Tucson TL
Tucson a przyczepa kempingowa

Opinie o Hyundai Tucson TL 2015-2020 ciekawostki - subiektywne oceny użytkowników.
Goral10
Twórca
Posty: 115
Rejestracja: 04 maja 2019, 11:49
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 t-gdi
Kolor: Micron Grey

Tucson a przyczepa kempingowa

Post autor: Goral10 » 11 paź 2020, 19:27

Witam wszystkich
Na początku powiem, iż sprawa dotyczy Hyundai Tucson 1,6 T-GDi, 2WD, 7DCT N-Line
Letni sezon 2020 zamknięty, ale czas planować wypady już na sezon 2021
Nie ukrywam że planuję wycieczkę po Europie, zobaczymy jak pozwoli na to COVID 19 w 2021 roku, ale chcę zahaczyć Francję, Hiszpanię, Portugalię itp.
Plan był taki że pojadę przez Niemcy i wypożyczę tam kampera /cena dużo niższa jak w Polsce/ i pojadę dalej, ale ostatnio zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:
Jechać swoim N-Line 1,6 T-GDi i na hak wziąć przyczepę kampingową, wiadomo przyczepę można zostawić na kampingu i śmigać w okolicy samym samochodem, kamper nie daje takich możliwości nie wszędzie się da wjechać.
Wiadomo aby jechać na kategorii B przy wadze naszych samochodów 2140 kg zakładam że przyczepa będzie max. 1300 kg aby zmieścić się w zestawie 3,5 tony /DMC/
I tu właśnie proszę o opinie lub swoje doświadczenia w tej sprawie, nie miałem na haku nic innego jak bagażnik rowerowy stąd pytania i dyskusja
Może ktoś już jeździł z takim zestawem, jak się sprawuje taki zestaw, jaki ma to wpływ na skrzynię i sprzęgła w 7DCT
Samochód na gwarancji w chwili obecnej mam dopiero 12 tyś.km więc samochód traktuję jako dotarty, na tą chwile nic się nie dzieje
Może jednak to nie jest za dobry pomysł i pierwotny aby wypożyczyć kampera jest lepszy
Trzecim pomysłem jest jeszcze takie zaplanowanie trasy aby spać, odpoczywać w hotelach, motelach itd., ale to też stwarza pewne ograniczenia

Foltyn89
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2020, 14:11
Lokalizacja: Bytom
Twój samochód: Mazda 6
Kolor: Biały

Re: Tucson a przyczepa kempingowa

Post autor: Foltyn89 » 12 paź 2020, 21:17

Moim obiektywnym zdaniem plan spoko ale musisz być przygotowany na spore spalanie i sytuację że moc jaką oferuje ten silnik będzie minimum jakie potrzebne na taki uciąg. Jedynie mogę polecić Ci nagranie instruktażowe jak rozkładać ciężar Przyczepy na trasie, https://youtu.be/8yzLMTwtNUM
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Baranek
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 2.0L GDI 4WD Canada
Kolor: Phantom black

Re: Tucson a przyczepa kempingowa

Post autor: Baranek » 13 paź 2020, 21:43

Dla przyczepy musi byc E+B prawko. Jest jeszcze opcja przy przekroczeniu DMC 3,5T dla B+E do chyba 4,2T ale należy jakieś szkolenie odbyć
https://www.auto-swiat.pl/wazna-kategor ... be/vrvgd5m
pogoogluj troszkę a znajdziesz dużo

Ten filmik powyżej idealnie pokazuje dlaczego masa powinna być "na na haku" a nie na osi
-----------------------------
Good driver just driving.

Goral10
Twórca
Posty: 115
Rejestracja: 04 maja 2019, 11:49
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 t-gdi
Kolor: Micron Grey

Re: Tucson a przyczepa kempingowa

Post autor: Goral10 » 14 paź 2020, 17:52

Baranek pisze:
13 paź 2020, 21:43
Dla przyczepy musi byc E+B prawko. Jest jeszcze opcja przy przekroczeniu DMC 3,5T dla B+E do chyba 4,2T ale należy jakieś szkolenie odbyć
https://www.auto-swiat.pl/wazna-kategor ... be/vrvgd5m
pogoogluj troszkę a znajdziesz dużo

Ten filmik powyżej idealnie pokazuje dlaczego masa powinna być "na na haku" a nie na osi
Dla DCM do 3,5 tony wystarczy sama kategoria B. Z tym że przyczepa powyżej 750 kg musi mieć hamulec najazdowy.

Awatar użytkownika
Baranek
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 2.0L GDI 4WD Canada
Kolor: Phantom black

Re: Tucson a przyczepa kempingowa

Post autor: Baranek » 15 paź 2020, 16:38

Właśnie chodzi o to że w zestawie możesz mieć 4,2 DMC kiedyś o tym czytałem i dlatego wspominam
Mnie to nie interesuje C+E
-----------------------------
Good driver just driving.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu