Szyba przednia

Masz problem z nadwoziem lub karoserią? Napisz tutaj.
mexxmen30
Weteran
Posty: 336
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Auto: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Szyba przednia

Post autor: mexxmen30 » 30 lip 2020, 12:58

Dobra niech wam będzie macie rację .

Jak w serwisie pytam o wycieraczki i sprzedawca proponuję mi orginalny z pierwszego montażu za 200 PLN i za chwilę proponuję mi jakieś Bosch za 150 PLN ......

To samo ze sprzęgłem przykładowo orginalne 2.7 PLN a innego producenta 2.3 PLN .....

To się pytam co to jest .....

michalp
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 16 lut 2019, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 1.6 GDI FL Comfort
Kolor: Champion blue

Re: Szyba przednia

Post autor: michalp » 01 sie 2020, 21:20

Pewnie, że może zaproponować... zwłaszcza tam, gdzie ma większy narzut. Jeśli auto jest po gwarancji, to ASO zamontuje część nieoryginalną. Nie sądzę, żeby podczas gwarancji montowało coś nieoryginalnego chyba, że są to wycieraczki czy inne pierdoły.

Tyle, że trzeba na to uważać. Dwa lata temu wymieniałem sprężyny z przodu. Oferta ASO: oryginał 340 zł za sztukę (czyli komplet x2) albo zamiennik o zbliżonej jakości za 260 zł. Jaki producent? Tego ASO nie miało w systemie, ale pracownik serwisu przekonywał, że jakościowo dorównują oryginałowi, bo przecież ASO sprzedaje tylko sprawdzone części. Co więcej, na oryginał trzy dni czekania, na zamiennik kilka godzin. Zgodziłem się na zamiennik (auto było już po gwarancji).

Pech (dla ASO) chciał, że sprężyny miały nadrukowany kod, z którego odczytałem, że zamiennik o zbliżonej jakości do oryginału to w rzeczywistości najtańsze sprężyny na rynku firmy Magnum. Co więcej, płacąc 260 zł za jedną przepłaciłem wielokrotnie, bo dostępne są one w InterCarsie (importer tych sprężyn) za 90 zł brutto bez rabatów, czyli pewnie jakieś 60 zł brutto z rabatami. Potem ASO reklamacyjnie zamontowało mi oryginały, ale wielki niesmak pozostał.

ODPOWIEDZ