprzedać mniej a drożej. Mogą to potwierdzać zaskakująco dobre wyniki finansowe koncernów - dla zainteresowanych więcej tutaj: https://spidersweb.pl/autoblog/koncerny ... finansowe/
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu