Tucson TL
Wibracje, klekot silnika, wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
Doctore
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2020, 6:15
Lokalizacja: Olsztyn
Twój samochód: 1,6 gdi
Kolor: Czerwony

Wibracje, klekot silnika, wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Post autor: Doctore » 20 kwie 2021, 15:27

Przegląd techniczny w ASO Olsztyn po 2 latach użytkowania tucsona przy przebiegu 24000 km , auto dotąd bezproblemowe ,silnik 1,6 gdi.
Pierwsze odpalenie po przeglądzie i hałas silnika .
Obserwuje klekot silnika , większe spalanie , wibracje , klekot przy gaszeniu . Zalany został w ASO olej 5w 30 zamiast Jak w instrukcji 0w 30 .
Oczywiście przy czynnościach wykonywanych przy aucie nie można było uczestniczyć bo BHP. Koszt przeglądu 1150 zł problem po przeglądzie duży.
Obecnie czekam na wizytę w ASO do diagnostyki problemu.
Ktoś ma jakieś sugestie co to może być ? Lub ktoś się z czymś takim spotkał?

Poadam
Twórca
Posty: 159
Rejestracja: 05 lut 2021, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Kolor: Silver

Re: Wibracje , klekot silnika ,wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Post autor: Poadam » 20 kwie 2021, 15:39

to jest pierwsza wymiana oleju ?

Doctore
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2020, 6:15
Lokalizacja: Olsztyn
Twój samochód: 1,6 gdi
Kolor: Czerwony

Re: Wibracje , klekot silnika ,wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Post autor: Doctore » 20 kwie 2021, 15:43

Pierwsza

michalp
Twórca
Posty: 173
Rejestracja: 16 lut 2019, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI FL Comfort
Kolor: Champion blue

Re: Wibracje , klekot silnika ,wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Post autor: michalp » 20 kwie 2021, 15:43

Sama zmiana oleju na 5w30 zamiast prawidłowego 0w30 (nawet jeśli zalali olej ze złą normą A5 zamiast C2/C3) nie da takich objawów.

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Wibracje, klekot silnika, wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Post autor: PIOTREL » 20 kwie 2021, 19:53

No chyba, że nie wlali oleju.

Doctore
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2020, 6:15
Lokalizacja: Olsztyn
Twój samochód: 1,6 gdi
Kolor: Czerwony

Re: Wibracje, klekot silnika, wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Post autor: Doctore » 20 kwie 2021, 20:35

Dziś sprawdzony poziom oleju jest właściwy tylko śmierdzi z niego benzyną , a dziś nowy objaw doszedł : gaszę silnik i zamiast zgasnąć robi jeszcze ter ter ter ter i dopiero gaśnie . Nowy samochód dwadzieścia kilka tys przebiegu przed wizytą w ASO doskonała praca silnika .
Jeszcze tydzień czekania na wizytę w tym aso

Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1101
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Wibracje, klekot silnika, wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Post autor: rwicik » 20 kwie 2021, 20:52

Dziwne, że kontrolka błędu nie pali się ...

Poadam
Twórca
Posty: 159
Rejestracja: 05 lut 2021, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Kolor: Silver

Re: Wibracje, klekot silnika, wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Post autor: Poadam » 20 kwie 2021, 21:04

Może się nie pali ale jakieś błędy się zapisały?, przy takich objawach chyba powinno coś się pojawić na kompie.
U mnie taki klekot przy gaszeniu forda + jeszcze trzęsło kastą cała to był objaw padającej dwumasy.. Niestety w temacie benzynowych jestem zielony całkowicie , ale czy w tucsonie jest przepustnica ? Ona chyba odpowiada za gaszenie auta, może się przycina ?
Ale ogólnie bardzo dziwne że po wyjeździe z ASO takie problemy. Może coś uszkodzili i teraz rżną głupa.

Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1101
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Wibracje, klekot silnika, wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Post autor: rwicik » 20 kwie 2021, 21:11

Może coś z zapłonem. Ale wtedy powinny być sygnalizowane błędy wypadających zapłonów. Lejący wtryskiwacz?

Doctore
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2020, 6:15
Lokalizacja: Olsztyn
Twój samochód: 1,6 gdi
Kolor: Czerwony

Re: Wibracje, klekot silnika, wzrost spalania po przeglądzie technicznym po 2 latach użytkowania

Post autor: Doctore » 18 maja 2021, 11:53

Dziękuję za pomoc , sugestie . Byłem w ASO . Sprawdzili , mówią , że tak ma być , że jest prawidłowo . Stoi obok mnie ten człowiek z ASO i mówi że silnik pracuje dobrze jak słychać wyraźnie że tak nie jest . Nawet mam nagrania na tel. jak pracuje silnik z przed wymiany oleju i filtra i po i słychać różnicę - puszczałem im - nic nie powiedzieli .
Napisałem do Hyundai Polska .
Przegląd trwał około 2,5 - 3 h. trudno powiedzieć może jakąś część podmienili na starą . Słaba sprawa , żeby płacić za wymianę oleju , filtra 1150 zł a potem sprawdzać czy w aucie siedzi silnik od niego bo zupełnie inaczej pracuje .

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu