Tucson TL
Szyba przednia

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
rafus22
Twórca
Posty: 122
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:52
Lokalizacja: Podkarpackie
Twój samochód: hyunday tucson 1.6GDI Comfort
Kolor: POLAR WHITE

Szyba przednia

Post autor: rafus22 » 08 gru 2016, 18:48

witam jak w temacie otóż przytrafiło mi sie niestety podczas jazdy uderzył mi kamyk w szybę i chcąc niechcac mam pęknięta szybę ,niestety nie ma gdzie ich kupić tylko serwis tam gdzie dzwoniłem w parę miejsc to powiedziano mi ze szyba w Tucsonie ma podgrzewane wycieraczki spod szyby .znalazłem 1 szybę ale ja potrzebuje tylko z sensorem deszczu a ona ma jeszcze kamerę raczej miejsce i cena 1200zł .AC nie wiem czy warto bo zniżki pewnie poleca?
Hyunday Tucson POLAR WHITE 1.6GDI Comfort..+ jeszcze coś...

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: szyba przednia

Post autor: wąski » 08 gru 2016, 18:52

Ja bym tam nie ryzykował, zgłoś na AC i do serwisu na wymianę, co serwis to serwis. Aaa i nie zapomnij o nowej naklejce od tablicy rejestracyjnej.

Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Re: szyba przednia

Post autor: Hrabia » 08 gru 2016, 18:55

Z AC pewnie pociagną >=2500 za robotę w ASO. Możesz zadzwonić do ubezpieczalni ile wzrośnie opłata na kolejne lata. Raczej będą sobie to chcieli odbić. Będziesz miał jasność.

BTW wersja z kamerą nie przeszkadza. Będzie niepodłączona ale i tak bym poszedł do ASO i zrobił to z AC.

krisman

Re: szyba przednia

Post autor: krisman » 08 gru 2016, 19:00

zniżki nie koniecznie stracisz , po pierwszym zdarzeniu .OWU poczytaj

Wbrodaty
Twórca
Posty: 144
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:54
Twój samochód: TUCSON 1.7 CRDI 141KM 2WD 7DCT
Kolor:

Re: szyba przednia

Post autor: Wbrodaty » 08 gru 2016, 20:00

Zobacz czy przy ubezpieczeniu nie dodali ci ubezpieczenia szyby . U mnie dodatkowe ubezpieczenie szyby kosztowało 218,00 zł za rok.
SILNIK: 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM)

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: szyba przednia

Post autor: jag888 » 08 gru 2016, 20:20

z ogrzewaniem i sensorem deszczu znalazlem na portalu aukcyjnym za 949+50 kurier, ale i tak robiłbym z AC w ASO
ew. zapytaj Sprzedających mających trochę części do Tucsona (z rozbiórek jak większość) czy nie mogą załatwić - tylko uprzedź byśmy w tych dniach mocniej "pilnowali" swoje autka :)
SZYBA PRZEDNIA HYUNDAI TUCSON OGRZEWANA SENSOR

Maks
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2016, 13:10
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Twój samochód: TUCSON 2,0 STYLE
Kolor:

Re: szyba przednia

Post autor: Maks » 09 gru 2016, 8:11

jag888 pisze: tylko uprzedź byśmy w tych dniach mocniej "pilnowali" swoje autka :)
:D

przekalkuluj wszystko dobrze - skonczyly sie juz czasy, ze nie bedziesz mial konsekwencji po pierwszej szkodzie - pociagna Ci za to ze skladki i nie tylko z nastepnej ale i kolejnych (chyba, ze masz to dodatkowe na szyby - to pewnie wyglada inaczej)
16' TUCSON STYLE 2,0 POLAR WHITE

Awatar użytkownika
rafus22
Twórca
Posty: 122
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:52
Lokalizacja: Podkarpackie
Twój samochód: hyunday tucson 1.6GDI Comfort
Kolor: POLAR WHITE

Re: szyba przednia

Post autor: rafus22 » 09 gru 2016, 12:02

Witam dzwonilem do ubezpieczyciela alianz bo tam mam ubezpieczony pojazd , szyby mam ubezpieczone juz w pakiecie .jezelizglosze tojako szkode to szkoda ta nie będzie brana pod uwage przy kolejnym roku ubezpieczenia (przynajmniej alianz nie bierzetego pod uwage) nie wiem jak bym w nastepnym roku zmienil ubezpieczyciela czy bedzie to brane pod uwagę,wiadomo jesli bedzie u innego ubezpieczyciela lepsza cena to pewnie bym zmienil ale tylko pzu w gre nie wchodzą firmy telefoniczne. Alianz nie podniesie mi z tego tytulu skladek . Na razie sie wstrzymam póki rysa nie zwiekasza się.
Hyunday Tucson POLAR WHITE 1.6GDI Comfort..+ jeszcze coś...

Antares
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 07 paź 2016, 23:28
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson TL 1,6 GDI Style, pakiet bezpieczeństwa
Kolor: Thunder Gray

Re: szyba przednia

Post autor: Antares » 09 gru 2016, 12:27

Nie mam dodatkowego ubezpieczenia na szyby, mam za to ubezpieczenie zniżki po pierwszej szkodzie. Czyli nie jest tak, że jak przydarzy nam się jakaś szkoda, to zaraz składka nam wzrasta. Zależy to od opcji naszego ubezpieczenia, dlatego warto sprawdzić w OWU, na co możemy liczyć ze strony ubezpieczyciela.
2016, Hyundai Tucson 1,6 GDI Style, Thunder Gray

arablu
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2016, 14:18
Lokalizacja: Sokółka
Twój samochód: TUCSON 2.0 CRDI
Kolor:

Re: szyba przednia

Post autor: arablu » 14 gru 2016, 9:54

Allianz niestety chyba likwiduje szkody szyb z AC, co powoduje że inne firmy widzą to jako szkodę z AC... Obawiam się że takie rozwiązanie odbije się na składkach...

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu