Tucson TL
Tempomat

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Tempomat

Post autor: MarekB » 16 maja 2017, 22:00

Podczas szukania informacji o samochodzie cały czas byłem informowany że w odróżnieniu do innych aut które posiadają adaptacyjny tempomat, Tucson ma zwykły. W sumie to się nawet pogodziłem już z tym, ale podczas składania zamówienia kierownik sprzedaży poinformował mnie że to auto ma radar który działa jak funkcja adaptacyjnego tempomatu oraz daje więcej możliwości.
W Tucsonie z systemami bezpieczeństwa jest funkcja automatycznego hamowania w przypadku wyjścia pieszego przy prędkościach miejskich, to jest jasne. Dodatkowo jednak otrzymałem informację że radar rozpocznie hamowanie w przypadku gdy nadto zbliżymy się do dużego obiektu (poprzedzający pojazd o mniejszej prędkości) przy prędkościach autostradowych 0-180km/h
Czy ktoś to sprawdzał lub/i może to potwierdzić?
Zdaje się że musi to być wersja Premium lub Style z pakietem bezpieczeństwa.

Wbrodaty
Twórca
Posty: 144
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:54
Twój samochód: TUCSON 1.7 CRDI 141KM 2WD 7DCT
Kolor:

Re: Tempomat

Post autor: Wbrodaty » 16 maja 2017, 22:17

Na pewno sygnalizuje jak zbliżam się z dużą prędkością [rozpoczynając manewr wyprzedzania ] wersja Style
SILNIK: 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM)

wrobel

Re: Tempomat

Post autor: wrobel » 16 maja 2017, 23:46

Mam pakiet bezpieczeństwa i tak - auto samo hamuje. Zależy to od wybranej opcji w menu. Może być sam alarm, albo alarm i hamowanie (z rożnymi opóźnieniami). Miałem okazję przetestować system jak facet na parkingu wyjechał mi przed maskę. Auto zahamowało zanim zdążyłem położyć nogę na hamulcu - także działa :)
Tylko z tempomatem nie ma to nic wspólnego i jest to hamowanie awaryjne - dosyć gwałtowne. To nie tak że jedziesz drogą i powoli zwalniasz przed poprzedzającym autem tylko jedziesz i jak już prawie wpadasz na tył poprzedzającego samochodu to auto daje po heblach. Powodzenia dla tego kierownika jak chce z tego korzystać jak z aktywnego tempomatu...

Pawel
Twórca
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
Kolor: Stargazing Blue

Re: Tempomat

Post autor: Pawel » 17 maja 2017, 10:46

Tucson w zadnej wersji nie ma aktywnego tempomatu.
2016 Hyundai Tucson
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: Stargazing Blue
WERSJA : Style / dach panoramiczny / el. klapa / felgi 19''

krisman

Re: Tempomat

Post autor: krisman » 17 maja 2017, 13:19

Santa fe chyba ma, o ile dobrze pamiętam, więc pewnie dołożą przy lifcie i to Tucsona.

cinek1

Re: Tempomat

Post autor: cinek1 » 02 lip 2017, 22:06

To ja mam pytanie sprawdźcie czy u siebie macie tak ze podczas uruchomienia silnika i ruszenia ale bez wciśnięcia pedału hamulca nie załączy się wam tempomat? Nie wciskajcie podczas odpalenia i przed użyciem tenponatu

krisman

Re: Tempomat

Post autor: krisman » 02 lip 2017, 22:31

Nie bardzo Cię rozumiem, chodzi Ci o sytuację, gdzie tempomat był wcześniej załączony i nie został wyłączony przed zgaszeniem silnika?

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Tempomat

Post autor: miras2016 » 02 lip 2017, 22:42

Koledze chodzi chyba o to, że tempomat nie załączy się jeżeli po uruchomieniu silnika, wcześniej nie naciśniemy hamulca... Nie wiem, nie próbowałem takiej sytuacji.
1.6 T-GDI 4WD Comfort

cinek1

Re: Tempomat

Post autor: cinek1 » 02 lip 2017, 23:00

Dokładnie o to miras znajomy mnie pytał u niego się nie zalaczy

krisman

Re: Tempomat

Post autor: krisman » 02 lip 2017, 23:42

Kumam i wydaje mi się że nie, nawet chyba jest coś o tym w instrukcji, ale jutro sprawdzę.(raz miałem taką sytuację i nie wiedziałem czemu nie zaskakuje)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu