Tucson NX4
Zakup Tucson N-Line - pytania

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
mgr
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:19
Lokalizacja: Lublin
Twój samochód: inna marka
Napęd 4x4: Tak
Kolor: Szary

Zakup Tucson N-Line - pytania

Post autor: mgr » 27 gru 2021, 12:34

Cześć!

To mój pierwszy post na forum :)

Rozważam zakup Tucsona. Najpierw po głowie chodziła wersja Excecutive, kolor biały + czarny dach, a teraz pojawia się opcja szarego N-Line...

Nurtują mnie 2 pytania odnośnie wersji N-Line, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

1) Czy jest spora różnica w komforcie / twardości zawieszania w stosunku do "klasycznej" Executive? Miał ktoś okazję porównać te wersje? Na logikę to same koła 19" vs. 18" robią pewnie różnicę... W jednym z testów na YT słyszałem, że zawieszenie jest usztywnione, ale zastanawiam się czy to znacząca różnica... U mnie jazda 80% miasto, 20% trasa, a przebiegi do 15 tys. rocznie.

2) Jak z utrzymaniem, użytkowaniem tapicerki w N-Line? Jest tak dobra i "przyjemna" w użytkowaniu na jaką wygląda?

Dziękuję.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Zakup Tucson N-Line - pytania

Post autor: Zibi70 » 27 gru 2021, 22:45

Nie mam N-Line ale biorę go pod uwagę i...
O ile rozumiem, twardsze zawieszenie ma związek z działaniem systemu ECS, który jest dostępny w pakiecie Safety, który jest dostępny w wersji Platinum jako opcja (uwaga) dostępna dla wersji ze skrzynią DCT. Czyli o ile rozumiem zapis na stronie Hyundaia:
Poczuj moc N Line.
Ciesz się większą zwinnością i responsywnością dzięki temu, że niektóre warianty układu napędowego są również wyposażone w zoptymalizowane ustawienia parametrów elektronicznie sterowanego zawieszenia (ECS), zapewniające bardziej sportową dynamikę jazdy. Dowiedz się więcej o ECS i wszystkich dostępnych układach napędowych poniżej.
Z tego wnioskuję, że jeśli wezmę 150 KM z 6 MT to zęby mi nie wypadną.

Oczywiście niskoprofilowe gumy 19" w kołach są twardsze od 18" o nieco wyższym profilu.

Jeśli chodzi o fotele - biorę w ciemno :)
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Ravager
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2021, 13:14
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150KM MHEV Executive N-Line
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Shadow Grey

Re: Zakup Tucson N-Line - pytania

Post autor: Ravager » 28 gru 2021, 18:28

Posiadam od 2 tygodni wersje nline w kolorze shadow grey, mhev 7dct. Zawieszenie jest dosyc sztywne, ale jakosc prowadzenia auta przy tym zestaweniu nie rozczarowuje. Ostatnio co zaobserwowalem to dochodzace stuki z prawej strony, moze to przez ujemne temleratury. Jutro jade w dluzsza trase to potestuje czy problem jeszcze wystepuje. Co do tapicerki jest wszystko ok, nie ma sie do czego przyczepic. Zamsz i skorka spoko polaczenie. Fotel trzyma mocno zatem wchodzenie w zamrety z wieksza predkoscia nie sprawi ze bedziesz latal po kabinie. Jesli chodzi o kolor to mi osobiscie podszedl najbardziej shadow grey, fantastycznie zmienia barwe w zaleznosci od oswietlenia. Na drugim miejscu byl u mnie bialy n line z czarnym dachem, ale nie zdecydowalem sie bo u mnie w miescinie jezdzi juz kilka i wiekszosc to biale. Utrzymanie w czystosci tez ba plus dla szaraczka. Pozostale kolory bez szalu.

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Zakup Tucson N-Line - pytania

Post autor: Zibi70 » 28 gru 2021, 21:26

No, no... Z tymi pozostałymi kolorami bez szału to nie tak głośno ;) Umówmy się, że Dark Knight też jest miodzio. ;)

Chodzi mi po głowie jeszcze jedna rozkmina. Czy rzeczywiście każdy N-Line jest sztywniejszy? Czy każdy ma zmodyfikowane zawieszenie, czy to kwestia różnicy w wielkości koła/opony? Niestety w Salonach opinie są różne - niektórzy mówią, że jest trochę sztywniejszy, inni że nie ma różnicy i tylko te z ECS mają zmienioną charakterystykę.

Dziś jeździłem (trochę) MHEV 150 KM N-Line i hmm... no nie jest to limo, ale jakiejś specjalnej różnicy do mojego obecnego Sportage chyba nie zauważyłem. Ciekaw jestem opinii innych.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Delux
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2021, 21:09
Lokalizacja: Toruń
Twój samochód: 1.6 GDI executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Czarny

Re: Zakup Tucson N-Line - pytania

Post autor: Delux » 29 gru 2021, 23:29

Swego czasu czytałem sporo na wszelakich stronach o tucsonach (jak pewnie każdy z nas) i znalazłem również recenzje n-line. I właśnie tam również mówiono że ta wersja jest twardsza, na progach zwalniających czuć podobno mocno różnice. Mnie to nie odstraszyło, zamówiłem n-line, dla mnie to wizualnie inna liga od zwykłego Tuska (kwestia gustu tylko i wyłącznie rzecz jasna). Auta jeszcze nie mam, ale dane mi było zobaczyć i nie zawiodlem się. Jest ogień

mgr
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:19
Lokalizacja: Lublin
Twój samochód: inna marka
Napęd 4x4: Tak
Kolor: Szary

Re: Zakup Tucson N-Line - pytania

Post autor: mgr » 03 sty 2022, 18:04

https://www.blog-moteur.com/51789/essai ... ueule.html

Internetowy tłumacz podpowiada:

"Tutaj, bez opcjonalnego, regulowanego tłumienia i podobnie jak w innych Tucsonach wyposażonych w 19-calowe felgi, filtrowanie zawieszenia przy niskich prędkościach jest nieco problematyczne: zbyt mocno podnosi nierówności drogi. Wynik poprawia się, gdy jedziesz szybciej".

Wniosek - trzeba jeździć szybko :D

Muszę się rozeznać, czy gdzieś w okolicy nie mają przypadkiem testówki N Line...

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Zakup Tucson N-Line - pytania

Post autor: Zibi70 » 03 sty 2022, 19:35

Tłumaczenie zacne ;) Czy można je rozumieć w ten sposób, że niezależnie od tego czy zawieszenie jest regulowane (elektrycznie) czy nie, to koła 19" zmieniają charakterystykę pracy zawieszenia? Faktem jest, że im większe felgi/niższy profil, tym lepiej czuć każdą nierówność.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Sławek Ka
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:28
Lokalizacja: Siedlce
Twój samochód: nx4 platinum nline
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Kolor: Biały

Re: Zakup Tucson N-Line - pytania

Post autor: Sławek Ka » 10 sty 2022, 13:34

Witam wszystkich.
Jeśli mogę do dołączę do pytań odnośnie N-lina. Może orientujecie się jak to jest z specyfikacją pojazdu. W ubiegłym roku zamówiłem N-Line Executive 1.6T-GDI 4WD 7DCT z pakietami klapa, Sun , Krell . Auto ma być do odbioru luty-marzec. W tym roku N-line w cenniku występuję oddzielnie. To znaczy nie ma pakietu N-line. Różnica to łopatki do zmiany biegów. Diler nie daje jednoznacznej odpowiedzi.Czy to możliwe żeby w 2022r produkowano pojazd modelowo 2021?

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Zakup Tucson N-Line - pytania

Post autor: Zibi70 » 10 sty 2022, 17:04

Jak będzie w katalogu - tego nie wiem, ale czy w 2022 może być wyprodukowany pojazd wg specyfikacji z 2021? To prawdopodobne - o ile oczywiście mówimy o realizacji zamówienia z 2021. Wszystko wskazuje na to, że jest pewna liczba samochodów, które już sa wyprodukowane tylko czekają na brakujące elementy. Można więc przypuszczać, ze zamówiony przez Ciebie samochód już ma ciało, koła itp, tylko czeka na sterowniki DCT (elektronika do skrzyń jest problemem) czy na Krell. Zatem body z 2021 po uzupełnieniu braków zjedzie w 2022.
Na forum znajdziesz wątki dotyczące oczekiwania na VIN - tam trochę więcej o takich przypadkach.
Poproś sprzedawcę o zrzut ekranu ze statusem Twojego zamówienia - może to coś wyjaśni.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

wojtas009
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 22 maja 2022, 22:16
Lokalizacja: Katowice
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV 230KM N- Line 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Kolor: Phantom Black

Re: Zakup Tucson N-Line - pytania

Post autor: wojtas009 » 16 cze 2022, 14:00

Witam przy składaniu zamówienia w wersji N-Line poinformowano mnie że nie ma opcji dołożenia pakietu Asystent zdalnego parkowania występuje wyłącznie w PLATINUM po dodaniu opcji SAFETY podobno jeszcze w 2021 było można teraz już nie czy komuś w 2022 roku udało się złożyć takie zamówienie bo Hyundai twierdzi że nie ma takiej opcji już i koniec albo Platinum albo N -Line . Proszę o informację. 9 mają złożyłem zamówienie to może bym coś jeszcze wskórał bo jest w systemie produkcji ale wisi :)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu