Tucson TL
Tryb awaryjny podczas jazdy.

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
zenon.witek
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2017, 19:09
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDI, 2WD, Style
Kolor: Polar White

Tryb awaryjny podczas jazdy.

Post autor: zenon.witek » 03 sie 2017, 19:16

Witam,

podczas jazdy lub podczas odpalania, włącza się tryb awaryjny (tak sądzę, że to jest właśnie to) ale nie wyświetla się żaden błąd albo ikona to sygnalizująca. Wywnioskowałem to z tego, ponieważ auto dostaje totalnego muła, maksymalne obroty to 2800. Wystarczy wyłączyć silnik i włączyć - auto dostaje kopa. Byłem w naszym cudownym serwisie, oczywiście u nich nic nie wyskakuje. Auto było u nich na testach też brak jakiegokolwiek muła. Czy może ktoś z drogich forumowiczów miał taki problem? :)

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Tryb awaryjny podczas jazdy.

Post autor: miras2016 » 03 sie 2017, 19:55

Coś było o spadku mocy przy zapchanym sitku pompy paliwa. Poczytaj ten wątek: zapchane-sitko-pompy-paliwa-t87.html#p704
1.6 T-GDI 4WD Comfort

zenon.witek
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2017, 19:09
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDI, 2WD, Style
Kolor: Polar White

Re: Tryb awaryjny podczas jazdy.

Post autor: zenon.witek » 03 sie 2017, 20:13

Tak, już czytałem o tym. W ASO sprawdzili sitko. Jest czyste. I nadal jest problem, samochód jest w ASO, bo się uparłem żeby go zrobili. Wyczytałem jeszcze o filtrze paliwa, zeby na niego zerknąć. Mnie najbardziej zastanawia, dlaczego auto traci moc, jakby włączył się tryb awaryjny a nie zapala się żadna kontrolka.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Tryb awaryjny podczas jazdy.

Post autor: miras2016 » 03 sie 2017, 20:23

U tych co mieli problem z sitkiem też chyba błędy się nie pojawiały, dlatego może u Ciebie też gdzieś jest usterka w układzie zasilania paliwa? Jaki masz przebieg?
1.6 T-GDI 4WD Comfort

zenon.witek
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2017, 19:09
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDI, 2WD, Style
Kolor: Polar White

Re: Tryb awaryjny podczas jazdy.

Post autor: zenon.witek » 03 sie 2017, 20:51

8.200 km, akurat to auto mojej żony tankowane przeważnie na carrefour. Ale akurat na szczecinskim carrefour jest paliwo prosto z Rafinerii w Schwedt - przynajmniej tak mi mówił serwisant z H.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Tryb awaryjny podczas jazdy.

Post autor: miras2016 » 03 sie 2017, 21:16

Przebieg faktycznie niewielki, autko po dotarciu, a jakość paliwa? To tylko właściciel stacji wie... Swego czasu afera była na stacjach Shella, bo chrzczone paliwo rozprowadzali, a wydawałoby się że koncern renomowany i ceny wyższe niż na innych stacjach za paliwo lepszej jakości, a tu okazuje się że dla kasy zrobi się wszystko.
1.6 T-GDI 4WD Comfort

zenon.witek
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2017, 19:09
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDI, 2WD, Style
Kolor: Polar White

Re: Tryb awaryjny podczas jazdy.

Post autor: zenon.witek » 03 sie 2017, 21:19

Przebieg jest niski jak na to. Ale mam tak samo jak zapchane-sitko-pompy-paliwa-t87.html 2800-3000 obrotów i tryb awaryjny jest włączony.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Tryb awaryjny podczas jazdy.

Post autor: miras2016 » 03 sie 2017, 21:29

To może faktycznie filtr paliwa..., może pompa..., a może jeszcze coś innego :) Najtrudniejsze do zdiagnozowania są usterki, które pojawiają się nieregularnie i nie generują błędów. Wiem coś o tym bo pracowałem przy usuwaniu awarii (nie w branży motoryzacyjnej), ale mieliśmy czas góra kilka godzin na usunięcie usterki, a nasze serwisy potrzebują niekiedy 48 godzin na same oględziny... ?!
1.6 T-GDI 4WD Comfort

zenon.witek
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2017, 19:09
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDI, 2WD, Style
Kolor: Polar White

Re: Tryb awaryjny podczas jazdy.

Post autor: zenon.witek » 03 sie 2017, 21:46

No właśnie, najgorsze to znalezienie usterki. Ponoć szukali, ale jutro jesCze przekrece do nich i dowiem sie co nieco.

rav

Re: Tryb awaryjny podczas jazdy.

Post autor: rav » 03 sie 2017, 21:58

Mowa widzę głównie o Dieslu ale mi też ostatnio zdarzyło się, że 1.6 GDI na drodze z Karpacza pod niewielkie wzniesienie Tucson dostał takiej zadyszki, że noga prawie podłogą mi wyszła a ten jechać nie chciał. Na odcinku ok. 1km nie umiałem wyjść z prędkości ok. 50/h. Po chwili dopiero odżył.
Podobnie miałem przy zupełnie innej sytuacji. Jakiś tydzień temu w aucie miałem ozonowanie. Maszyna chodziła w aucie przy zapalonym silniku i włączone J klimie ponad h. Później auto postawili na parking i odebrałem je po jakiejś godzinie. Jak wyjechałem to mocy prawie wcale, jakbym na ręcznym jechał. Dopiero dojazd do świateł i na zielonym od razu but, żeby go przegazować i wkręcić na wysokie obroty i wtedy zaskoczył i poszedł już normalnie.
Dwie zupełnie różne sytuacje ale jednak podobne do siebie i trochę do tych opisywanych w poście.

Wysłane z Tapatalk


ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu