Tucson TL
Zbaczanie w lewo auta

Masz problem z układem kierowniczym lub zawieszeniem - Tucson TL? Napisz tutaj.
Szymek607
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 11 lut 2017, 21:22
Lokalizacja: Wejherowo
Twój samochód: Tucson 1,6 t-gdi 2016
Kolor:

Zbaczanie w lewo auta

Post autor: Szymek607 » 19 kwie 2017, 14:59

Witam. Mam taki problem ze przy dojeżdżaniu do świateł na luzie kierownica czesto lekko skreca w lewo. Czy ktoś z Was tak ma. Może to normalne :-)?

krisman

Re: Zbaczanie w lewo auta

Post autor: krisman » 19 kwie 2017, 15:04

U mnie było leciutko w prawo, zgłosiłem i poprawili. Kol.Scooter miał w lewo i u niego chyba dwa razy poprawili, ale tu niech On się wypowie. (przez 6 mies. zbieżność podlega gwarancji)

Awatar użytkownika
_ET_
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2017, 15:40
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 CRDi 7DCT 2WD
Kolor:

Re: Zbaczanie w lewo auta

Post autor: _ET_ » 19 kwie 2017, 19:39

zbieżność - zgłoś i po problemie :)
Tylko samochody na "H"

Awatar użytkownika
Scooter80
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 03 lis 2016, 19:48
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Mircon Grey

Re: Zbaczanie w lewo auta

Post autor: Scooter80 » 19 kwie 2017, 20:27

Mi leciało na prawo. Za trzecim razem już nie wytrzymałem i pokazałem podczas jazdy o co dokładnie chodzi i wtedy ustawili tak jak powinno być.

Awatar użytkownika
gdyl
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 02 paź 2016, 11:39
Lokalizacja: Kołobrzeg
Twój samochód: Tucson 1.6
Kolor: Czarny

Re: Zbaczanie w lewo auta

Post autor: gdyl » 21 kwie 2017, 14:01

u mnie leciało w prawo , i to nie była kwestia zbieżności tylko okazało się opon :P ( i przy okazji kierownica była krzywo założona :P )

rav

Re: Zbaczanie w lewo auta

Post autor: rav » 21 kwie 2017, 14:08

Ja aby jechać na wprost musiałem lekko kierownicę kontrować w lewo. Niby jakieś parę mm, ale jak wyprostowałem kierę to auto leciało na prawo.
W Zabrzu nie widzieli potrzeby poprawy bo twierdzili, że to kwestia przyzwyczajenia w trzymaniu kierownicy i to można uznać, że jest w granicach normy. :evil:
Na szczęście wizyta Gliwicach załatwiła od razu sprawę. Okazało się i zbieżność i kierownica do ustawienia. Od teraz jest ok. :D
Zabrze- odradzam więc kategorycznie.

castro11
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 10 lis 2016, 19:42
Lokalizacja: Kolobrzeg
Twój samochód: Tucson style 1.6gdi
Kolor:

Re: Zbaczanie w lewo auta

Post autor: castro11 » 21 kwie 2017, 21:16

Na jazdach próbnych przed zakupem jeździłem 3 Tusonami, dwa z nich miały przekręcane kierownice. U mnie oczywiście też była skręcona w lewo niby taki szczegół a wk..wia niemiłosiernie, w końcu po dwóch wizytach w serwisie jest ok.

barber

Re: Zbaczanie w lewo auta

Post autor: barber » 22 kwie 2017, 13:10

Jak oni mogą coś takiego wypuścić z fabryki.
Kontrowanie kierownicą podczas jazdy na wprost mieści się w granicach normy :D
Serwis w Zabrzu po prostu wymiata swoim profesjonalizmem i podejściem do klienta.Ręce opadają :shock:
Każdy matołek wie, że zle ustawiona zbieżność to nierównomierne zdzieranie opon o niebezpieczeństwie poślizgu nie wspominając.

Julek

Re: Zbaczanie w lewo auta

Post autor: Julek » 16 maja 2017, 23:19

Samochód odebrałem w czwartek i przy wyjeździe z salonu zauważyłem, że jadąc na wprost o kilka minimetrów musiałem kontrować kierownicą (ta jak miał kolega Rav). Potwierdziło się to następnego dnia przy dłuższej jeździe autostradą. Umówiony jestem na jutro w serwisie. Zobaczymy.

rav

Re: Zbaczanie w lewo auta

Post autor: rav » 17 maja 2017, 20:28

Jedź i nie daj się zbyć Julek. Dealer w Zabrzu jak już wspominałem uznał, że to kwestia przyzwyczajenia ale na szczęście już w Gliwicach poprawili i kierownicę i zbieżność.
Na tym zakończyłem współpracę z Hyundai Bednarczyk Zabrze.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu